یک کارشناس مسکن در گفتگو با دانا مطرح کرد:

سایه سنگین رکود تورمی بر بازار مسکن/ هنوز محل مصرف بازپرداخت اقساط مسکن مهر مشخص نیست/ سیاه‌ترین دوران مسکن در زمان وزارت آخوندی بود

افشین پروین پور گفت: در شرایط سقوط تولید مسکن دولت با افزایش مداوم وام مسکن موجب تحریک تقاضا می شود، تحریک تقاضا در شرایطی که عرضه وجود ندارد و سطح تقاضا خیلی بالا تر از عرضه است خیلی واضح است که در این صورت وامهای مسکن قیمت را بالا می برد و وضعیت را بدتر می کند.
محسن رضایی در گفتگو با دانا:

راه‌های زیادی برای فروش نفت وجود دارد/ در هیچ شرایطی فروش نفت کشور به صفر نرسیده است/ اجازه نمی‌دهیم مردم در فشار اقتصادی به سر ببرند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما هرگز اجازه نمی دهیم که مردم در فشار و سختی به سر ببرند و قطعاً مشکل اقتصادی از جهت تهدید آمریکا برای به صفر رساندن فروش نفت به وجود نخواهد آمد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با دانا؛

پیوند بین اروپا و آمریکا عمیق‌تر از آن است که اروپا به آمریکا اعتراض کند/ اروپا می‌خواهد ایران را در ماندن و یا خروج از برجام معلق نگه دارد

جمالی نوبندگانی به سکوت اروپا در قبال اقدامات آمریکا اشاره کرد و گفت: احتمال می رود یک تقسیم کار بین اروپایی ها و آمریکا شده باشد که آن ها به این نحو عمل کنند و اروپایی ها هم با پرداخت سهمشان با آمریکا همراهی کنند و ایران را در یک حالت معلق بین خروج یا ماندن در برجام نگه دارند تا بعد به اهدافشان برسند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

تفکیک وزارت صمت مشکلی را حل نمی‌کند/ دولت می‌خواهد ضعف تنظیم بازار را به مشکلات ساختاری گره بزند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت جهت تفکیک وزارتخانه صنعت معدن و تجارت بسیار اصرار دارد، چرا که می خواهد تمام مسائل مربوط به ناکارآمدی خود در حوزه تنظیم و کنترل بازار را به مشکلات موجود در ساختار گره بزند.
ادامه واردات محصولات تراریخته به کشور؛

سیاست یک بام و دو هوا در استفاده مردم از محصولات تراریخته/ استفاده از روغن‌های تراریخته مردم را نگران کرده است

ناشناخته بودن عواقب محصولات تراریخته در بلند مدت موجب شده است تا دستگاه‌های متبوع نه این محصولات را نفی کنند و نه حمایت و این یک بام و دو هوایی موجب شده است تا مردم هم میان استفاده و یا پرهیز از این محصولات، سرگردان و نگران باقی بمانند.
کارشناس مسائل بین الملل مطرح کرد:

سکوت جوامع حقوق‌بشری با دریافت رشوه از عربستان/ چهره منافقانه مدعیان حقوق بشر برای افکار عمومی روشن‌ شد

کارشناس مسائل بین الملل گفت: سکوت نهاد‌های مدعی دفاع از حقوق بشر نسبت به اعدام ۳۷ شهروند شیعه عربستان نشان می‌دهد که عربستان با پرداخت رشوه‌های کلان، آن‌ها را وادار به سکوت می‌کند.
تحلیلگر مسائل اقتصادی:

سوء مدیریت مسئولان کارد را به استخوان مردم رساند/ دلال بازی و کاهش ارزش پول ملی سفره مردم را کوچک کرد

تحلیلگر مسائل اقتصادی گفت: امروز افرادی که درامد ثابتی دارند و نتوانسته اند با تورم پیش بروند به دره ای از دهک اجتماعی افتاده اند و برای رسیدن به دهک متوسط متحمل مشکلات و چالش های فراوانی خواهند شد.
گزارشی از آخرین وضعیت هجوم ملخ‌ها به هرمزگان؛

ملخ‌های ناخوانده مهمان سفره مردم هرمزگان شدند/ هجوم ملخ‌ها تاکنون خسارتی به اراضی کشاورزی وارد نکرده است

هرمزگان کانون هجوم های ملخ صحرایی در کشور به شمار می رود؛ اما خوشبختانه با اقدامات به جا و انقلابی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان و کشور همچنین همکاری خوب کشاورزان تاکنون این مهمان های ناخوانده خسارتی را برای اراضی کشاورزی استان ایجاد نکرده اند.
گزارش دانا از دومین بازدید سردار غیب پرور از مناطق سیل زده استان لرستان؛

رئیس سازمان بسیج از مناطق سیل زده معمولان و پلدختر بازدید کرد/خبر خوب رئیس سازمان بسیج برای سیل زدگان؛ 13 هزار و 600 منزل مسکونی بازسازی می شود+تصاویر

سردار غلامحسین غیب پرور فرمانده سازمان بسیج مستضعفین عصر امروز برای دومین بار به منظور بررسی وضعیت منطقه، میزان خسارات وارده و نحوه خدمات رسانی ها به مناطق سیل زده به استان لرستان سفر کرد.
آیت الله جوادی آملی در دیدار با آیت الله رئیسی:

دستگاه قضا جلوی سوءاستفاده از خلأهای قانونی را بگیرد

آیت الله جوادی آملی در دیدار با رئیس قوه قضائیه گفت: وظیفه دستگاه قضا این است که جلوی سوءاستفاده از خلأهای قانونی را بگیرد.
گزارش دانا از سیاست تحریمی کاخ سفید علیه ایران؛

هشدار به ترامپ برای بی ثبات کردن اوضاع جهان/ آیا آمریکا می‌تواند صادرات نفت ایران را به صفر برساند؟

اقدامات خصمانه و تند آمریکایی ها که به طور سلسله وار شروع شده و سبب بی ثبات سازی جهان شده نگرانی کشورهای مختلف را در بر داشته است.
عباس غزالی در گفتگو با دانا؛

خط کشی بین بازیگران سینما و تلویزیون را قبول ندارم/ تقلید برای بازیگر کار درستی نیست/ بازی حامد بهداد در آرایش غلیظ مرا به یاد بازی خودم در وضعیت سفید انداخت

عباس غزالی بازیگر گفت: نقشی که به من پیشنهاد می شود برایم فرق نمی کند کار تلویزیونی یا سینمایی باشد، اگر نقش را بپسندم و برایم تنوع داشته باشد با جان و دل می پذیرم و انجام می دهم، همه این مدیوم ها یک نقطه اشتراک دارند که آن هم مخاطب است مردم هستند، پس بازیگر برای مردم کار می کند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام؛

پاسخ اقدامات ناجوانمردانه آمریکا علیه ملت ایران را می‌دهیم/ صنعت در کشور راه بیافتد، روزانه باید یک میلیون بشکه نفت وارد کنیم

محسن رضایی دبیر تشخیص مصلحت نظام گفت: در زمان مناسب اقدام‌ خود را علیه این اقدامات ناجوانمردانه آمریکا علیه ملت ایران را پاسخ می دهیم، آنها گمان کرده اند که ایران حتی نمی تواند به کارمندان خود حقوق بدهد ولی امیدواریم‌ عقلای آمریکا ترامپ را از این کار خباثت آمیز دور کنند.
سفیر سابق فرانسه در واشنگتن:

آمریکا دیگر پلیس دنیا نیست

سفیر سابق فرانسه در واشنگتن در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته آمریکا دیگر پلیس دنیا نیست.
عضو کمیسیون اجتماعی در گفتگو با دانا خبر داد:

زمان بررسی طرح تفکیک وزارت ورزش و جوانان در صحن مجلس/ بخش جوانان ذیل وزراتخانه دیگری تعریف شده و یا در قالب سازمان جدید فعالیت می‌کند

عضو کمیسیون اجتماعی ضمن اشاره به انکه دولت موافق تفکیک وزارتخانه ها بوده و به زودی در صحن علنی مجلس بررسی می شود، گفت: آنچه تا کنون مشخص بوده این است که بخش جوانان از وزارت ورزش جدا شده و یا به عنوان سازمانی در زیر مجموعه وزارتخانه یا در قالب سازمان دیگری تعریف می شود.
کارشناس مسائل آمریکا در گفت و گو با دانا؛

دموکرات ها به دنبال زیر سوال بردن مشروعیت ترامپ هستند/ اتهامات علیه ترامپ تائید نشده است/ احتمال پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات 2020 آمریکا

علیرضا کوهکن با اشاره به استیضاح ترامپ گفت: نمایندگان دموکرات سنا با استیضاح ترامپ به دنبال این هستند که بتوانند از آن به عنوان ابزاری برای زیر سوال بردن مشروعیت ترامپ استفاده کنند.
یادداشت
گزارش
گزارش دانا از آمارهای شائبه دار بانک مرکزی؛

چرا تورم یک ساله 30 درصد اعلام شد؟

گزارش دانا از سوابق فرمانده جدید سپاه پاسداران/

سرلشکر حسین سلامی را بیشتر بشناسید

گزارش دانا از سوء مدیریت جدی در حوزه مسکن؛

بازار مسکن روی دست طلا و ارز زد