• ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۴ ارديبهشت
  • اِلأِثنين ١٤ رجب ١٤٣٦
  • Monday, May 4, 2015
شناسه خبر: 16683 منتشر شده در مورخ: 1392/07/16 ساعت: 14:59 گروه: اجتماعی  
 

داستان تاسف بار یک شیشه‌ای+عکس

داستان تاسف بار یک شیشه‌ای+عکس

گاهی مصرف مواد آنقدر ادامه پیدا می کند که کم کم فرد تمام موقعیت های اجتماعی و زندگی خود را از دست می دهد و آواره می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از سایت«تیتریک»؛ درصد قابل توجهی از افراد به خصوص کسانی که چند ماده مخدر را همزمان مصرف می کنند، به تدریج و در طول زمان اعتیادشان پیشرفت می کند. این اشخاص به سمت مصرف مواد سنگین تر و حتی تزریق مواد هم پیش می روند. گاهی مصرف مواد آنقدر ادامه پیدا می کند که کم کم فرد تمام موقعیت های اجتماعی و زندگی خود را از دست می دهد و آواره خرابه ها می شود. مثل این فرد که زندگی خود را به جایی رسانده که برای ادامه زندگی خود و همسر باردارش به مخروبه های شهرک اسکوئی فردیس پناه ببرد تا شاید معجزه ای شود و یا...  

 
 وقتی از پناه گاه خود بیرون آمد فکر کرد که ما مآمور هستیم ترسید ولی با دیدن دوربین و لوگوی فردیسان بر روی دوربین آرام گرفت وآهسته گفت آقا نگیر .  نگیر ... در ابتدا  راضی به مصاحبه نشد ولی در نهایت همکاری کرد.
 
خودش را معرفی نکرد ولی از چگونگی اعتیاد و زندگی اش به خبر نگار فردیسان گفت : چند سالی بود هر موقع دوست داشتم از مواد مخدر استفاده می کردم. در آن موقع من از لحاظ اقتصادی و اجتماعی، موقعیت خوبی داشتم.چون حرفه ام رویه کوب مبل بود  اطراف من  کسانی بودند که چشم شان، به این بود که من کی و کجا قصد مصرف مواد دارم .آنها همه جا با من بودند
 
وی افزود : تازه ازدواج کرده بودم . دوستانم دست بردار نبودند .مواد مصرف می کردم ، کارمی کردم  به خانه و همسرم می رسیدم  به ظاهر چیزی در زندگی کم نداشتم. برای هر بار مصرفم، کلی خرج می کردم تا همسرم متوجه شود که مواد اثر منفی در زندگی من ندارد چون او کاملآ از وضعیت من خبر داشت  و سعی می کردم موقعیت کاریم به خطر نیفتد
 
 
... اوایل فقط بصورت تفریحی مصرف می کردم و موفق بودم. اما یک باره متوجه شدم مصرف من روزانه شده و اگر یک روز مصرف نکنم اعصابم خرد می شد،  کل سیستم بدنم به هم می خورد و نمی توانستم بدون مصرف کردن به زندگی و کارم  رسیدگی کنم
 
... رفته رفته حوصله همسر و زندگی را نداشتم . می دانی همسرم مال اینجا نیست و در اینجا کسی را ندارد .در محیط کار، آرام و قرارنداشتم بدخلق، ناراضی و عصبانی بودم. دیگر من نبودم که برای مصرف کردن، وقت و زمان مشخص کنم.
 
... از محل کار اخراجم کردند .نیازم به مواد بسیار زیاد شد در هر فرصتی که پیش می آمد وسایل خانه را می فرختم وصرف مواد می کردم دوستانی که همیشه با من بودند دیگر ندیدمشان .آنها نیز از من دوری کردند  
 
او اشاره به پناه گاه خود کرد و گفت : درست نمی دانم گویا دو سه ماه پیش بود با اعتراض همسایه ها و تمام شدن پیش پول صاحب خانه همسرم ومقداری اثاثیه ای که باقی مانده بود را بیرون کرد مدتی در کوچه ماندیم کسی به ما پناه نداد و مجبور شدم با همسر باردارم به اینجا که می بینید پناه آورم.
 
 
کمی فکرکرد و گفت : روزها ضایعات جمع میکنم ومی فروشم تا پول مواد و چند تا تخم مرغ و نانی تهیه کنیم شکممان را سیر کنیم راستش خسته شدم علاوه بر اینکه همسرم 2 ماه بار داراست چند روزی است که بیمار شده به هر کسی پناه می برم و شرایط و موضوع بیماری همسرم را می گویم باور ندارند و با تمسخرمرا از خود می رانند.
 
 
  در پایان با حالت خاصی گفت : نمی دانم مآموری یا به گفته خودت خبرنگاری ؟ اولا اگر خبر نگاری اینجا چه کار می کنی ؟ در هرصورت برای من و همسرم همه چیز تمام شد. تیر خلاص اعتیاد، به سوی قلب ما شلیک شده و بیچاره ی بیچاره شدیم و آواره خیابان ها وبیابانها شدیم . دوست و همسایه ما سگ و گربه و موش شده و هرلحظه آرزوی مرگ را دارم .
 
 
 
 
انتهای پیام/
کلید واژه
 
شما می‌توانید برای دریافت لحظه‌ای اخبار روی مرورگر خود، بدون مراجعه به سایت، از طریق نصب نوار ابزار شبکه اطلاع رسانی دانا اقدام نمایید.
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
  نظرات بینندگان  
رویا 1392/07/17 - 21:59
rateup3
ratedown0
پاسخ
comment نباید این اتفاق می افتاد،ولی حالا افتاده،ای کاش بشه بهشون کمک کرد نه به خاطر ترحم ودلسوزی بلکه فقط به خاطر انسانیت.
شهرام 1392/07/17 - 22:45
rateup4
ratedown0
پاسخ
comment سلام لطفا یک حساب برای خانم این بیمار باز کنید تا کمک کنیم از ملت دلسوز و هر ایرانی خواهشمندم کمک کنند تا مشکل یک بیمار حل شود
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با دانا، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
Page Generated in 0/0297 sec