کارتون/ اولین برنامه جدی فراکسیون امید

مطرح شدن شایعه استعفا از سوی برخی نمایندگان در واکنش به اجرای طرح سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین، چیزی نیست جز طفره رفتن از پاسخگویی و به حاشیه بردن مطالبات مردم.
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ آبان 13:12

کاریکاتور/ ورود دادستانی به موضوع فرار مالیاتی پزشکان!

دادستان کل کشور: چرا باید افرادی با درامد متوسط موظف به پرداخت مالیات باشند اما افرادی با درامد میلیاردی از پرداخت مالیات فرار کنند؟ / پزشکان اگر مالیات پرداخت نکنند دادستانی بعد از اعلام جرم، به این موضوع ورود می کند.
۱۳۹۸ شنبه ۲۵ آبان 11:26

کاریکاتور/ مکرون: ناتو دچار مرگ مغزی شده است

اگر جنگی نظامی بین نیروهای نظامی ترک و روسیه در سوریه شکل بگیرد، ناتو باید چه موضعی داشته باشد؟ ناتو این روزها گیج‌تر از هر زمان دیگری است. شاید به همین خاطر باشد که مکرون اعتقاد دارد که ناتو دچار مرگ مغزی شده است. ناتو وجود دارد. نفس می‌کشد و بودجه می‌گیرد اما عملاً مرگ مغزی شده است نه می‌تواند تصمیم بگیرد نه می‌تواند فکر کند ببیند چه کاری می‌تواند در برابر بحران‌های فزاینده هرروزه در دنیا انجام دهد.
۱۳۹۸ شنبه ۲۵ آبان 11:12

کاریکاتور/ چرا سیگار، پپسی و کوکای آمریکایی تحریم نیست!!؟

ریچارد نفیو نویسنده کتاب «هنر تحریم‌ها»، در بخشی از کتابش نوشته: کالاهایی از تحریم‌ها معاف شده‌اند که می‌توانند ذخیره ارزی ایران را تحلیل ببرند. شگفتا که سیگار از شمول تحریم‌های آمریکا خارج است و هیچ مانعی بر سر راه سرمایه‌گذاری خارجی و صادرات سیگار به ایران وجود ندارد. ظاهرا این معافیت با اصرار شرکت‌های تولیدکننده سیگار در امریکا از کنگره اخذ شده است. به این اقلام معاف از تحریم، اجناس لوکس و البته دو برند معروف امریکایی یعنی «پپسی» و «کوکا» را هم بیفزایید.
۱۳۹۸ شنبه ۱۸ آبان 15:38

کاریکاتور/ انفصال چند قاضی فاسد از دستگاه قضا

انفصال ۵ قاضی در ۱۵ روز/ با قاضی فاسد برخورد خواهیم کرد / دادستان کل کشور با اشاره به اینکه به پرونده تخلفات ۵ تا ۶ قاضی ظرف ۱۵ روز گذشته رسیدگی شده و این افراد از دستگاه قضایی منفصل شده‌اند گفت: با صدای بلند اعلام می‌کنیم که با قاضی فاسد برخورد خواهیم کرد.
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۴ آبان 15:29

کاریکاتور/ تداوم مبارزه با استکبار در ۱۳ آبان

وقایع ۱۳ آبان مبدأ تاریخ استکبارستیزی مردمی آگاه و هوشیاری است که در مقابل انواع توطئه‌های دشمن از جمله جنگ نظامی، سیاسی و جنگ همه‌جانبه‌‌ اقتصادی و تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند؛ مردمی که با دادن هزینه‌های سنگین زیر سایه حاکمیت ولایت فقیه به استحکام ساخت درونی نظام پرداختند و عزّتمندانه ضمن به اهتزاز درآوردن پرچم اسلام و ایران، آفاق انقلاب اسلامی را در داخل و خارج گسترش دادند.
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۴ آبان 15:18

کاریکاتور/ مرگ هالیوودی سرکرده داعش خرج کارزار انتخاباتی ترامپ شد

خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی سرکرده داعش در روزهای اخیر دگربار نام این گروهک تروریستی را بر سر زبان ها انداخت و همچنین باعث شد تا دونالد ترامپ با توجه به نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از این موضوع به نفع خود بهره برداری سیاسی کند و آن را ادامه سیاست های خارجی موفق خود نشان دهد.
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۴ آبان 15:15

کاریکاتور/ دارو تحریم، سیگار آمریکایی معاف از تحریم!

درحالی که ایالات متحده آمریکا سنگین‌ترین تحریم‌‌ها را علیه ایران اعمال کرده است، سیگارهای انگلیسی و آمریکایی بدون هیچ دغدغه‌ای در ایران تولید و توزیع می‌شود.ما ایرانی‌ها سالانه ۷۰ میلیارد نخ سیگار دود می‌کنیم که بیش از نیمی از آن خارجی می‌باشد. دو شرکت بریتیش امریکن و شرکت jt ژاپن که در ایران حضور دارند، در سال ۲۰۱۸ در مجموع ۴۹ میلیارد دلار یعنی نزدیک به کل صادرات نفت ایران در سال ۹۶ فروش داشته‌اند.
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۲ آبان 10:09

کاریکاتور/ سفره‌هایی که ۵ برابر کوچک‌تر شد!!!

با زندگی مردم چه کردیم؟/ سفره‌هایی که ۵ برابر کوچک‌تر شد / نرخ تورم خوراکی ها و آشامیدنی ها امسال حکایت از کوچک تر شدن ۵ برابری سفره های مردم طی یک سال گذشته دارد. دولت دوازدهم حسن روحانی که با کمک شایان جریان سیاسی اصلاح طلب روی کار آمده، عملکرد اقتصادی بسیار نامطلوبی به جا گذاشته و در حالی بیشترین توان دولت طی سالهای گذشته صرف مذاکرات سیاسی برای حل مشکلات اقتصادی شده بود، که کمتر به مساله اقتصاد مقاومتی که حل مشکلات اقتصادی از درون را تاکید می کند، پرداخته شده است.
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۲ آبان 10:07

کارتون/عطر خوش برجام!

روحانی: اگر برجام اجرا می شد عطرش فضای کشور را معطر می کرد
۱۳۹۸ چهارشنبه ۸ آبان 13:50