عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با دانا:

وضعیت صنعت خودرو هر سال بدتر می شود/ مردم از وضعیت خودرو های داخلی راضی نیستند/ نمره زیر 10 مردم به خودروساز ها

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به وضعیت دو تولید کننده انحصاری خودرو یعنی ایرانخودرو و سایپا در کشور اظهارداشت: بر هیچ کسی پوشیده نیست که صنعت خودرو در کشور هر ساله بد تر از سال دیگر شده است و دلیل این هم مدیران دولتی است که در سود کارخانه شریک هستند و در زیان کارخانه شریک نیستند.
۱۳۹۶ شنبه ۲۷ آبان 08:41
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با دانا:

گلایه بازرگانان و تجار از عدم تغییر و اصلاح قانون تجارت کشور/ گذشت بیش از 80 سال از زمان تصویب قانون تجارت

نماینده کرمان اظهار داشت: در جلسات مختلفی که با بخش خصوصی برگزار می شود در خصوص نواقص قانون تجارت نکاتی را به ما به صورت گلایه یا در و دل بیان می کنند.
۱۳۹۶ شنبه ۲۷ آبان 09:01
نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با دانا خبر داد:

وزیر نفت برای پاسخگویی در خصوص بدعهدی توتال به مجلس می رود/ درباره بدعهدی های توتال بارها تذکر دادیم/ زنگنه باید به مجامع بین المللی شکایت کند

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بدعهدی شرکت نفتی توتال در اجرای قرارداد با ایران اظهارداشت: اخیرا مدیر عامل شرکت توتال گفته است که می خواهد در قرارداد نفتی توتال با ایران بازنگری را انجام دهد و دلیل این امر را هم اعمال تحریم های جدید دولت آمریکا علیه ایران ذکر کرده است.
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان 11:41
نائب رئیس کمیسیون امنبت ملی مجلس در گفت‌وگو با دانا:

در برخورد با قاچاق کالا از مبادی رسمی مماشات می‌شود/ مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مبادی رسمی ورود کالای قاچاق به کشور شده است

نائب رئیس کمیسیون امنبت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در گمرکات باید ایکس‌ری داشته باشیم تا مأموران گمرکی با دقت بتوانند ورود کنند؛ درحالیکه می‌توان گفت بیشتر کالای قاچاق با تساهل یا نبود ابزار در گمرکات به کشور وارد می‌شوند.
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان 09:10
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با دانا خبر داد:

درخواست مجلس از بانک مرکزی برای تعیین تکلیف صرافی های غیر مجاز/ وجود صرافی های غیر مجاز در شهرهای مرزی کشور

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی در خصوص صرافی هی غیر مجاز گفت: صرافی های مجاز باید مشخص و بانک مرکزی برای آنها پروانه کار صادره کرده باشد ولی متأسفانه صرافی های غیر مجاز در بازار ارز در حال فعالیت هستند و کمتر کسی با انها کاری دارد.
۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان 10:43
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با دانا:

قانون تجارت در انتظار نظر شورای نگهبان/ مجلس هشتم قانون تجارت را تصویب کرده است

کارشناس مسائل حقوقی و قضائی با اشاره به قانون تجارت کشور و عدم اعمال تغییر در این قانون از سال 1311 گفت: قانون تجارت در مجلس هشتم تصویب و برای شورای نگهبان ارسال شد.
۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان 10:34
نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با دانا:

برای ارتباط با بانک های بزرگ جهانی باید در سیستم بانکی اصلاح ساختاری انجام دهیم/ سوئیفت وصل شده و مشکلی در این خصوص نداریم

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به موضوع بازگشایی سوئیفت و تعامل بانک های جهانی با بانک های کشورمان اظهارداشت: در حال حاضر سوئیفت هیچ مشکلی ندارد چون سوئیفت یک وسیله ارتباطی است که یک مدت خدمات خود را به ایران از سوی موسسه عامل متوقف کرده بود و در حال حاضر مشکلی در این باره وجود ندارد.
۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان 10:07
عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با دانا خبر داد:

سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس برای رسیدگی به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه/لزوم امداد رسانی تمام دستگاه ها به مناطق زلزله زده

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به زلزله شب گذشته استان کرمانشاه که پس لزره آن در سایر استان ها نیز احساس شده است تصریح کرد: متاسفانه شب گذشته بر اثر وقوع زمین لرزه در استان کرمانشاه برخی از هموطنان ما جان خود را از دست دادند و این حادثه خرابی بسیاری را در این استان به بار اورده است.
۱۳۹۶ دوشنبه ۲۲ آبان 11:41
معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه در گفتگو با دانا:

در طول 4 سال گذشته حجم بسیاری از وقت وزارت امور خارجه صرف مذاکره شد/ تلاش ما فعال کردن ظرفیت های اقتصادی و توسعه روابط با همه کشورهاست+فیلم

جابری انصاری با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت: در دورانی که این مذاکرات صورت می گرفت حجم و میزان قابل توجهی از این توانایی و وقت وزیر امورخارجه و معاونان وی صرف این موضوع می شد.
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ آبان 08:28
سخنگوی وزارت خارجه در گفتگو با دانا:

تحریم های جدید برای ایجاد فشار روانی بر ایران است/نگرانی آمریکا از جایگاه برتر ایران در منطقه/ آمریکا با تحریم ایران خودزنی می کند/ در زمان مناسب پاسخ این تحریم ها را می دهیم

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشور گفت: نگرانی امروز آمریکا گشایشی است که در روابط سیاسی ایران با سایر کشورها ایجاد شده است و آمریکا نگران است که ایران با توجه به جایگاه و موقعیت برتری که در منطقه دارد، در حوزه اقتصادی نیز علاوه بر استفاده از امکانات داخلی خود که در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی است، بتواند در اقتصاد بیرونی و خارجی خود موفقیت هایی را به دست آورد.
۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۷ آبان 08:48
Page Generated in 0/1364 sec