یادداشت/ محمد صرفی

اگر مائده دانمارکی بود!

اگر مائده هژبری دانمارکی بود و کاری خلاف قانون کرده بود و با وی برخورد قانونی می‌شد، کسی به خود جرأت نمی‌داد چنین هیاهویی به راه اندازد و اذهان را مشوش کند اما در کشور ما چنین کارهایی به راحتی و بارها و بارها انجام شده و می‌شود.
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۴ تير 09:23

گشایش در این تنگه است!

علاوه‌بر حق قانونی ایران برای بستن تنگه هرمز که در دو کنوانسیون ژنو و جامائیکا آمده است، جمهوری اسلامی ایران می‌تواند با استناد به حق اقدام متقابل یا تلافی‌جویانه -REPRISAL - که در حقوق بین‌الملل به رسمیت شناخته شده است نیز تنگه هرمز را مسدود کند.
۱۳۹۷ شنبه ۲۳ تير 08:49
یادداشت/ حسین قدیانی

شرمنده شماییم یا حضرت صادق

روی صندلی نظام، سخن دشمن را رله می‌کنند و عوض خدمت، به خیانت مشغولند و در ضمن، با کمال وقاحت، شاکی هم هستند که چرا آزادی نیست!
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير 08:44
یادداشت/ حسین کنعانی مقدم

ظرفیت‌های مقابله با تحریم نفتی

برخی از کشورهای اوپک به رهبری روسیه در نظر دارند تا گروهی موسوم به «سوپر اوپک» را برای مقابله با سیاست‌های تحریمی آمریکا در حوزه نفت تشکیل دهند.
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير 08:41
یادداشت/ جعفر بلوری

چند جمله حرف حساب درباره جنجال اینستاگرامی

یک دختر نوجوان در صفحه اینستاگرام، تصاویر رقصش را منتشر می‌کند. مسئول یا مسئولین مربوطه با طی مراحل قانونی، ایشان را احضار می‌کنند. تلویزیون مستندی با عنوان «بیراهه» پخش می‌کند.
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير 08:39

وزارت خارجه عجله نکند!

وزارت امور خارجه کشورمان در حالی ادعا می‌کند که «بلا‌فاصله بعد از اخراج ۲ دیپلمات کشورمان سفیر هلند در تهران را احضار و اعتراض ایران را به وی ابلاغ کرده است» که این دیپلمات‌ها یکماه و چند روز قبل از هلند اخراج و -‌بخوانید دیپورت شده‌اند.
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۷ تير 08:31
یادداشت/ ابراهیم کارخانه‌ای

سنجش تضمین اروپایی‌ها

جدای از بدعهدی‌های مکرری که آمریکا و اروپا در تضمین منافع اقتصادی جمهوری اسلامی داشته‌اند، گاوبندی واشنگتن – بروکسل برای تحت‌فشار قرار دادن ایران در موضوعات منطقه‌ای و موشکی نیز به‌کرات دیده‌شده است.
۱۳۹۷ شنبه ۱۶ تير 08:35
یادداشت/ محمد صرفی

شکلات در پایان مذاکرات!

همانطور که خود اروپایی‌ها نیز اذعان کرده‌اند و مقامات دولت نیز می‌دانند، اروپا قادر به جبران و ترمیم وضعیت جدید برجام بدون آمریکا نیست.
۱۳۹۷ شنبه ۱۶ تير 08:33
یادداشت/ حسین قدیانی

سلیمانی همان است که بود!

من و ما مکرر نوشته و گفته‌ایم که سردار سلیمانی، همان‌قدر که عالم جنگ را می‌فهمد، به میدان سیاست نیز وارد است و دقیقا از این رو بود که با شناخت درست از رسالت و تکلیف خویش، ترجیح داد به‌رغم محبوبیت ممتاز و متمایزی که دارد، «سرباز جمهور» باقی بماند!
۱۳۹۷ شنبه ۱۶ تير 08:30
یادداشت/ جعفر قادری

درباره مواجهه با تحریم‌های پیش رو

تولید داخلی مورد هجمه قاچاقچیان قرارگرفته و این اتفاق شوم، یکی از کلیدی‌ترین دلایل رکود اقتصاد به شمار می‌آید، چون کالای قاچاق، بخش قابل‌توجهی از بازار تولیدات وطنی را تصاحب و متأسفانه تعداد پرشماری از آن‌ها را به رکود کشانده است.
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۳ تير 09:56