یادداشت رسالت/محمدکاظم انبارلویی

گفتگوهای حقوق بشری!

کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل روز سه شنبه گذشته با رأی ضعیفی قطعنامه ای علیه وضعیت حقوق بشر ایران به تصویب رساند.
۱۳۹۶ شنبه ۲۷ آبان 08:40
یادداشت/ محمدصادق کوشکی

روشنگری رضوی در برابر عقاید انحرافی

هرچند جریان سلفی‌گری و نسخه‌های وارونه از اسلام سعودی – آمریکایی در برهه فعلی فرصت جولان پیداکرده‌اند، اما بطلان و انحراف این جریانات، قرن‌ها پیش توسط امام هشتم شیعیان از طریق برپایی جلسات مناظرات تبیین شد.
۱۳۹۶ شنبه ۲۷ آبان 08:33
یادداشت/ سعدالله زارعی

آغاز شمارش معکوس تغییر در ریاض

اگر تحولات بنیادی باشد به معنای تغییر نظام سیاسی خواهد بود و از سوی دیگر بیانگر آن است که آنچه طی ماههای اخیر در این کشور مشاهده کرده‌ایم، صرفاً نشانه‌های بالینی تغییرات و نه خود تغییرات بوده‌اند.
۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۵ آبان 10:00
یادداشت/ محمدکاظم انبارلویی

در عربستان چه خبر است؟

کشتار وسیع مردم در سه کشور عراق، سوریه و یمن و دخالت در امور داخلی لبنان در قالب طرح‌های جنون‌آمیز غرب به ویژه رژیم صهیونیستی با کارگردانی عربستان سلمانی، قیافه حکومت در ریاض را که توسط یک بچه ظاهراً هدایت می‌شود خیلی بی‌ریخت نشان می‌دهد.
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان 08:33
یادداشت/ مهدی حسن زاده

ویرانه ای به نام نظارت بر ساخت و ساز

برخی ریزش ساختمان بیمارستانی با گذشت کمتر از یک سال از تاریخ اتمام ساخت را با بیمارستانی که پس از چندین دهه از ساخت از آزمون زلزله سربلند بیرون آمده است مقایسه می‌کنند.
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان 08:29
یادداشت/ صادق کوشکی

ناجوانمردی سیاسی به بهانه زلزله

کسانی که در عرصه سیاست از هر فرصتی برای پشت‌پا زدن به رقبای خود بهره می‌برند لااقل مصیبت‌های عمومی را بهانه تسویه حساب‌های سیاسی خود نکنند.
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان 08:26
یادداشت/ حسین شریعتمداری

حاشیه‌های پررنگ‌تر از متن!

آقایان بر چه اساس و با استناد به کدام شاهد و سند میدانی به جای آنکه همه تلاش و توان خود را صرف رسیدگی به امور زلزله‌زدگان مصیبت دیده و اکثرا محروم کنند، انبوهی از اظهارات خلاف واقع را بر سر این بندگان مظلوم خدا آوار کرده‌اند؟!
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان 08:23
یادداشت/ سید رحیم لاری

خواب‌های آشفته آل‌سعود برای لبنان

گزینه حبس سعد حریری هم در داخل لبنان و هم خارج از آن مبدل به گزینه‌ای جدی شده چنان که افرادی مثل رابرت فیسک در روزنامه انگلیسی ایندیپندنت و دیوید ایگناتیوس در روزنامه امریکایی واشنگتن‌پست ریز به ریز جریان حبس حریری در ریاض را شرح داده‌اند.
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ آبان 09:26
یادداشت/ محمد کاظم انبارلویی

درآمدی بر خیزش جهانی مستضعفین

خیزش جهانی محرومان و مستضعفان یک پدیده آخر الزمانی است. این حقیقت را خوبان عالم خوب درک می کنند و لذا به فراخوان «هل من ناصرٍ ینصرنی» امام حسین علیه السلام که از اعماق تاریخ به گوش می رسد، پاسخ مثبت دادند.
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ آبان 09:09
یادداشت/ میثم مهرپور

افول دلار؛ پایانی بر امپراتوری آمریکا

تحریم‌هایی که اگر چه از همان ماه‌های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته و بنا به شرایط طرف مقابل با تغییراتی در ظاهر امر و با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده است اما در سال‌های اخیر به واسطه گذشت زمان و ایجاد تغییراتی در مبادلات جهانی ابعاد جدیدی به خود گرفته است.
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ آبان 08:52
Page Generated in 0/3094 sec