گزارش دانا از سوغات غربی ها برای ایران؛

پای قانون ممنوعیت حجاب از کشورهای اروپایی به ایران رسید/ وقتی بزرگترین دغدغه عضو شورای شهر "منع حجاب اجباری" می‌شود!

برخی که بزرگترین دغدغه خود را برداشتن قوانین حجاب در کشور می دانند پرورش یافته سیستم های آموزشی غرب هستند و امروز با تکیه زدن بر کرسی های مسئولیت سعی می کنند مسیری جدید برای جدا کردن دین از سیستم کشور را شروع کنند. آنها امروز قوانین حجاب اختیاری را در کشور پیاده و فردا در پی وضع قوانین ممنوعیت حجاب بر می آیند.
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير 08:22
گزارش دانا از مصوبه های نفتی اجلاس اخیر اوپک؛

بازی اوپک در پازل ترامپ و عربستان/ کاهش تولید نفت ایران با افزایش تولید کشورهای اوپک جبران می‌شود/ نمایندگان از کدام اقدام زنگنه تقدیر کردند؟

اجلاس اخیر اوپک اگرچه در یک بخش دستاوردی برای ایران تلقی می شود اما در بخش تولید جبرانی نفت نه تنها به نفع ایران نبوده بلکه آمریکا را در مسیر تحریم نفت ایران بیشتر پیش می برد؛ شاید بهتر است نمایندگان به جای تقدیر و تشکر از زنگنه به بررسی راه حل های دور زدن تحریم های نفتی بپردازند.
۱۳۹۷ دوشنبه ۱۸ تير 09:12
دانا گزارش می‌دهد؛

سناریوهای پیش روی ایران بعد از تحریم‌های نفتی/ از تشکیل بورس نفت ایران تا بازنویسی قراردادهای نفتی

به نظر می رسد سناریوی موثری برای کاهش نیافتن میزان فروش نفت در ایران به مرحله جدی نرسیده است، اما کارشناسان زیادی معتقد هستند اگر قرار است اقدامی ضرورت بگیرد باید کارشناسی شده باشد تا مانند اقدامات قبلی در مسیر تغییر و تحولات رفتاری غرب با ایران، کشور را با چالش رو به رو نکند.
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۷ تير 14:28
گزارش دانا از کاسبی مسافران خارجی با ارزهای دولتی؛

تور های مسافرتی که در قبال حواله ارزی، بلیت مجانی می‌دهند/ خروج 1390 میلیارد تومان ارز از کشور به بهانه سفر! +جدول

یک نظارت ساده بر روی تخصیص ارز به مسافران می تواند تا حد زیادی جلوی خروج 1390 میلیارد تومان ارز را از کشور بگیرد؛ در شرایطی که بازی دلالان با ارز می تواند کشور را به وضعیت بحران اقتصادی دچار کند شاید ضرورتی برای تخصیص ارز دولتی به مسافران وجود نداشته باشد.
۱۳۹۷ شنبه ۱۶ تير 08:24
دانا گزارش می دهد؛

ستاره خلیج فارس؛ گامی استوار در مسیر خودکفایی بنزین/ پالایشگاهی که دست رد به سینه دلالان واردات بنزین زد

هیاهو و جنجال آلودگی بنزین های تولید داخل از سوی معاون روحانی در سال 92 شاید بزرگترین آسیب را به این پالایشگاه زد؛ جنجال و ادعایی که هیچ گاه ثابت نشد اما دست های پشت پرده واردات بنزین توسط همسر یکی از معاونان دولت یازدهم نشان داد باز هم ستاره خلیج فارس اسیر بازی های سخت سیاسی شده است.
۱۳۹۷ دوشنبه ۱۱ تير 12:32
گزارش دانا از ادامه تناقض گویی ها درباره کارت سوخت؛

7 ماه از مصوبه مجلس درباره استفاده مجدد از کارت های سوخت گذشت/ قیمت بنزین افزایش پیدا می کند؟

درحالی که حدود 7 ماه از تصویب قانون استفاده دوباره از کارت سوخت توسط مجلس شورای اسلامی گذشته است، نه تنها سوخت‌گیری بدون استفاده از کارت سوخت مالک خودرو همچنان انجام می‌شود بلکه دیگر هیچ خبری مبنی بر الزام استفاده از کارت سوخت هم در رسانه ها از سوی مسئولان مربوطه منتشر نشده است.
۱۳۹۷ دوشنبه ۱۱ تير 08:13
دانا گزارش می دهد؛

پشت پرده هات گرام و تلگرام طلایی در کشور/ آیا طومار «گرام» ها درهم پیچیده می شود؟

کارشناسان فنی در فضای مجازی هم اعلام کردند که هات‌گرام و تلگرام طلایی پیام‌رسان نیستند. یک کارشناس فضای مجازی در همین راستا گفته است: آنها در واقع دو فیلترشکن داخلی با مدیریت واحد هستند که دسترسی کاربران ایرانی را به شبکه اجتماعی فیلترشده "تلگرام" فراهم می‌کنند.
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۰ تير 08:32
"نه" محکم توییتری‌ها به نشست سالانه منافقین؛

واکنش کاربران توییتر به نشست سالانه منافقین در پاریس/"BanTerrorOrg" به داغ‌ترین هشتگ توییتر فارسی تبدیل شد

همزمان با فرارسیدن سالروز ترور رهبر معظم انقلاب و شهدای هفتم تیر توسط منافقین و برگزاری نشست سالانه این گروه تروریستی در پاریس، کاربران توییتر با هشتگ "BanTerrorOrg" به بازخوانی جنایات منافقین پرداختند.
۱۳۹۷ شنبه ۹ تير 12:24
دانا گزارش می دهد؛

شرکتی که دو هفته قبل از دریافت ارز دولتی تغییر مجوز داد/ نقش رانت اطلاعات در افزایش یکباره قیمت گوشی +سند

بررسی سوابق هر شرکت نکات قابل توجهی را به همراه داشته است که احتمال استفاده این شرکت ها از رانت را بیشتر کرده است؛ هرچند وزیر ارتباطات علت ارائه چنین مبالغی را به این افراد توضیح نداده است.
۱۳۹۷ دوشنبه ۱۱ تير 08:32
گزارش دانا به مناسبت شهادت دکتر چمران؛

چمران؛ از حضور در آمریکا تا فرماندهی در لبنان و ایران/ ابتکارات شهید چمران در دوران جنگ چه بود؟

31 خرداد ماه سالروز عروج مردی است که در عرصه اخلاق، دین، علم، سیاست، جنگ و ... بهترین فرد زمان خود بود؛ شهید چمران مناجات های زیبایی دارد که حاکی از ارتباط زیبای او با خداست؛ مناجات های عارفانه ای که نشان دهنده این هستند که لحظات شهید چمران همواره رنگ و بوی خدا را داشته است.
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد 07:41