گروه : سیاسی
هر قدر خودمان اراده کنیم نفت را صادر میکنیم/دشمن پاسخ اقدام خود را خواهد گرفت
بررسی اصلاحات طرح مقابله به مثل با آمریکا در مجلس/ تمامی قوانین بین المللی برای اجرایی شدن طرح مقابله به مثل با آمریکا در نظر گرفته شده است
تکلیف استانی شدن انتخابات مجلس مشخص شد

حضور حداد عادل در دومین اجلاس جهانی «یک کمربند، یک جاده» در پکن

غلامعلی حداد عادل که در رأس هیأت بلندپایه مجمع تشخیص مصلحت نظام و به منظور گفت و گو با مقامات چین به پکن سفر کرده است، صبح فردا، پنجشنبه، ۵ اردیبهشت در دومین اجلاس جهانی «یک کمربند، یک جاده» حضور خواهد یافت.

ظریف: باید مانع دستیابی آمریکا به منافع مورد تصورش از اقدامات غیرقانونی شد

وزیر خارجه کشورمان گفت: برای دفاع از چندجانبه گرایی، لازم است مانع دستیابی آمریکا به منافع مورد تصورش از اقدامات غیرقانونی آن کشور شد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام؛

پاسخ اقدامات ناجوانمردانه آمریکا علیه ملت ایران را می‌دهیم/ صنعت در کشور راه بیافتد، روزانه باید یک میلیون بشکه نفت وارد کنیم

محسن رضایی دبیر تشخیص مصلحت نظام گفت: در زمان مناسب اقدام‌ خود را علیه این اقدامات ناجوانمردانه آمریکا علیه ملت ایران را پاسخ می دهیم، آنها گمان کرده اند که ایران حتی نمی تواند به کارمندان خود حقوق بدهد ولی امیدواریم‌ عقلای آمریکا ترامپ را از این کار خباثت آمیز دور کنند.
آیت الله جوادی آملی در دیدار با آیت الله رئیسی:

دستگاه قضا جلوی سوءاستفاده از خلأهای قانونی را بگیرد

آیت الله جوادی آملی در دیدار با رئیس قوه قضائیه گفت: وظیفه دستگاه قضا این است که جلوی سوءاستفاده از خلأهای قانونی را بگیرد.
از سوی سرکرده داعش ایران (منافقین)

رئیس قوه قضائیه و فرمانده سپاه قدس به ترور تهدید شدند

مسعود رجوی سرکرده سازمان منافقین در پیامی که اخیراً به نام او بر روی وب‌سایت این سازمان تروریستی منتشر شده است، آیت الله رئیسی و سردار سلیمانی را به ترور تهدید کرده و گفته این دو نفر باید به لاجوردی و صیاد شیرازی ضمیمه شوند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور:

پذیرفتن FATF در شرایط جنگ اقتصادی یک خیانت بزرگ به کشور است/ تحول محتوایی مردم، محصول کار سپاه در منطقه/ ماجرای داغ حمله الکترونیک آمریکا به صداو سیما وسط مناظره‌های انتخاباتی

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: بزرگترین قابلیت سپاه که از ابتدای انقلاب در ساختار آن وجود داشته، قدرت انطباق و انعطاف پذیری سپاه در برابر مشکلات کشور است و قراردادن سپاه در لیست تروریستی برای این سازمان در داخل کشور سرمایه اجتماعی تولید کرد. مجلس باید لوایحی آماده کند که موضوع تحریم داخلی علیه سپاه را به تشویق داخلی سپاه تبدیل کند. اشراف اطلاعاتی FATF در شرایط جنگ اقتصادی هیچ چیز جز خیانت به کشور نیست.

تنها وزیر زن میهمان نسل امروز می‌شود/ «آشپزخانه تعطیل؟»؛ موضوع این هفته برنامه نسل امروز

مرضیه وحید دستجردی وزیر اسبق بهداشت مهمان برنامه «نسل امروز» می شود.
در جلسه هیئت دولت مطرح شد:

روحانی: مذاکره با چاقوکش ذلت است/ بقای امارات و عربستان در سایه تصمیم ایران است

رئیس جمهور خطاب به عربستان و امارات، گفت: خوبی را با بدی پاسخ می‌دهید؟ یادتان رفته بقای شما در برابر توسعه طلبی صدام، مدیون تصمیم خردمندانه ایران است.
سرلشکر سلامی:

باید قلمرو اقتدارمان را از منطقه به جهان گسترش دهیم/ در گام دوم انقلاب باید حاکمیت اسلام را به تمدن تبدیل کنیم

فرمانده کل سپاه گفت: ما باید قلمرو اقتدارمان را از منطقه به جهان گسترش دهیم تا نقطه امنی برای دشمن در سراسر جهان وجود نداشته باشد.
سرلشکر باقری:

آمریکا تقاص دشمنی‌هایش را پس می‌دهد/ دوران سردار سلامی دوره شکست دشمن خواهد بود

ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در این دوره که شاهد عصبانیت آمریکا و دور جدیدی از توطئه ها و تحریم ها از طرف آنها هستیم،سپاه می تواند نقش اساسی در خنثی کردن آنها داشته باشد و دوران سردار سلامی قطعا دوره شکست دشمن خواهد بود.
قالیباف در مشهد:

FATF بستری برای تضعیف رقبای طراحان نظم نوین جهانی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: fatf معاهده بین‌المللی نیست و در واقع fatf بستری است که رقبای طراحان نظم نوین جهانی را تضعیف می‌کند.
کارشناس مسائل سیاسی:

تحریم نفتی ایران نشانه خشم آمریکایی‌ها از شکست در منطقه است/افزایش بهای نفت پیامد تحریم نفتی ایران خواهد بود

کارشناس مسائل سیاسی گفت: با توجه به اینکه آمریکا در عراق و سوریه با شکست‌های متوالی مواجه شده لذا خشم خود را به این شکل و از رهگذر اجرای تحریم‌های شکننده و سخت و غیرانسانی علیه جمهوری اسلامی ایران بروز می‌دهد.
سرلشکر جعفری:

سپاه باید برای حفظ انقلاب شرایط نقش آفرینی مردم در جنگ نرم را فراهم کند

فرمانده قرارگاه فرهنگی-اجتماعی حضرت بقیه‌الله(عج) گفت: محور اصلی ما برای حفظ انقلاب مردم هستند و آنها نقش تعیین کننده ای در مهار بحران ها داشته اند. سپاه باید برای حفظ انقلاب شرایط نقش آفرینی مردم به ویژه در جنگ نرم را فراهم کند.
با حضور فرماندهان نیروهای مسلح؛

سرلشکر سلامی" رسما به عنوان فرمانده کل سپاه معارفه شد

مراسم تودیع و معارفه فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.
حداد عادل:

اگر ضرر کنیم از برجام خارج می شویم/ نقش‌آفرینی چین در برابر رفتار غلط آمریکا

حداد عادل در دانشگاه مطالعات بین المللی پکن گفت: راه رهایی از شرایط کنونی ، بیداری و آگاهی ملت هاست و چین می تواند الگویی شایسته از رفتار یک قدرت بزرگ جهانی را در برابر رفتار غلط آمریکا به دنیا ارائه کند.