گروه : سیاسی
نقش وزیر پولدار در انتخاب صندلی خالی کابینه روحانی/ جدال سیاسیون برای تصاحب وزارت کار/ لابی کدام گروه بر سایرین می چربد؟
آمریکا در شرایطی نیست که با ایران وارد جنگ شود/ مذاکره بدون پیش شرط دروغی بیش نیست/ ماجرای همکاری ایران با طالبان در افغانستان/ لزوم دریافت غرامت از آمریکا به خاطر خروج از برجام
اصلاح طلبان هم مدیر نجومی بگیر را پس زدند/ وقتی عارف برای «مدیرعامل فروشگاه رفاه» پادرمیانی می‌کند
رئیسی:

فقر و نداشتن زیبنده نظام اسلامی ایران نیست

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه فقر و نداشتن زیبنده این نظام نیست خاطرنشان کرد: مردم ایران هرکجا مشاهده کنند کار انجام می‌شود به میدان می‌آیند.
ضد و نقیض گویی های نماینده فراکسیون امید ادامه دارد؛

چرا محمد علی وکیلی در مورد فرزندانش واقعیت را نگفت؟

دارای سه فرزند هستم ، هادی فوق لیسانس هفت سال است کارمند یک شرکت است . مهدی فوق لیسانس ( همان که به دروغ مدیر عامل معرفی می شود) بدون اشتغال در جای دولتی، سردبیر روزنامه ابتکار است. راضیه؛ لیسانس و بیکار . خدا از سر تقصیر ناشران دروغ بگذرد.
احمد توکلی:

گناه یقه‌سفیدهای مجرم، از قمه‌کش‌های خیابانی بیشتر است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیئت مدیره دیدبان شفافیت و عدالت گفت: گناه مجرمان یقه سفید‌ی که حق دیگران را ضایع می‌نمایند از مجرمانی که در خیابان‌ها قمه‌کشی می‌کنند بیشتر است.
آیت الله نوری همدانی:

مسئولین باید زندگی خود را هم تراز زندگی مردم و مستضعفین قرار دهند

حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: دولت ما دولت اسلامی و علوی است و در دولت حق باید کسانی که مسئول‌اند زندگی خود را هم تراز زندگی فقرا قرار دهند تا محرومیت بر آن ها سنگینی نکند.
طی بیانیه‌ای صورت گرفت

اعلام حمایت بسیج اساتید دانشگاه آزاد از مواضع «سردار غیب‌پرور» در برخورد با محتکرین

اساتید بسیجی دانشگاه آزاد ضمن تقدیر از مواضع سردار غیب‌پرور در راستای افشای مفسدین و محتکرین، اعلام کرد در صفوف حمایت از اقتصاد مقاومتی و دفاع از حقوق مستضعفین تا ریشه‌کنی دشمنان و منافقان داخلی انجام وظیفه خواهند کرد.
سردار سپهر:

رسانه‌ها باید چالش‌ها را بشناسند و بحران‌های پیش رو را پیش‌بینی کنند/ نقش بسیج در کمک به دستگاه‌های حاکمیتی راهبردی است

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: رسانه‌ها باید چالش‌های موجود و ممکن را بشناسند و بشناسانند و بحران‌های پیش رو را پیش‌بینی کنند.
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

دولت با تصمیمات منطقی مردم را از این آشفته بازار نجات دهد/ تقویت بازارهای سرمایه در دستور کار دولت قرار گیرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایطی که امروز بر اقتصاد کشور حاکم است گفت: دولت با تصمیمات منطقی ضمن سر و سامان دادن به وضعیت اقتصادی کشور، مردم را از این آشفته بازار نجات دهد.
پیرو مغایرت با شرع مقدس و قانون اساسی؛

شورای نگهبان «لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی» را به مجلس بازگرداند + جزئیات

سخنگوی شورای نگهبان گفت: لایحه اصلاح قانون [مبارزه با] پولشویی در چهار بند مغایر با موازین شرع مقدس و قانون اساسی شناخته شد و جهت اصلاح به مجلس اعاده شد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش خبر داد:

اولین ناوشکن ارتش به "فالانکس ایرانی" تجهیز شد/ دفع حملات به شناورها با "سامانه دفاع نزدیک"

فرمانده نیروی دریایی ارتش از تجهیز اولین ناوشکن ایرانی به "سامانه دفاع نزدیک کمند"، خبر داد.
سردار شریف:

آمریکا با تمام دنیا درگیر است و توان اقدامی فراگیر ضد ایران را ندارد/ دشمن جنگ اقتصادی و عملیات روانی را با هم ترکیب کرده است

معاون روابط عمومی سپاه گفت: آمریکا در شمال و جنوب با کانادا و مکزیک و در دیگر نقاط دنیا با اتحادیه اروپا، چین، کره شمالی، روسیه و ... درگیر است و توان اقدامی فراگیر ضد ایران را ندارد.
محمدرضا مرندی در گفتگو با دانا؛

نیاز به بهره گیری از ظرفیت و توان مدیریتی مدیران جهادی/ قالیباف ثابت کرده می تواند

استاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: نیاز است دولت به سمت بهره گیری از ظرفیت مدیران جهادی برای حل مشکلات و بحران ها، چون دکتر قالیباف که توانمندی خود را کامالا اثبات کردند و سابقه ایشان گویای این امر است بیاید و بسته پیشنهادی اقتصادی وی را مورد بررسی قرار دهد.
هادی ثروتی در گفتگو با دانا:

اصرار برخی دولتمردان منجر به مذاکرات 5+1 شد/ ماجرای کمک هایی که آمریکا از ایران در موضوعات منطقه داشت/ آمریکایی‌ها به مذاکره با ایران احتیاج دارند

یک کارشناس مسائل سیاسی در ادامه عنوان کرد: آمریکایی‌ها به صراحت بارها اعلام کرده اند که هدف نهایی‌شان تغییر رژیم جمهوری اسلامی ایران است و باید به آنها گفت چه کسی از داخل ایران حاضر می شود با این شعار آمریکایی ها با آنها پای میز مذاکره بنشیند؛ جریانی که مرعوب آمریکا شده می خواهد در کشور فضا را به شکلی پیش ببرد که دوباره زمینه مذاکره با آمریکا فراهم شود.
اخبار ویژه روزنامه‌ها

چرا فهرست دریافت‌کنندگان رانت‌ ارزی منتشر نمی‌شود؟!/ قطع همکاری راه آهن آلمان با ایران/ احتمال تغییر ۳ معاون وزیرکشور

یک روزنامه حامی دولت از سکوت ادامه‌دار دولت درباره فهرست دریافت‌کنندگان رانت ارزی انتقاد کرد.
مدیر مسئول روزنامه جوان:

رسانه ها نتوانستند عملیات روانی دشمن را خنثی کنند/ مرعوب شدن مسئولان دلیل مشکلات اقتصادی اخیر بود

مدیر مسئول روزنامه جوان گفت: در بعد میدانی در فضای جدید از صبح 16 مرداد که تحریم ها آغاز شد تاکنون هیچ اتفاق جدیدی در اقتصاد کشور نیفتاده است اما از چند ماه قبل در حوزه اقتصاد دچار مشکل شدیم یعنی در جنگ روانی باخته ایم، رسانه ها نتوانستند عملیات روانی دشمن را در چند ماه اخیر خنثی کنند
نماینده مردم شیراز در گفت گو با دانا:

به مجلس در بخش عملکرد نظارتی نمره 15 می دهم/ مراجعات مردمی به نماینده ها متاسفانه برای نظارت نیست/ 70درصد از مراجعات برای اشتغال است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملکرد نظارتی مجلس می تواند بهتر از این باشد، گفت: نمره مجلس در این بخش15است.