گروه : سیاسی
شهادت مظلومانه یک بسیجی در دفاع از امنیت مردم ملارد/ وحشی گری عناصر سازمان یافته ضد انقلاب در برخی شهرستان‌های تهران و کرج
دم خروس کانال‌های ضدانقلاب با قطعی اینترنت در کشور بیرون زد/ آقای جهرمی؛ ادمین‌ها در داخل هستند+عکس
مسئولان دقت کنند تا مشکلات طرح مدیریت سوخت برای مردم کم شود/ افزایش قیمت بنزین به گرانی دیگر کالاها منجر نشود+صوت
سخنگوی دولت:

نیت دولت برای عدم اطلاع‌رسانی آغاز سهمیه‌بندی بنزین خیرخواهانه بود/ اگر پیوست طرح، کنترل قیمت‌ها نباشد شکست خورده‌ایم/ نقطه ضعف بزرگ دولت عدم توجیه مردم بود

سخنگوی دولت با بیان اینکه نیمی از مردم خودرو ندارند، گفت: نقطه ضعف بزرگ ما این بود که نتوانستیم مردم را برای اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین توجیه کنیم.
دانا گزارش می دهد؛

آخرین وضعیت کشور پس از سهمیه بندی بنزین/ پایان اعتراضات بنزینی مردم در خیابان/ شروع مطالبه گری قانونمند از دولت برای کاهش مشکلات مردم

روز جمعه، تحرکات و اعتراضات محدودی در برخی شهرها گزارش شد که با حضور نیروهای انتظامی و البته عدم استقبال عموم مردم، رو به سردی گذاشت و خاتمه یافت.
طیبه سیاوشی در گفت وگو با دانا:

استعفای نمایندگان لیست امید فقط در حد صحبت مطرح شد

طیبه سیاوشی، نماینده لیست امید تهران در مجلس شورای اسلامی درباره استعفای تعدادی از نمایندگان لیست امید، گفت: این مسئله در حد صحبت و بحث مطرح شد و اعضای لیست امید بنای استعفا از نمایندگی خانه ملت را ندارند.
دانا گزارش می دهد؛

هشدار 11 ماه قبل رهبر معظم انقلاب چگونه نقشه ضد انقلاب را برملا کرد؟/عملیات فریب؛ جنجال در 97 عملیات در 98

آیت الله خامنه ای درباره طرح ریزی دشمن برای التهاب آفرینی در کشورمان فرمودند: «اینکه اینها گفتند در سال ۹۷ ما چنین میکنیم، چنان میکنیم، و نقشه‌هایی را برای جمهوری اسلامی ابراز کردند -یعنی در واقع نقشه‌شان لو رفت- این ممکن است فریب باشد؛ ممکن است جنجال را برای سال ۹۷ بکنند، نقشه را برای سال ۹۸ بکشند؛ مِن‌باب مثال. همه باید حواسشان جمع باشد؛ به همه‌ی ملّت عرض میکنم. آمریکا دشمن خبیثی است، دشمن حیله‌گری است.»
یادداشت/ علیرضا معاف

12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت و سقم) ، در صورت نیاز طی فرایند قانونی تغییر یابند نه تحت فشار اعتراض و اشوب؛ که در این صورت ثبات حکومت دچار اختلال می شود و این پیام به جامعه منتقل می شود که هر تصمیمی با اعتراض خیابانی و اشوب قابل تغییر است.
ربیعی در نشست خبری عنوان کرد:

هدف سهمیه‌بندی بنزین برقراری عدالت اجتماعی است/ رئیس‌جمهور خود را فدای مردم کرد

علی ربیعی با تاکید بر اینکه بسیاری،‌ بیماری کشور را همین یارانه سوخت می‌دانند، اظهار داشت: رییس‌جمهور خود را فدای منافع کشور و مردم کرد.
بیانیه سپاه:

با اقدامات مخل امنیت قاطعانه برخورد می‌کنیم/ لزوم عزم قوا برای پاسخ به مطالبات مردم

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با قدردانی از بصیرت مردم در بصیرت وهوشیاری مردم در حوادث اخیر اعلام کرد" با ادامه هرگونه ناامنی و اقدامات مخل آسایش و آرامش مردم قاطعانه برخورد خواهیم کرد".
زاکانی مطرح کرد:

دلایل حمایت رهبر انقلاب از تصمیم سران قوا/ دولت و مجلس به سمت توزیع عادلانه ثروت بین مردم بروند

نماینده مجلس نهم کفت: باید دولت و مجلس به سمتی بروند که ثروت ملی را به صورت عادلانه بین همه تقسیم کنند، مانند طرحی که مجلس در گذشته داشت که در همین راستا بود.
در نشست خبری سردار سلیمانی مطرح شد؛

تشریح برنامه های هفته بسیج توسط رئیس سازمان بسیج مستضعفین/ رونمایی از 6 هزار پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در یک هفته

سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه ما راضی نیستیم کوچکترین آسیبی به فردی در‌ کشور وارد شود، گفت: نیروهای امنیتی طی این چند روز همواره با طمانینه و آرامش با معترضان واقعی رفتار کردند.
در گفتگو با دانا مطرح شد؛

ژست مردم داری یا بازی انتخاباتی؟/ قاضی پور: اعضای فراکسیون امید ژست مردم داری می گیرند

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: عدم موفقیت و عملکرد ضعیف دولت در حوزه اقتصاد و معیشت مردم موجب شد تا برخی از اعضای فراکسیون امید مجلس از دولت روی برگردانند و ژست مردم داری بگیرند.
حاجی دلیگانی خبر داد؛

استیضاح سران دو قوه در بهارستان کلید خورد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تا شنبه 26 آبان ماه ۳۹ امضای نمایندگان مجلس پای طرح استیضاح روحانی بود و برای طرح در مجلس این تعداد بایستی به ۹۶ امضا برسد.
لاریجانی:

نمایندگان از مسیر ترسیم شده توسط رهبری تبعیت می‌کنند/ همه بخش‌ها برای کنترل قیمت‌ها همت کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از بیانات روز اخیر مقام معظم رهبری گفت: هدف آمریکا چیزی جز به هم‌ریختن امنیت کشور نیست. نمایندگان با همگرایی بیشتر مجالی برای آشفته‌سازی کشور توسط آمریکا و نوکران ضد انقلاب نخواهند داد.
فیلم/

آرامش در شهرهای کشور

برخی شهرهای کشور طی شبانه روز گذشته، وضعیت پرتنشی را پشت سر گذاشتند. اما امروز وامشب آرامش در شهرها برقرار بود. علی رغم این وضعیت رسانه هایی مانند بی بی سی فارسی اصرار دارند شرایط کنونی شهرهای کشور را همچنان پرآشوب اعلام کنند.
خرازی:

استعفای نمایندگان مجلس کدام گره از وضعیت معیشتی مردم را می گشاید؟

در پی شایعه استعفای چند تن از نمایندگان مجلس در رابطه با گران شدن بنزین سید محمدصادق خرازی در یادداشتی نوشت: استعفای نمایندگان کدام گره از وضعیت معیشتی مردم را می گشاید؟

روحانی: پرداخت کمک‌های معیشتی از دوشنبه آغاز می‌شود/ اعتراض حق مردم است، اما حساب اعتراض از اغتشاش جداست

رئیس جمهور با بیان اینکه اعتراض حق مردم است اما حساب اعتراض از اغتشاش جداست، به سازمان برنامه و بودجه دستور داد پرداخت کمکهای معیشتی از روز دوشنبه آغاز شود.