گروه : اجتماعی
جزییات تغییرات بودجه آموزش‌وپرورش در مجلس
گسترش شیوع آنفلوانزادر۲۱استان/نرخ تخم‌مرغ در مرغداری۵۰۰۰تومان شد
امید واریم در مجلس بودجه 96 وزارت بهداشت و درمان دستکاری نشود
با حضور شخصیت‌های کشوری و لشکری؛

چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری آغاز شد

چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری به منظور ارائه دستاوردهای سازمان بسیج علمی_ پژوهشی، امروز و فردا با حضور شخصیت‌های کشوری و لشکری برگزار می‌شود.
بر اساس مطالعه دانشمندان امپریال کالج لندن؛

مردم کره جنوبی بیشترین و مردم آمریکا کمترین نرخ "امید به زندگی" را در سال ۲۰۳۰ تجربه خواهند کرد

یک مطالعه توسط دانشمندان امپریال کالج لندن با همکاری سازمان بهداشت جهانی نشان داد: مردم کره جنوبی بیشترین و مردم آمریکا کمترین نرخ "امید به زندگی" را در سال ۲۰۳۰ تجربه خواهند کرد.

دستان معجزه‌گر زن ایرانی جای اقتصاد خانه، چرخ کارخانجات غربی را می‌چرخاند!/ چالش "برندزدگی" غربی در ظاهر و پوشش زن ایرانی

فرهنگ بدحجابی مانند چاقویی دو لبه ای برای زنان عمل کرده و آنان را دائم در جنگی علیه خانواده به جان هم انداخته است و خود غافل از آن هنوز برای خرید چند دقیقه‌ای از فروشگاه محل ساعتی را پشت میز آرایش می‌گذرانند تا علاوه بر دل خود! برای رهگذران نیز متناسب با سلیقه و مد امروزی آرایش کرده باشند. به نظر می رسد برخی از زنان نه برای داشتن ظاهری آراسته و نه برای دل خودشان که برای تحریک جنس مخالف پا به خیابان ها می گذارند و فستیوال خیابانی از بدپوششی را به نمایش می گذارند.
اخبارویژه روزنامه‌های 9 اسفند؛

درخواست سعودی‌ها از عراق برای میانجیگری با ایران/ مجوز روحانی به ظریف برای فروش 27 ملک خارجی/ نمره روزنامه اصلاح‌طلب به دولت 20 از 100!

روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.
معاون درمان وزارت بهداشت:

زایمان طبیعی سلامت مادر و نوزاد را تضمین می‌کند/ افتتاح بیش از ۸۰۰ واحد اختصاصی زایمان LDR

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۸۰۰ واحد اختصاصی زایمان LDR افتتاح شده است، گفت: زایمان طبیعی با سرشت بشر همراه است که اگر با برنامه‌ریزی درست، در محیطی امن و توسط فرد ماهر انجام شود می‌تواند سلامت مادر و نوزاد را تضمین کند.

«سربازان انقلاب»؛ قربانی سیاسی‌کاری در مدیریت ادوار آموزش و پرورش

در یک جمع بندی می‌توان گفت که سیاست‌های روزمره‌ای دولت‌ها که گاه به خواستگاه ایدئولوژیک آن‌ها بر ‌می‌گردد، عدم اهمیت سرمایه‌گذاری و تربیت نیرو برای امر خطیر تربیت، نگاه پایین خانواده‌ها به مدارس که صرفا به امر آموزش، آن هم برای نیل به اهداف جاهلی مدرن تحمیل شده از فرهنگ غلط رایج در جامعه می‌باشد و فضای مجازی افسار گسیخته که به حال خود رها شده است، همه عواملی است که امر تربیت دانش آموزان را با خطر روبرو کرده است.

تأثیر پرخاشگری بر روابط زناشویی/ پرهیز از گفت وگو راهی غلط برای جلوگیری از بروز خشم

ارتباط کلامی بین زن و شوهر یکی از راه های شناخت فرد نسبت به خود محسوب می شود تا بدین وسیله افکار و ایده ای که برای زندگی اش ترسیم کرده را عنوان کند؛ سر منشأ این ارتباط کلامی که باید با صداقت همراه باشد، اخلاق می باشد. حُسن ظن، شریک بودن در غم دیگران، گره ای را باز کردن و .از اخلاقیات محسوب می شوند که اگر انسان از آنها برخوردار باشد، یقیناً پایه زندگی خود را محکم بنا خواهد کرد.
در گفت وگو با دختری با 71 درصد معلولیت مطرح شد؛

تهیه مسکن مهمترین دغدغه جوانان 18 ساله بهزیستی/ کمک خیرین نباشد، مستمری بهزیستی پاسخگوی حداقل نیاز ما نیست

دختری با 71 درصد معلولیت با بیان اینکه پوشش و سازماندهی کودکان زیر 15 سال در مراکز شبه خانواده بهزیستی به خوبی صورت می گیرد گفت: ولی بعد از آنکه این کودکان به سن جوانی می رسند آیا نباید این پشتیبانی از طرف شبه خانواده بهزیستی به صورت بلند مدت ادامه داشته باشد تا کودکان بهزیستی بتوانند به مسیرهای موفق دست یابند.
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان ایلام بیان کرد:

کمک به دولت برای انجام طرح‌های بر زمین مانده یکی از نقش‌های بسیج جامعه پزشکی بود

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان ایلام گفت: کمک به دولت به عنوان بازوی توانمند در حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی یکی دیگر از نقش‌های بسیج بود، به این شکل که بسیاری از طرح‌های ابتر مانده را دنبال کرد و ادامه داد که از جمله آن اعزام تیم‌های پزشکی به نقاط کوری که امکانات بهداشتی و درمانی وجود نداشت
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت در مجمع ملی سلامت:

۴۰ بیمارستان توسط خیرین سلامت در حال ساخت است/ ۷۵ درصد عوامل موثر بر سلامت خارج از اراده وزارت بهداشت است

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر حدود ۴۰ بیمارستان توسط خیرین و چند صد مرکز بهداشتی و درمانی دیگر در کشور در حال احداث است.
وزیر بهداشت در نخستین مجمع ملی سلامت:

رشد چاقی در زنان ۲۹.۷ و در مردان ۱۵.۲۹ درصد است/ بیماری‌های قلبی و عروقی و سکته‌های مغزی عامل ۵۰ درصد از مرگ و میر در کشور

وزیر بهداشت با اشاره به پیمایش وزارت بهداشت برای بررسی عوامل خطر بیماری های غیرواگیر، گفت: نتایج این پیمایش به عنوان اطلس برای کشور و همچنین تمام استانهای کشور تهیه شده و در آن وضعیت هر استان از نظر بیماری های مختلف و عوامل خطر بیماری های واگیر به دقت تشریح شده است.

واکنش نماینده مجلس به مرگ باردار مریوانی/ نامه منصور مرادی به وزیر بهداشت

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در واکنش به مرگ باردار مریوانی در نامه ای به وزیر بهداشت خواستار رسیدگی فوری به مرگ باردار مریوانی شد.
مدیر کل اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌ های داخلی:

فعالیت رسانه ها برای مردم سند است/ایجاد ثبات شغلی برای افراد شاغل در رسانه ها

مدیر کل اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌ های داخلی گفت: سعی بر این داریم که بحث های مربوط به آموزش نیز در حوزه رسانه ها مورد توجه بیشتری قرار بگیرد زیرا فعالیتی که رسانه ها انجام میدهند برای مردم سند است بنابراین افرادی که در رسانه ها کار انجام می دهند باید از نظر توانمندی های رسانه ای در حد مطلوبی باشند.
اخبار ویژه روزنامه‌های 8 اسفند؛

شروط اصلاح‎طلبان برای لیست شورای‌شهر/ محدودیت دسترسی ایران به درآمدهای نفتی در پسابرجام/ بلاتکلیفی 5 ساعته در فرودگاه مشهد

روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.
در آستانه روز قشر «سازمان بسیج جامعه زنان»

نشست تخصصی «تبیین جهانی الگوی سوم زن» برگزار می‌شود

روز سه شنبه 10 اسفندماه، با حضور جمعی از کارشناسان و متخصصان ایرانی و غیرایرانی و همچنین تعدادی از خانواده های معزز شهدای هسته ای، نشست تخصصی «تبیین جهانی الگوی سوم زنان» (زن نه شرقی، نه غربی) در سازمان بسیج شهرداری تهران برگزار می شود.
Page Generated in 0/0429 sec