گروه : اقتصادی
فقط قیمت بنزین و گازوئیل افزایش می‌یابد/ دولت نرخ 1500 و 400 تومان را برای این دو حامل تصویب کرد
تدوین کنندگان برنامه بودجه 97 از سفره مردم خبر ندارند/ با تصویب بودجه 97 مردم از مجلس و دولت عبور می کنند
ابعاد تازه پرونده واردات خودروهای لوکس توسط یک پیرزن + سند
واکنش وزیر صنعت، معدن و تجارت به واردات عجیب و غریب به کشور:

واردات دوغ و بوق ممنوع نیست/ می توان با تعرفه بی نهایت جلوی واردات این کالاها را گرفت/اگر درب مرزها بسته نشود، به قاچاقچیان محترم کمک می شود!

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طبق ماده 22 واردات دوغ و بوق ممنوع نیست، گفت: با این وجود می توان با تعرفه بی نهایت جلوی واردات این ها را گرفت و شرط عملی آن هم جلوگیری از قاچاق این گونه کالاها است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

حذف یارانه‌ها در سال ۹۶ امری نا‌شدنی است/ خدمات رفاهی جایگزین پرداخت نقدی یارانه می‌شود

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: یارانه دهک های پایین به هیچ عنوان حذف نمی شود و فقط یارانه افراد پردرآمد قطع می شود که این امر نیز در راستای افزایش خدمات رفاهی است.
عضو کمیسیون عمران مجلس:

افزایش قیمت حامل‌های انرژی موجب افزایش تورم در جامعه می‌شود/ افزایش قیمت بنزین وضعیت معیشت مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ۵۰ درصدی قیمت حامل های انرژی موجب افزایش تورم در جامعه می شود.
واکنش نمایندگان مجلس به افزایش حامل های انرژی:

ترفند دولت برای گرانفروشی حامل های انرژی در پوشش اشتغالزایی/ مجلس با افزایش قیمت بنزین مخالف است

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرانفروشی حامل های انرژی ترفند جدید دولت برای اشتغالزایی است عنوان کردند: مجلس با افزایش قیمت بنزین مخالفت می کند.
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد؛

خطر ایجاد شوک تورمی/مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین به۱۵۰۰ تومان است

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت:نگاه غالب نمایندگان مجلس مخالف با افزایش ۵۰ درصدی قیمت بنزین است، چرا که افزایش قیمت با این شدت می تواند شوک تورمی ایجاد کند و بسیار خطرناک است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی مطرح کرد ؛

برخی افزایش قیمت ها در بودجه ۹۷ مردم را دچار سردرگمی می کند/دولت پاسخگو باشد که امسال چه میزان شغل ایجاده کرده است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت : در این بودجه دولت پیشنهاداتی مبنی بر افزایش عوارض خروج از کشور ، افزایش قیمت بنزین و ...داشته اند که اعتقاد ما بر این است که این اتفاقات به یکباره قطعا مردم را با مشکل روبرو کرده و آن ها را دچار سردرگمی می کند.
کارشناس مسائل اقتصادی:

بودجه 97 بیکاری سال گذشته را تداوم می‌بخشد / افزایش سهم مالیات در پرداخت ناکارایی های دولت

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: با توجه به سهم بودجه های هزینه ای از کل بودجه تخصیص یافته و زمینه های فعالیت بخش خصوصی در استان انتظار تحول در ساختار و ارتقای وضعیت اقتصادی استان در طی سال های آتی وجود نخواهد داشت.
دکترای اقتصاد و عضو هیات علمی دانشگاه:

افزایش قیمت بنزین آثار اقتصادی و روانی در کشور دارد/ پالایشگاههای ناکارآمد در قیمت بنزین موثرند

یک دکترای اقتصاد و عضو هیات علمی دانشگاه گفت: اگر مبنای افزایش قیمت بنزین بر مبنای قیمت تورم سالانه باشد این طبیعی است اما اگر دولت به یکباره قیمت را ۵۰ درصد یا بیشتر تغییر بدهد این آثار اقتصادی و آثار روانی بر روی قیمت سایر کالاها و جامعه خواهد گذاشت.
عضو اتاق ایران:

افزایش عوارض خروج، دستبرد زدن دولت به جیب مردم برای تامین کسری بودجه است

نایب رئیس اول کمیسیون گمرک و لجستیک اتاق ایران در مورد افزایش عوارض خروج از کشور، گفت: این حرکت دولت با وجود تبعات منفی زیاد دستبرد زدن به جیب مردم جهت افزایش منابع دولتی است!
رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی کشور خبر داد:

26هزار دام در روستاهای زلزله‌زده کرمانشاه معاینه شد/نیاز مبرم به ساخت جایگاه های اضطراری نگه داری دام و تامین علوفه

محمدرضا جهانسوزبا اشاره به استقرار تیم های جهادی دامپزشکی در مناطق زلزله زده گفت: بارش برف و برودت هوا رسیدگی به وضعیت دام ها را در اولویت اول امدادرسانی به کشاورزی روستاهای زلزله زده کرمانشاه قرارداده است.
بررسی ابعادی از سند دخل و خرج دولت؛

چرا لایحه بودجه ۹۷ بیکاری را افزایش خواهد داد؟

اعداد و ارقام لایحه بودجه ۹۷ حاکی از افزایش ۱۷ هزار میلیاردی سقف مالیات ها و کاهش چشمگیر بودجه عمرانی است که یکی از تبعات آن می تواند افزایش بیکاری در کشور باشد.
در ادامه واردات عجیب و غریب به کشور؛

واردات ۱۶۰ میلیارد تومانی تخم سبزیجات و بطری به کشور/ برند ایرانی در حال فراموشی است

براساس آمار اتاق بازرگانی، صنایع و معادن در پنج ماهه نخست سال بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان تخم سبزیجات، بطری و تنگ از کشور های مختلف به ایران وارد شده است.
نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس:

۵۰۰ هزار تن برنج مازاد به دستور جهانگیری وارد شده است

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال گفت: وزیر کشاورزی در جلسه کمیسیون مدعی شدند واردات برنج مازاد به کشور به دستور جهانگیری صورت گرفته است.

واردات 24 هزار تن کره به کشور به ارزش بیش از 118 میلیون دلار، تنها در7ماه! /وارداتی که بر طبل ورشکستی تولیدکندگان و معضل بیکاری می کوبند+جدول

اگر جلوی وارادات بی رویه و نامناسب گرفته نشود و از آن سو شاهد عدم نظارت و کنترل بر قاچاق کالا نباشیم، نمی توانیم مدل صحیح اقتصاد مقاومتی را به درستی اجرا کنیم، با این وجود شاهد هستیم که تنها در هفت ماهه نخست سال جاری بیش از 23 هزار و 803 کره به کشور به ارزش بیش از 118 میلیون دلار وارد شده است و این یعنی به صدا درآمدن زنگ خطری برای تولیدکنندگان داخلی.
Page Generated in 0/0521 sec