گروه : اقتصادی
عدم توجه به "بازگشت مجدد تحریم ها" در مدل جدید قراردادهای نفتی/نقض حاکمیت ملی در صورت اجرای "IPC"
بدهی‌های دولت روحانی پاشنه آشیل دولت بعدی است/ چرا انبارها را مملو از کالای قاچاق کردند آن هم در شب انتخابات؟!/ نقش دو اصلاح‌طلب در مصوبه ضدکارگری/ دست خالی صندوق توسعه ملی برای تعهدات جدید
گوشت گوسفندی 39 هزار تومان/ گوشت منجمد برزیلی با قیمت 24 هزار تومان وارد می‌شود/ مردم برای جلوگیری از افزیش قیمت‌ها به مرور خرید کنند
در گفت‌وگو با "رضا خدری" از نویسندگان کتاب اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل مطرح شد؛

6 راهکار عملی تحقق اقتصاد مقاومتی/تشکیل نهادهای مبارزه با اشرافی‌گری ضروریترین اقدام

نویسنده کتاب" اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل" راهکارهای عملی اقتصاد مقاومتی را«ضرورت تشکیل نهادهای مبارزه با اشرافی گری، ساده زیستی، نتراشیدن هزینه و کم خرج بودن مدیران، مشارکت مردمی، نهادینه کردن حمایت از تولید ملی و استفاده ازهمه ظرفیت های کشور،عقلانیت اقتصادی،نگاه مولد به درون،خوداتکایی،خودکفایی»برشمرد و گفت:این عوامل مانند زنجیره ای بهم پوسته می باشند و فقدان هر کدام می تواند در محقق نشدن این مهم تأثیرگذار باشد.
گزارشی از وضعیت نابهنجار چندکارخانه با یک مدیرعامل در استان یزد

مدیرعاملی که چند کارخانه را به تعطیلی کشاند!

شرکت فراورده های نسوز پارس یزد با برند بین‌المللی که محصول آن پیش خرید می‌شود و با شنیدن نام آن هر خریداری بدون وقفه پای میز مذاکره حاضر می‌شود به علت واگذاری به مدیریتی نالایق که دارای سهام شرکت ها و کارخانه‌های متعدد (شرکت فرآورده های نسوز پارس، کاشی شیرکوه تفت، کاشی کوثر ابرکوه، کاشی طاوس خاتم و....) است، کم کم ساز تعطیلی را سر می‌دهد.
گزارش

پیام‌های تبریک به مناسبت دومین اسکار «فرهادی»/تبریک معنادار وزارت خارجه آمریکا به اصغر فرهادی

محمد‌جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنشی به دریافت اسکار بهترین فیلم خارجی توسط فیلم سینمایی «فروشنده »گفت: به عوامل فیلم فروشنده برای کسب اسکار و ایستادن در مقابل «ممنوعیت ورود مسلمانان» افتخار می‌کنم.
نماینده سابق ایران در اوپک در گفت‌وگو با دانا:

عدم توجه به "بازگشت مجدد تحریم ها" در مدل جدید قراردادهای نفتی/نقض حاکمیت ملی در صورت اجرای "IPC"

نماینده سابق ایران در اوپک گفت: یکی از اصلی ترین ایرادات وارد بر مدل جدید قراردادهای نفتی عدم توجه به بازگشت مجدد تحریم ها و مسئولیت طرف مقابل قرارداد در صورت اعمال تحریم ها علیه ایران است که متاسفانه علی رغم هشدارهای کارشناسان این حوزه و تذکر مقام معظم رهبری در پیوست نامه 13 تیرماه به رئیس جمهور، تدبیر خاصی برای این موضوع در مصوبه دولت درباره مدل جدید قراردادهای نفتی اندیشیده نشده است.

بانکداری ربوی سدی بر سر راه تحقق اقتصاد مقاومتی/هشدار مراجع تقلید به نظام بانکی کشور

متاسفانه عملکرد بانک ها در زمینه دریافت سود هنگفت، جریمه های قابل توجه سپرده گذاران مختلف باعث ایجاد موانع مختلفی در زمینه توسعه اقتصادی کشور شده، به نحوی که اکنون کشورمان در رتبه های پایانی جهانی قرار دارد.
گزارش از افزایش نرخ ها در آستانه شب عید؛

وقتی بازار بر مدار گرانی می چرخد؛ مردم در هوای حسرت!/آخرین وضعیت نرخ اقلام پرمصرف در آستانه عید نوروز

در حالی به هفته‌های پایانی سال نزدیک می‌شویم که خبری از خریدهای شب عید ایرانی‌ها نیست این در حالی است که به گفته کارشناسان افت قدرت خرید مردم موجب شده تا خانوارها درآمد خود را صرف برطرف کردن مایحتاج ضروری خود کرده و از سایر هزینه‌ها چشم‌پوشی کنند.
رئیس اتحادیه ماهی و پرنده فروشان:

کاهش پلکانی قیمت مرغ با عرضه مرغ منجمد/ مرغ کیلویی 7850 تومان

رئیس اتحادیه ماهی و پرنده فروشان آخرین قیمت مرغ را 7850 تومان عنوان کرد و گفت: مشکل کمبود عرضه مرغداری ها با به حد مصرف رسیدن جوجه ریزی هایی که در دی و بهمن ماه انجام شده بود حل شده و این امر موجب اشباع بازار خواهد شد.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی:

گوشت گوسفندی 39 هزار تومان/ گوشت منجمد برزیلی با قیمت 24 هزار تومان وارد می‌شود/ مردم برای جلوگیری از افزیش قیمت‌ها به مرور خرید کنند

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه گوشت منجمد برزیلی با قیمت حدودا کیلویی 23 تا 24 هزار تومان بدست مصرف کننده خواهد رسید، گفت: بهتر است مردم به مرور خرید کنند تا در روزهای پایانی با افزایش تقاضا موجب افزایش قیمت نشوند.
قائم مقام معاون وزیر جهاد کشاورزی تایید کرد؛

واردات دولتی ۲۵ هزار تن پرتقال از مصر برای شب عید

قائم مقام معاون امور بازرگانی و صنایع وزارت جهاد کشاورزی با تایید واردات دولتی ۲۵ هزار تنی پرتقال از مصر گفت: علت اینکه یک شرکت دولتی واردات پرتقال را انجام داد این است که اگر بخش خصوصی این کار را انجام می داد ممکن بود دلالان سوء استفاده کنند.
گزیده‌اقتصادی روزنامه‌های 9 اسفند؛

بدهی‌های دولت روحانی پاشنه آشیل دولت بعدی است/ چرا انبارها را مملو از کالای قاچاق کردند آن هم در شب انتخابات؟!/ نقش دو اصلاح‌طلب در مصوبه ضدکارگری/ دست خالی صندوق توسعه ملی برای تعهدات جدید

انتقادات از مصوبه ضدکارگری مجلس همچنان ادامه دارد؛‌ مصوبه‌ای که با لابی دولت در مجلس تصویب شد.
اخبارویژه روزنامه‌های 9 اسفند؛

درخواست سعودی‌ها از عراق برای میانجیگری با ایران/ مجوز روحانی به ظریف برای فروش 27 ملک خارجی/ نمره روزنامه اصلاح‌طلب به دولت 20 از 100!

روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.
از جولان کالای قاچاق در کشور تا عزم جدی برای برخورد با کالای قاچاق؛

دایره نظارت بر تجارت الکترونیک و شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای در اصفهان راه‌اندازی شد

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان در خصوص جولان کالای قاچاق و ضربه زدن آن به اقتصاد کشور هشدار داد.
کارشناس اقتصاد مقاومتی:

اقتصاد مذاکراتی بزرگترین رقیب اقتصاد مقاومتی/ایران بازار فروش تولیدات کشورهای خارجی در پسابرجام

حجت الله عبدالملکی گفت : در پسابرجام بسیاری از هیئت‌های خارجی به ایران آمدند اما هیچ کدام در ایران سرمایه گذاری نکردند و بسیاری از آن‌ها تنها برای فروش کالاهای خود به ایران آمدند.

دولت برای تنظیم بازار کشاورزی برنامه‌ای ندارد/ وزارت صنعت، معدن، تجارت برخلاف قانون دست به واردات محصولات کشاورزی می‌زند

دکتر عبدالمجید شیخی گفت: متاسفانه سیاست درهای باز وارداتی دولت، بلای بزرگی را به جان مردم و تولید کنندگان محصولات کشاورزی انداخته است. محصولات وارد شده به کشور درجه کیفی مناسبی ندارند و زیان دراز مدت آن ها پس از سال ها مشخص می شود. ما در کشور اصلا نیاز به محصولات آماده و فراوری شده نداریم و دولت باید ورود این محصولات را ممنوع کند.

تحقق اقتصاد مقاومتی با پرورش دام سنگین در روستای نامدار بخش سرفیروزآباد

اقتصاد مقاومتی یک از رویکردهای مورد تاکید مقاوم معظم رهبری است که شرایط امروز کشور به آن نیاز جدی دارد.
Page Generated in 0/0351 sec