گروه : اقتصادی
نگاهی به قیمت‌های بازار خودرو در 14 سال گذشته/ رشد 460 درصدی قیمت پراید/ هر کیلو پراید به 41 هزار تومان رسید!+ اینفوگرافیک
پالرمو و CFT به نشست اسفند FATF نمی‌رسد/فضاسازی رسانه ای برای تصویب عجولانه کنوانسیون‌ها
«پوری حسینی» ممنوع‌الخروج شد

دستمزد کارگری؛ نان بخور و نمیر /زندگی زیر خط فقر!

کارگران معتقدند فاصله بین درآمد واقعی و هزینه های آنها در چند سال اخیر به شدت افزابش یافته و حقوق آنها تنها کفاف یک زندگی بخور و نمیر را دارد.
دانا گزارش می دهد:

نگاهی به قیمت‌های بازار خودرو در 14 سال گذشته/ رشد 460 درصدی قیمت پراید/ هر کیلو پراید به 41 هزار تومان رسید!+ اینفوگرافیک

در سال های گذشته همواره قیمت خودرو عامل بحث و جدال در دولت ها بوده است و یکی از مهمترین انتقاداتی که هر کدام از دولت ها به دولت قبل از خود وارد می کردند افزایش بی رویه قیمت ها بوده است.
با مصوبه هیات وزیران محقق شد؛

عقب‌نشینی ۴ ماهه در ترخیص خودروهای وارداتی در گمرک مانده/ تیر واردکنندگان به سنگ خورد + سند

با مصوبه جدید هیات وزیران مبنای زمانی ترخیص خودورهای در گمرک مانده از تاریخ قبل از 97.10.16 به 97.5.16 تغییر کرد.

تلاش دوباره برای بازگشت ارز صادراتی/تشکیل کمیته چهارجانبه ارزی

رئیس کل بانک مرکزی از اتاق بازرگانی درخواست کرد تا با تشکیل کمیته‌ای متشکل از فعالان اقتصادی و وزرای اقتصاد و صنعت بار دیگر تلاش برای تسهیل بازگشت ارز صادراتی از سر گرفته شود.

تولید 25 درصد گوشت قرمز کشور توسط عشایر

قائم‌مقام سازمان امور عشایر کشور گفت: یک میلیون و 200 هزار نفر از جمعیت کشور را جمعیت عشایری تشکیل می‌دهند که 34 میلیون هکتار از مراتع کشور را در اختیار دارند.
طبق مستندات و گزارش‌ها؛

امتیاز ویژه دولت به وزارت نفت برای ندادن مالیات و سود سهام+ سند

در تفاهم نامه ای بین وزارت نفت با سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد، به چهار شرکت زیرمجموعه وزارت نفت امتیاز ویژه ای برای نپرداختن مالیات و سود سهام در سال جاری داده شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان:

صادرات ۲۶میلیون تن کالای غیرنفتی در سال جاری/ ۲۷۰۰ فروند شناور در بندر شهید رجایی پهلو گرفتند

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به صادرات 26 میلیون تن کالای غیرنفتی در سال جاری اظهار کرد:در 9 ماهه سال بیش از 2700 فروند شناور در بندر شهید رجایی پهلو گرفته است.
معاون وزیر نفت اعلام کرد:

آخرین وضعیت دریافت پول گاز صادراتی ایران از مشتریان

یکی از چالش‌های زمان تحریم، نقل و انتقال پول نفت و گاز صادراتی است؛ فرآیندی که به دلیل تحریم بانک‌های ایران در برخی مواقع ناممکن می‌شود یا شاید مشتریان نتوانند با ارز قید شده در قرارداد، پول نفت یا گاز ایران را پرداخت کنند؛ موضوعی که به گفته معاون وزیر نفت درحال پیگیری است.
تجهیز صندوق «پس انداز یکم» به چه قیمتی؟

هزینه سیاست‌های شکست خورده از جیب اقساط مسکن مهر؟

در حالی که اقساط بازگشتی مسکن مهر می تواند منبعی برای تکمیل واحدهای باقی مانده مسکن مهر و نوسازی واحدهای روستایی باشد، استفاده از آن برای تجهیز صندوق «پس انداز یکم» که موفقیت چندانی نداشته است، توجیهی ندارد.
گزارشی از یک موقعیت راهبردی برای سرمایه گذاران؛

ارزان ترین و کوتاه ترین راه دسترسی 6 کشور محصور در خشکی به آب های جهانی/ چابهار، اقیانوس فرصت های طلایی

بندر چابهار با برخورداری از شرایط منحصر به فرد، منظومه ای از فرصت های ناب و تکرار نشدنی را برای سرمایه گذاران پدید آورده است.
دام هایی که سر از غرب کشور در می آورند؛

قاچاق دام مولد برای کسب دلار/درآمد بیشتر به قیمت نابودی زیرساختها

قاچاق دام مولد از استان تهران به سمت استان‌های مرزی و خارج از کشور به شغلی پردرآمد برای برخی از دامداران دیروز و دلالان امروز تبدیل‌ شده که زیرساخت های دامپروری را نابود می کنند.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس؛

پزشکان از پرداخت مالیات مستثنی نیستند/مبارزه با فرار مالیاتی هیچ استثنائی ندارد

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر موافقت اکثریت اعضای کمیسیون با الزام پزشکان به نصب کارت خوان در مطب و پرداخت 10 درصد از دستمزدشان بابت مالیات،گفت: پزشکان از پرداخت مالیات مستثنی نیستند و باید متناسب با درآمدهای خود مالیات دهند.

نگاه کاسب کارانه به تحریم‌ها /چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته ای ۳۶ میلیون تومان شد

خریداران بلاتکلیف خودرو این روزها با سوال‌های متعددی روبه رو هستند که هیچ کس پاسخگوی آنها نیست. مگر چه اتفاقی در کشور افتاده که پراید ۲۱ میلیون تومانی به ۳۶ میلیون تومان رسیده است.
گزارش دانا از مدیران پروازی و چند شغله در وزارت کار/

چرا دستورهای شریعتمداری اهمیتی برای "شستانشینان" ندارد؟

14 آبان ماه سال جاری، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بعد از رای اعتماد مجلس اسامی اعضای هئیت مدیره های زیر مجموعه وزارت کار را منتشر کرد. لیستی که با وجود فشار شریعتمداری بر زیرمجموعه اش نهایتاً به درستی انتشار پیدا نکرد که از نمونه آن می توان به لیست شرکت های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی اشاره کرد که کاستی های زیادی دارد.
۱۸۴ هزار انصرافی از دریافت تسهیلات صندوق مسکن یکم!؛

خطر ورشکستگی صندوق مسکن یکم/ مسکن مهر می‌تواند به فریاد برسد؟

کارشناسان معتقدند صندوق مسکن یکم با ادامه روند فعلی، امکان حیات خود را از دست داده و حتی در صورت ادامه فعالیت، اثری در افزایش قدرت خرید مسکن خانوار نخواهد داشت.