گروه : اقتصادی
تلاش دولت برای متقاعد کردن نمایندگان درباره تشکیل وزارت بازرگانی/ تشکیل این وزارتخانه با قانون مغایرت دارد
بازگشت 50درصدی تسهیلات اشتغالزایی در بیکارترین استان کشور!/ جذب بیکاری با دفع بودجه اشتغالزایی
رئیس جمهور آمار و ارقام مسکن را از کجا می آورد؟/ وقتی مردم بایستی بار نابه سامانی بازار مسکن را به دوش بکشند
دانا گزارش می‌دهد؛

کاربران شبکه‌های اجتماعی دولت را مجبور به عقب نشینی کردند/ از واکنش کاربران به طرح تشکیل وزارت بازرگانی تا خروج این طرح از دستور کار مجلس+تصاویر

بعد از اقدام دولت برای قرار گرفتن طرح تشکیل وزارت بازرگانی، در دستور کار مجلس، کاربران با راه انداختن موج توئیتری و با هشتگ های #وزارت_دلالی و #وزارت_واردات اعتراض خود را نسبت به این اقدام غیرکارشناسی دولت اعلام کردند.
یک نماینده مجلس خبر داد:

تلاش دولت برای متقاعد کردن نمایندگان درباره تشکیل وزارت بازرگانی/ تشکیل این وزارتخانه با قانون مغایرت دارد

وزارت بازرگانی چه کار فوق العاده ای قرار است برای مردم انجام دهد که در حال حاضر وزارت صنعت معدن و تجارت انجام نمی دهد دولت تا به امروز نتوانسته نمایندگان را درباره تشکیل این وزات خانه متقاعد کند و با فشار آوردن هم نمی تواند آن ها را مجبور به موافقت با تشکیل این وزارتخانه کند بلکه باید با ارائه دلایل منطقی درباره نیاز به تشکیل این وزارتخانه جدید آنان را قانع کند.
نماینده مردم ارومیه در مجلس:

احیای وزارت بازرگانی به تولید ملی لطمه می‌زند/ مجلس تابع دولت نیست که هر وقت امر کرد یک وزارتخانه ایجاد کنیم

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: احیای وزارت بازرگانی موجب لطمه به تولید ملی می شود.
روایت آقای نماینده از فساد عجیب ۴ خانواده در بازار خودرو؛

خانواده‌ای که ۱۲۵ هزار خودرو را با رانت وارد کشور کرد

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با اشاره به واردات خودرو از سوی چهار خانواده گفت: یکی از این خانواده‌ها ۱۲۵ هزار خودرو با اظهارنامه جعلی وارد کرده که تمامی خودروها قاچاق محسوب می‌شود.

آخرین وضعیت بازار مسکن از زبان معاون وزیر راه و شهرسازی/ کارت اعتباری مصالح ساختمانی به زودی اجرایی می‌شود

آخرین وضعیت بازار مسکن از زبان معاون وزیر راه و شهرسازی/ کارت اعتباری مصالح ساختمانی به زودی اجرایی می‌شود
در برنامه "پایش" صورت می‌گیرد؛

بررسی موضوع تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت

موضوعات تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و سیاست های دولت در تنظیم بازار در برنامه پایش امشب مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ابزار وزارت نفت برای الزامی‌کردن کارت سوخت از ۲۰ مرداد

اگر هیچ ابزار و سناریویی برای ترغیب مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی اجرایی نشود و همزمان کارت سوخت جایگاه‌داران نیز در جایگاه‌ها برای کسانی که کارت سوخت شخصی به‌همراه ندارند، با همان نرخ موجود باشد؛ عملاً هیچ اتفاق خاصی در ۲۰ مردادماه رخ نمی‌دهد.
گزارش دانا از اصرار دولت برای تشکیل وزارت بازرگانی؛

احتمال رد طرح «وزارت بازرگانی» برای چهارمین بار افزایش یافت/ دستور روحانی به وزرا و معاونان پارلمانی برای متقاعد کردن نمایندگان

پس از درخواست های مکرر رئیس جمهور برای تشکیل مجدد وزارت بازرگانی، این طرح برای بار چهارم در مجلس مطرح شده که بررسی ها نشان می دهد نمایندگان همچنان مخالف تشکیل وزارت بازرگانی هستند.
حاجی بابایی در گفتگو با دانا:

راه گریزی که برخی از نمایندگان جلوی پای دولت قرار دادند/ تخلفات محرز دولت در افزایش حقوق نجومی بگیران و حمایت شائبه‌دار برخی از نمایندگان

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: کسانی که می گویند دولت قانونی عمل کرده است همان دوستانی هستند که بند ۱۵۸ را به صورت غیر قانونی در قانون جاسازی کردند؛ این بند مجوزی شده است برای برای افزایش ۵ میلیون تومانی حقوق های ۳۰ میلیونی و ۴۴۰ هزار تومان هم برای کسی که حداقل حقوق را می گیرند اعمال شده است.
در جلسات نهاد ریاست جمهوری بررسی می شود؛

بررسی پیشنهاد 2 وزارتخانه برای سهیه بندی گازوئیل

در روزهای اخیر اخباری درخصوص منتفی شدن سهمیه بندی بنزین، در رسانه ها منتشر شده است.

صادرات و هزینه‌های جانبی علت اصلی گرانی سیب‌زمینی/ افزایش قیمت ادامه دارد

افزایش قیمت سیب زمینی طی روزهای اخیر از 5هزارتومان شروع شده و به 6هزارتومان هم رسیده که در فروشگاه‌های سطح شهر به قیمت 11هزارتومان هم به فروش می‌رسد.
دانا گزارش می‌دهد؛

تلاش خزنده یک جریان خاص برای امید بستن دوباره دولت به غرب/ از سیاسیون دولتی تا مدیران بانکی؛ ارائه راه حل هایی که فقط به خارج از کشور معطوف است!

در شرایطی که همه مردم و بیشتر مسئولان چشم امید خود را غرب و راهکارهای غربی برای برون رفت از شرایط جنگ اقتصادی برداشته اند جریانی خاص در کشور سعی در بازگرداندن فضای مذاکره با کشورهای غربی دارد.

اصلاح ساختار بودجه اهرمی برای حذف سرمایه داران یارانه بگیر/ آیا یارانه دهک‌های پایین افزایش می‌یابد؟

به نظر می‌رسد برای ساماندهی یارانه بگیران می‌توان از لایحه اصلاح ساختار بودجه به عنوان یکی از اهرم‌های قوی برای خروج سرمایه داران از لیست یارانه بگیران استفاده کرد.
در گفتگو با دانا عنوان شد؛

افزایش حاشیه‌نشینی همزمان با گرانی اجاره‌بها /نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: بنگاه املاک عامل اصلی افزایش قیمت‌هاست/ وزیر مسکن باید درباره گرانی‌ها به مجلس پاسخ دهد

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: باتوجه به افزایش بیش از حد میزان اجاره بهای خانه ها نسبت به سال های گذشته تعدادی از خانواده ها به دلیل اینکه توانایی پرداخت اجاره بها را ندارند به دنبال رفتن از کلان شهرها و زندگی در حاشیه این شهرها یا استان های دیگر هستند.
گزارش دانا از پشت پرده چندبرابر شدن قیمت چادر؛

واردات انحصاری، گریبان چادر را هم گرفت/ رد پای پارچه و مواد اولیه تولید چادر تا انبارهای احتکار دلالان

دلالانی که یک روز منفعت خود را در دریافت اخذ 4200 تومانی و عدم واردات می دیدند، امروز مواد اولیه مربوط به تولیدکننده را وارد اما آن را با قیمت گزاف به دست وارد کننده می رسانند و یا آنها را در انبار های احتکار خود نگهداری می کنند تا از این طریق تعادل میان عرضه و تقاضا را به هم ریخته و با افزایش قیمت کالا بتوانند بهره برداری لازم را از این گرانی ها ببرند.