گروه : اقتصادی
دود خصوصی‌سازی غیر اصولی سیلوهای گندم در چشم مردم/ اقدامی که کارگران سیلوی گندم را از نان خوردن انداخت!
ادامه بی نظمی‌ها در برگزاری جلسات مبارزه با مفاسد اقتصادی/ تفاوت عجیب آمار سایت ستاد مبارزه با مفاسد با آمار برگزاری جلسات!
مشکلاتی که ضعف مدیریتی در اقتصاد کشور ایجاد کرد/ از هفت تپه تا هپکو؛ خصوصی‌سازی‌ معیوبی که قلب صنعت کشور را هدف گرفت

افت 10 تا 30 درصدی قیمت مسکن در اغلب مناطق تهران/ سوداگران از بازار خارج می‌شوند

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه افت قیمت مسکن باعث شده تا سوداگران رغبتی برای حضور در بازار مسکن نداشته باشند گفت: سوداگران از بازار مسکن خارج شده‌اند و این خود یک نوید خوب برای متقاضیان واقعی خرید مسکن است.
معاون خصوصی‌سازی:

رفع مشکلات کارکنان هپکو آغاز شده است

معاون سازمان خصوصی سازی گفت: با همکاری سهامدار فعلی، رفع مشکلات و پرداخت معوقات کارکنان شرکت هپکو را از هفته گذشته آغاز کردیم.
دانا گزارش می‌دهد؛

دود خصوصی‌سازی غیر اصولی سیلوهای گندم در چشم مردم/ اقدامی که کارگران سیلوی گندم را از نان خوردن انداخت!

مرداد ماه سال 97 بود که پس از دوسال از واگذاری سیلوهای گندم و مشکلاتی که در همدان و شیراز برای این شرکت ها به وجود آمد و با توجه به مشکلاتی که در امر واگذاری شرکت‌های غله برای برخی از پرسنل شرکت‌های واگذار شده پیش آمد، روحانی دستور توقف واگذاری این شرکت‌ها در استان‌ها را داد.

حذف گام به گام یارانه پردرآمدها/ اسم ۲۰۰ هزار خانوار در گام اول خط می‌خورد

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه کشور از حذف گام به گام یارانه پردرآمدها خبر داد و گفت: در گام اول یارانه ۲۰۰ هزار خانوار حذف می شود.
نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران مطرح کرد:

بازار مسکن در مهر ۹۸ چگونه خواهد بود؟ / کاهش ۲۰۰ میلیون تومانی واحد‌های کوچک متراژ در برخی از مناطق تهران

رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران گفت: خروج سرمایه‌گذاران و کاهش قدرت خرید مسکن باعث کاهش ۲۰۰ میلیون تومانی در برخی از مناطق خواهد بود.
واکنش رییس دادگستری شهرکرد به تصویب لایحه تجارت در گفتگو با دانا:

حذف تشریفات از قراردادها، بزرگ‌ترین ایراد لایحه تجارت است/ به جای یکباره عوض کردن قوانین بهتر است آنها را اصلاح کنند

فیض اله قائدی با انتقاد از جامع نبودن لایحه تجارت گفت: حذف تشریفات از قراردادهای کلان موجب افزایش اختلافات مردم و به تبعه آن اطاله دادرسی می شود.
مروی مطرح کرد:

جزئیاتی از تبعات سنگین قانون جدید تجارت برای اقتصاد/ دولت لایحه‌اش را پس بگیرد

عضو هیئت عملی دانشگاه علامه با تشریح تبعات قانون جدید تجارت برای اقتصاد و سیستم قضائی کشور، در مورد راهکارهای قانونی اجرایی نشدن این قانون گفت: یا باید دولت لایحه خود را پس بگیرد یا باید دست به دامن شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت شویم.

بی‌تفاوتی ۱۰ ماهه وزیر اقتصاد برای تعیین تکلیف بزرگترین گمرک کشور

وضعیت مدیریت در بزرگترین و مهمترین گمرک کشور از آذر ماه سال قبل تاکنون مشخص نبوده و وزیر اقتصاد نیز واکنش رسمی به این موضوع نداشته است.
دانا گزارش می‌دهد؛

ادامه بی نظمی‌ها در برگزاری جلسات مبارزه با مفاسد اقتصادی/ تفاوت عجیب آمار سایت ستاد مبارزه با مفاسد با آمار برگزاری جلسات!

با بررسی سایت ستاد مبارزه با فساد اقتصادی می توان دریافت که در دولت دوازدهم حسن روحانی که از سال اردیبهشت سال ۱۳۹۶ بر مسند کار قرار گرفته است، 44 جلسه در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل شده است.

افزایش سهم فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار به بالای ۴۰ درصد

تحولات بازار کار نشان می هد، در بهار امسال سهم فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار از کل بیکاری نسبت به سال گذشته با رشد ۳.۹ درصدی همراه شود و به ۴۰.۳ برسد.
نماینده مردم اراک در تجمع دانشجویان و طلاب حامی کارگران هپکو:

زنگنه؛ حامی اصلی خریدار هپکو بوده است/ تیم مدیریتی جدید هپکو از ابتدای ورود به جای مهمان سرا در هتل پنچ ستاره شبها را می گذرانند

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: ارزیابی های اولیه، قیمت هپکو و شرایط هپکو از سال ۸۴ شروع شد و در سال ۸۵ عملا به فردی به نام آقای عطاریان واگذار شده است. دوره یازده ساله ای که آقای عطاریان در شرکت هپکو داشته و دوره سه ساله ای که آقای احمد پور سهام هپکو را در اختیار داشته است، مجموع این دوره زمانی ۱۳-۱۴ ساله را تشکیل می دهد.

سود امسال سهام عدالت چقدر است؟

مشاور سازمان خصوصی سازی گفت: میزان سود سهام عدالت مربوط به سال ۹۷ به یقین از ۱۷۵ هزار تومان بیشتر خواهد بود و انتظار می رود این رقم بالاتر از ۲۰۰ هزار تومان باشد.
واکنش عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به افزایش قیمت عوارض آزادراه ها در گفتگو با دانا:

بزرگراه‌ها و امکانات آنها در حد عوارضی نیست که از مردم اخذ می‌شود/ افزایش عوارض جاده‌ای نرخ حمل و نقل عمومی را افزایش می‌دهد

عضو کمیسیون اقتصادی با انتقاد از افزایش قیمت عوارض بزرگراه های کشور تصریح کرد: دولت از یک طرف ادعا می کند که به دنبال کاهش هزینه‌های زندگی مردم است و از طرف دیگر یکباره عوارض را بالا می‌برد که این افزایش قیمت بر روی قیمت نهایی سایر کالاها نیز تأثیر می گذارد.
همتی:

تحریم مجدد بانک مرکزی نشان می ‌دهد که دست آمریکا تا چه حد خالی است

رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به تحریم مجدد بانک مرکزی گفت: تحریم مجدد بانک مرکزی توسط دولت آمریکا نشان می‌دهد که دست آنها برای پیدا کردن اهرم فشار علیه ایران تاچه حدی خالی است.
گزارش تصویری؛

تجمع دانشجویان در نماز جمعه در حمایت از کارگران هپکو

دانشجویان بسیجی و دغدغه مند استان های مرکزی، تهران، قم و خوزستان در حمایت از کارگران شرکت هپکو پس از نماز جمعه تجمع کردند.