گروه : اقتصادی
وضعیت نامتوازن میزان واردات و قاچاق کالا با صادرات در مناطق آزاد/ حسینی: مناطق آزاد به درگاه واردات و قاچاق تبدیل شده اند
قرائت گزارش تحقیق و تفحص از خودروسازها هفته آینده در صحن مجلس/ فولادگر: تصویب قانون برای اجرای طرح ساماندهی صنعت خودرو ؛ به زودی
واردکنندگان می‌خواستند صنعت خودروسازی را تعطیل کنند/ هرچه می کشیم از اقتصاددانان لیبرال دولت است/ عده ای می خواهند قیمت خودرو را آزاد کنند
زوایایی پنهان از قاچاق داروی ایرانی؛

پشت پرده قاچاق داروی ایرانی/ رانت و فساد ارز ۴۲۰۰ تومانی

دست اندرکاران صنعت داروسازی کشور، نسبت به تشدید قاچاق داروهای تولید داخل به آن سوی مرزهای جغرافیایی ایران هشدار داده و خواستار توجه دولت به مسائل و مشکلات تولید کنندگان دارو هستند.
در گفتگو با دانا عنوان شد؛

وضعیت نامتوازن میزان واردات و قاچاق کالا با صادرات در مناطق آزاد/ حسینی: مناطق آزاد به درگاه واردات و قاچاق تبدیل شده اند

سید احسان حسینی گفت: مجلسی که باید روی مناطق آزاد نظارت کند تا بتوانیم جلوی واردات و قاچاق را بگیریم، با وجود عضویت 120 نفره فراکسیون آن، هیچ کاری انجام نمی­دهد. حتی نماینده­ها درصدد افزایش حجم معافیت­ها هستند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

رئیس کل بانک مرکزی باید ثابت کند خودروسازان فشل هستند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رئیس کل بانک مرکزی باید ثابت کند خودروسازی فشل است.
گزارش دانا از حاشیه واردات خودرو در ایران؛

استفاده از بنزین برای خودروهای هیبریدی وارداتی!/ خروج ارز به بهانه واردات خودروی پاک؛ به نام محیط زیست به کام واردکننده

آنچه که مشخص است در حال حاضر به علت نبود زیرساخت های لازم و از طرف دیگر به صرفه نبودن مصرف برق نسبت به مصرف بنزین برای خودروهای هیبریدی این خودروها به عنوان هیبریدی وارد شده اما به صورت بنزینی مورد استفاده قرار می گیرند.
رئیس سابق بانک مرکزی انگلستان هشدار می‌دهد؛

بحران مالی جهانی جدیدی در راه است/ آغاز رکود اقتصادی در جهان

رئیس سابق بانک مرکزی انگلستان هشدار می دهد که اقتصاد جهانی در حال رکود و حرکت به سمت یک بحران مالی جدید است که عواقب مخربی برای سیستم دموکراتیک بازار به همراه خواهد داشت.
در گفت‌وگو با ابراهیم رزاقی مطرح شد؛

بی‌توجهی دولت نسبت به توصیه‌های رهبری در ارتباط با درونی کردن اقتصاد کشور/ واردات بی‌رویه، سیلی محکم دولت به تولیدکنندگان نوپای داخلی

یک کارشناس اقتصادی گفت: رهبر فرزانه انقلاب در سخنان خود بارها به مسئولان پیشنهاد درونی کردن اقتصاد کشور را ارائه دادند که مورد بی توجهی دولتمردان قرار گرفت.
جنوب شرق ایران مرزهای اقتصاد مقاومتی را در می نوردد؛

رویش بذرها در رونق مرزها/ داستان قاچاقچیانی که کارآفرین شدند

با انسداد مرز و توقف قاچاق سوخت در مرزهای شمالی سیستان و بلوچستان، برخی از سوخت بران مهاجرت و عده ای نیز راه تازه ای برای کسب درآمد در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی پیدا کرده اند.
سیاست‌گذاری‌های غلطی که ترمز صادرات را کشیده است؛

صادرات، در منگنه قوانین مزاحم/ قیمت تمام شده کالا و انتقال ارز؛ عمده‌ترین مشکلات صادرکنندگان ایرانی

قوانین مزاحم و سیاست گذاری‌های غلط، صادرکنندگان ایرانی را در زمینه قیمت تمام شده کالا و انتقال ارز با چالش‌های اساسی روبرو کرده است.
رئیس کل بانک مرکزی:

اختصاص 20 میلیارد دلار برای تامین کالا به رغم کاهش درآمد نفتی/ اکنون در شرایط ثبات نسبی قرار داریم

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی گفت: ظرف 7 ماه بیش از 20 میلیارد دلار تأمین کالای وارداتی داشته‌ایم و این در حالی است که صادرات نفتی کاهش یافته است.
زنگنه:

تلاش‌ها برای توقف توسعه نفت ایران شکست خورد / ادامه اکتشافات نفت و گاز در پهنه ایران

وزیر نفت گفت: اکتشافات نفت و گاز در پهنه ایران ادامه دارد و هر زمان اکتشافات جدید به نتیجه برسند، به عنوان اخبار خوش افزایش ذخایر قابل برداشت نفت و گاز کشور به اطلاع مردم خواهند رسید.
همتی در اینستاگرام خود:

هدف سیاست‌های پولی بانک مرکزی، ایجاد ثبات و کمک به رونق بخش غیرنفتی است

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد که با وضعیت سامانه نیما و پیشی گرفتن عرضه ارز نسبت به تقاضای آن و با همت صادرکنندگان و تمهیدات واردات به حول و قوه الهی از این دوره سخت نیز به سلامت عبور می کنیم.
سخنگوی ستاد تبصره ۱۴ بودجه:

دلایل۸۰درصد معترضان قطع یارانه قانع کننده نبود/ اعتراض 36 هزار نفر به حذف یارانه‌های خود

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴ بودجه با بیان اینکه تاکنون ۸۰ درصد اعتراضات به قطع یارانه نقدی قانع کننده نبوده است، از آمادگی برای حذف میلیونی یارانه بگیران غیرنیازمند خبر داد.
وزارت اقتصاد:

رفع تعهد ارزی از بازگشت ارز صادراتی بیشتر شد

وزارت اقتصاد در توضیح میزان بازگشت ارز صادراتی به کشور تاکید کرد، رفع تعهد ارزی به مفهوم الزام صادرکنندگان به بازگشت کل ارز حاصل از صادرات نبوده و بانک مرکزی مطابق مقررات، تعدیلاتی در این زمینه در نظر می‌گیرد.
در گفت و گو با دانا مطرح شد؛

خودروسازان اعتماد مردم را برگردانند/ رئیس کمیسیون عمران مجلس: اکثر تصادفات جاده‌ای به کیفیت پایین خودروها ارتباط دارد/ قیمت خودروهای داخلی غیرواقعی است

رضایی به وضعیت نابسمان بازار خودروهای داخلی اشاره کرد و گفت: در بازدیدی که در هفته گذشته از شرکت ایران خودرو داشتم یکی از مطالبات بنده از خودرورسازان این بود که مردم در حال حاضر به خودرو سازان بی اعتماد هستند و باید تلاش کرد تا بتوان اعتماد مردم را برگرداند.
سخنگوی صنعت برق:

دستورالعمل اجرایی استخراج بیت‌کوین در ایستگاه پایانی/ برق ماینرها قطع شد

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته 150 مگاوات برق ماینرها به دلیل استفاده از برق ارزان‌ برای استخراج رمز ارزها قطع شده است، گفت: وزارت صنعت و نیرو در حال تهیه دستورالعمل اجرایی برای استفاده ماینرها از برق هستند.