گروه : اقتصادی
استقرار سامانه گمرک در مناطق آزاد نهایی شد+سند
چابهار قلب ترانزیت خاورمیانه است/ رقابت هند و چین بر سر بندر ایرانی +عکس
عدم ارائه دستور جلسه در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی غیر قانونی است/ستاد مبارزه با مفاسد توقع ما را درباره مبارزه با فساد برآورده نکرده است
متکی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به سیف؛

حتی یک ریال وام در ۴۰ سال گذشته از هیچ بانکی نگرفته‌ام/در بانک مرکزی چه خبر است؟

از جنابعالی می خواهم ظرف روزهای آینده با ردیابی و پیگیری دو اتهام فوق نسبت به شناسایی این مقامات! و مجازات آنان و اعلام به افکار عمومی اقدام فرمایید. بدیهی است حق اینجانب در پیگیری حقوقی و تعقیب قانونی منتشرکنندگان چنین اکاذیبی محفوظ خواهد بود.
با همکاری روسیه و اوپک؛

اوپک جدیدی از ابتدای سال آینده راه‌اندازی می‌شود

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: اوپک جدید با همکاری روسیه و اعضای اوپک احتمالا از روز نخست سال 2019 آغاز به کار می‌کند.
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

راهبردی ترین شیوه در شرایط سخت تحریم حمایت تمام عیار از بخش کشاورزی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: راهبردی ترین شیوه ای که تصمیم سازان و مجریان تصمیمات کشور می توانند در این شرایط اتخاذ کنند، حمایت تمام عیار از بخش کشاورزی است.
رییس مرکز توسعه نوغانداری کشور

سیاست گذاری صحیح در صنعت نوغانداری باعث تولید ثروت و اشتغال می شود

رییس مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت: معتقدیم صنعت نوغانداری در زمره صنایع پایه و تبدیلی است که اگر درست سیاست گذاری شود هم در زمینه تولید ثروت و اشتغال در داخل کشور و هم در زمینه صادرات محصولات می تواند برای کشور مفید باشد.
گزارشی از حرکت لاک‌پشتی بانک مرکزی به سمت ارزهای دیجیتال

کشورها چطور تحریم آمریکا را دور می‌زنند؟/ سیگنال اروپایی‌ها برای معاملات بانکی در تحریم‌

اگرچه ارزهای دیجیتال امروز به عنوان یک گزینه قدرتمند در دور زدن محدودیت‌هایی همچون تحریم، در دنیا مطرح می‌شود، اما بانک مرکزی با حرکت لاک‌پشتی خود، هر روز در استفاده از آن، فرصت‌سوزی می‌کند.

پیمان‌های پولی؛ ازحرف تاعمل/ ضرورت عملی‌شدن سوآپ ارزی ایران و روسیه

از حدود سه سال پیش از سوی مسئولان مختلف اقتصادی رابطه بانکی با روسیه همواره روبه‌جلو توصیف‌شده است. با این وجود هنوز هیچ اقدام موثر عملی را در این زمینه شاهد نیستیم.

بیانیه ۴ پیام‌رسان داخلی درباره هاتگرام و طلاگرام

مدیران پیامرسان‌های سروش، گپ، ایتا و بیسفون در اعتراض به عدم فیلترینگ کامل نسخه‌های غیررسمی تلگرام بیانیه‌ی مشترکی صادر کردند.
بر اساس معاملات بازار؛

سکه ۱۰ هزار تومان ارزان شد/یورو ۹.۵۸۲ تومان

امروز در صرافی‌ها، هر قطعه سکه طرح قدیم دو میلیون و ۹۱۸ هزار تومان و سکه طرح جدید دو میلیون و ۶۹۴ هزار تومان به فروش رسید.
گزارش دانا از آخرین وضعیت مطالبات کامیون داران/

توزیع لاستیک کامیون با نرخ دولتی در برخی استان ها/ حل مشکلات کامیون‌داران در آینده نزدیک/ فراکسیون حامی رانندگان در مجلس تشکیل می شود

گرچه در هفته های گذشته در برخی استان ها شاهد اعتراض های کامیون داران برای بیان مطالباتشان بودیم، اما این روزها با توزیع لاستیک کامیون با نرخ دولتی در برخی استان ها و قول های مساعد برخی مسئولان در راستای حل مطالبات کامیون داران به ویژه قول های ارائه خدمات بیمه ای و افزایش 20درصدی کرایه تا حدودی مشکلات رانندگان در حال مرتفع شدن است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس :

هفته آینده برخی وزیران استیضاح خواهند شد/تمام مشکلات اقتصادی کشور از سوء مدیریت و رفتار غیر تخصصی است/نفت پاشنه آشیل فشار دشمن به ایران شده است

پور ابراهیمی گفت: ناکارامدی در اداره کشور سوء تدبیر و رفتار غیر تخصصی مشکلات زیادی را ایجاد کرده است؛مگر می شود فرمانده جنگ بدون دیدن میدان تیر باشد و بدنش با جنگ تطبیق نداشته باشد.
با حضور وزیر جهاد کشاورزی؛

مدرن‌ترین کشتارگاه کشور در کوهپایه افتتاح شد/ اشتغالزایی سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای 80 نفر در شرق اصفهان

کشتارگاه تمام‌اتوماتیک مجتمع زنجیره‌ای طیور حلال اسپادانا با ظرفیت 2 هزار تن مرغ صبح امروز با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در شهر کوهپایه از توابع شرق اصفهان افتتاح شد.
نمایندگان و تحلیگران سیاسی در گفتگو با دیارآفتاب مطرح کردند؛

FATF؛ چنگال آمریکا را بر گلوی اقتصادی ایران قرار می‌دهد/برجام دیگری به کشور تحمیل نشود

بسیاری از نمایندگان و کارشناسان اقتصادی و سیاسی، مخالفت خود را با پیوستن ایران به FATF اعلام کرده‌ و از آن به عنوان ترکمنچای دوم نام برده‌اند.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دغدغه دولت باشد/دولت باید با مردم صادق باشد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به اینکه دولت باید بیشتر در بین مردم حضور پیدا کند، گفت: هر قدر دولت با مردم ارتباط بیشتر و صادقانه‌ای داشته باشد و واقعیت‌ها را بیان کند، فاصله دولت و مردم کمتر شده و همراهی مردم را بیشتر خواهد داشت.
مصری:

دولت نقشه‌ راه اقتصادی ندارد /تصمیمات اقتصادی دولت تزریق پول به پول‌دارهاست

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه دولت نقشه‌ اقتصادی برای مقابله با تحریم‌ها ندارد، گفت: تصمیمات اقتصادی دولت تزریق پول به پول‌دارهاست.
واکنش نماینده شبستر به سوال تدابیر لازم در مقابله با جنگ اقتصادی؛

کلی‌گویی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بدون ارائه راهکار!/ آقاپور: دولت تدابیر اقتصادی ویژه در نظر گیرد/ مسئولان برنامه‌ریزی کوتاه مدت اقتصادی کنند/ لزوم رفع موانع کسب و کار

در حالی که انتظار می‌رود نمایندگان مجلس در چنین شرایطی دولت را با ارائه راهکار همراهی کنند، آنان هنگام مواجهه با سوالات خبرنگاران به کلی‌گویی‌ اکتفا می‌کنند اما تدبیری برای نحوه تحقق شعارها ندار