گروه : فرهنگ و هنر
جهانیان مشروعیتی برای رژیم صهیونیستی قائل نیستند/این رژیم کودک کش ماهیت وجودی ندارد
نهمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در مشهد برگزار می‌شود
اعتبار رسانه ملی هر روز در افکار عمومی بیشتر می‌شود
نقدی بر سریال سازی در ماه رمضان؛

نمایش آمیختگی حق و باطل در سریالی به نام "نفس"

فیلم نفس خوب می داند که تفکرات منافق گونه همچنان در کشور نفس می‌کشد و به همین دلیل از ابتدای کار مبنا را به روشنگری آنها گذاشته است و به صورت روشن به مواضع منافقین حمله ور می‌شود.
خواننده جوان انقلابی:

ترانه مرگ بر اسرائیل کارکرد تاریخی- فرهنگی دارد/ موسیقی انقلابی باید اثر گذار باشد/ مدعیان شعار«زنده باد مخالف من»منتقدین را ذبح می‌کنند

شیشه گر می گوید: در زمینه موسیقی انقلابی معتقدم اینکه راه را درست بروی کافی نیست باید اثرگذار هم باشیم.
پنج شنبه ای با شهدا؛

دو شهید استان کهگیلویه و بویراحمد که در یکم تیرماه به شهادت رسیدند+جزئیات

شهیدان سرافراز عادلیان‌منش و شهید یدالله سیادت نسب در یکم تیر ماه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند .
پنجشنبه ای با شهدا؛

ازدواج شهید کهگیلویه وبویراحمدی با وساطت یکی از آشنایان/شهیدی که در سرما و گرما نماز و روزه اش ترک نمی شد+ عکس

شهید شعبانی در هشتم مرداد در سال 1308 در روستای آرو از توابع شهرستان گچساران در یک خانواده روستایی متولد گردید و از همان دوران کودکی طبق معمول در کنار خانواده به امور کشاورزی و دامپروری پرداخت .
نویسنده و روزنامه آذربایجانی:

ساخت سریال شهید باکری مصداق حرکت آتش به اختیار است

شاعر، نویسنده و روزنامه نگار نام آشنای آذربایجانی گفت: ساخت سریال شهید باکری یکی از مصادیق بارز حرکت "آتش به اختیار" توسط هسته های جهادی و فکری ولایی است اما متاسفانه مسئولان در ده سال گذشته در این مورد مدام به بهانه های مختلف، از انجام آن شانه خالی کرده اند.

درخشش شبکه استانی دنا در جشنواره برترین های انتخابات 29 اردیبهشت

صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد در دو بخش ابتکارات و خلاقیت های فنی و ارتباط مستقیم با شبکه های سراسری به عنوان برتر معرفی شد.
به مناسبت سالروز عروج خونین استاد شهید مصطفی چمران

چریکی عارف که بر قلب‌ها حکومت می‌کرد

شهید چمران، بزرگ مردی که ایتام او را پدری دلسوز و دشمنان مرزهای جهان اسلام او را مبارزی سرسخت و نستو ه و دانشگاهیان او را دانشجویی مسلمان و استادی نمونه می شناختند.قلم که به دست می گرفت در نوشتن کلک زبان بریده را صد حلقوم برای فریاد می کرد و مقابل بوم که می نشست، رنگ ها را برای انفجار نور به زیبا ترین صورت ممکن به خدمت می گرفت.در دانشگاه استاد بود و در خاکریزهای جبهه، فرمانده ای خلاق ،‌ چریکی فداکار که بر قلب ها حکومت می کرد و همرزمانش را هدایت و رهبری..
گزارش/

خاطراتی از شهید چمران در کتاب «چمران مظلوم بود» /سرداری که از پدر یتیمان و دشمن سرسخت کافران

امروز ۳۱ خرداد سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران است در همین راستا مروریبر زندگی پرحادثه و سراسر تلاش، ایثار، عشق و فداکاری شهید دکتر مصطفی چمران خواهیم داشت.

چالش‌های ۱۸۰ درجه‌ای در مبارزه با مواد مخدر/ اعتیاد؛ بیماری یا انتخاب

برنامه تلویزیونی ۱۸۰ درجه این هفته با موضوع چالش‌‌ها و اولویت‌های مبارزه با مواد مخدر به روی آنتن می‌رود.
مروری بر وضعیت نامناسب اکران فیلم ویلایی‌ها

منیر قیدی: از شرایط موجود دلزده شده‌ام / می‌خواهم چند سال استراحت کنم

منطق اصلی حاکم بر ساز و کار سینما با توجه به وضعیت فعلی سینماها به گونه‌ای است که هر فیلم بعد از روی پرده آمدن باید تا بعد از سه تا چهار هفته، میزان کف فروشی که شورا تعیین کرده را به‌دست آورد.
عضو گروه تفحص شهدا روایت کرد؛

ماجرای یافتن 11 شهید دست بسته زیر خاک

نجیمی گفت: شبی در حال گشت زنی و تفحص شهدا بودم که درست جلوی کانال شهید ادب به یک دستگاه بیسیم برخورد کردم و وقتی زمین را کندم، با 11 شهید دست بسته مواجه شدم.
«کافه مجازی»؛

رقابت هنرمندان در حواشی/ لاشخورهای لندنی!

این روزها با گذری در فضای مجازی بیشترین موضوعی که به چشم میخورد تحریمهایی است که گویا کاربران فضای مجازی را به واکنش های متعدد وا داشته است و با طنز نوشته ها و کنایه های خود از دولت خواسته اند تا هر چه زود تر جوابی دندانشکن به امریکای بد عهد بدهد.
گزارشی از بازار رنگی جنوب شرق؛

طرحی ماندگار با سرپنجه زنان بلوچ/ واردات صنعتی بلای جان هنر سوزن دوزی

یکی از زنان سوزن دوز زاهدانی با بیان اینکه کارهای بی کیفیت صنعتی که از آن سوی مرزها وارد کشور می شود منجر به افت فروش هنر سوزن دوزی زنان بلوچ شده است، گفت: با توجه به قیمت پایینی که سوزن دوزی های وارداتی دارند افراد بیشتر به سمت خرید آن ها می روند.

گفت گوی خواندنی با خواننده کهگیلویه و بویراحمدی/گویش لری نباید فراموش شود/هنر در کهگیلویه و بویراحمد حمایت نمی شود+تصاویر

خواننده کهگیلویه و بویراحمدی گفت: متاسفانه زبان لری ما دارد به دست مردم و خانواده ها و مادران امروزی ما با استدلال های غلط دهن پر کن از بین میرود.
وضعیت نامطلوب فضای فرهنگی و مطالعاتی لرستان؛

عدم پرداخت سهم کتابخانه ها توسط شهرداری ها/ تعیین تکلیف وضعیت کتابخانه المهدی(عج)

وضعیت استان لرستان از نظر سرانه فیزیکی و عضویت در کتابخانه‌ها در کشور مطلوب نیست و با شاخص های استاندارد و میانگین های کشوری فاصله زیادی دارد.
Page Generated in 0/0269 sec