گروه : بین الملل
حرکت یگان زرهی ارتش سوریه به شرق فرات/تلاش آمریکا برای کنترل مناطق نفت خیز سوریه
40 میلیون آمریکایی سالانه گرسنگی را تجربه می کنند
همه نیروهای ترکیه‌ و آمریکا اشغالگر هستند و باید از سوریه خارج شوند/ ملت سوریه با تمام توان مقاومت می‌کند

تشخیص زودهنگام سرطان و معالجه آن غیرممکن نیست

دانشمندان در تلاش هستند تا اولین علائم سرطان را کشف کرده و پیش از بروز بیماری در صدد تشخیص و معالجه آن برآیند. این اقدام تنها یکی از اولویت های تحقیقاتی اتحاد جدید بین المللی برای تشخیص زودهنگام سرطان است.
بررسی طرح فرابرجامی فرانسه در گفت و گو با کارشناسان؛

هدف فرانسه طولانی کردن پروسه تحریم‌ها و امتیازگیری جدید از ایران است/ اروپا به دنبال حفظ منافع اقتصادی خود در منطقه/ایران تحت هیچ شرایطی زیر بار طرح فریب فرانسه نمی‌رود

کارشناسان سیاسی و مسائل بین الملل ایران، طرح فرابرجامی فرانسه را یک طرح فریب با هدف طولانی کردن پروسه تحریم ها و هم چنین امتیاز گیری جدید از ایران دانستند که در آن هیچ سودی برای ایران متصور نیست.
واشنگتن پست در تحلیلی نوشت:

ترامپ وارد چالش‌برانگیزترین برهه ریاست جمهوری‌اش شده است

نظر به اینکه دولت ترامپ گرفتار بحران است، او دیگر نمی‌تواند نیرو‌هایی را که زمانی به شدت پشتیبانش بودند، تحت کنترل داشته باشد.
طبیعت‌شناس انگلیسی هشدار می‌دهد؛

انسان‌ها آشفتگی فجیعی را در کره زمین رقم زده‌اند/ تصاویر خارق‌العاده از طبیعتِ اقصی نقاط جهان

طبیعت‌شناس مشهور انگلیسی عکس‌های باورنکردنی از هر قاره و فیلم‌های گرفته شده با هواپیماهای بدون سرنشین از آتشفشان‌ها، آبشارها، یخبندان‌ها و اعماق غارها را به نمایش می@گذارد.
ناکامی قوانین بین‌الملل در حل فاجعه نسل‌کشی؛

منشاء مشکلات مردم روهینگیا استعمار است/ روند رو به کاهش امداد جهانی به مسلمانان

هیچ کس بهتر از مردم روهینگیا متوجه شکست‌ها و ناکامی‌های قوانین بین‌الملل نیست. در طومارهایی که در مورد مخمصه و گرفتاری مسلمانان روهینگیا نوشته شده، محرومیت مزمن و مطلق از ثابت‌ترین موضوعات است.
رای الیوم گزارش داد؛

آمریکا و اسرائیل خواستار به راه انداختن جنگ داخلی در لبنان هستند

رای الیوم در گزارشی به بررسی تحولات و ناآرامی‌های اخیر در لبنان و همچنین واکنش سید حسن نصرالله به این موضوع پرداخت.

رویکرد ضد ایرانی رویترز، نمایان در استناد به منابع بی‌نام و نشان

خبرگزاری رویترز با اینکه در آیین‌نامه خود بندی مربوط به غیرقابل اعتماد و اعتبار بودن منابع بی‌نام دارد اما برای پیشبرد رویکرد ضد ایرانی کشورهای غربی، اصول خود را زیر پا گذاشته و با استناد به چنین منابعی به انتشار اخبار و گزارش دروغ علیه ایران می‌پردازد.
کارشناس مسائل بین‌الملل:

تأیید بمباران کشورهای مستقل، عدول از موازین بین‌المللی و تبدیل آمریکا به یک کشور یاغی است/ پمپئو باز هم اثبات کرد که مهره اسرائیل است

کارشناس مسائل بین الملل گفت: تأیید بمباران کشورهای مستقل در کنار فهرست طولانی اشتباهات پمپئو طی دوران وزارت خود نشان دهنده عدول از موازین بین المللی و حرکت در مسیر مخالفت با منشور سازمان ملل متحد و تبدیل آمریکا به یک دولت یاغی است.
آخرین اخبار از سوریه؛

ارتش سوریه حمله گروه‌های مسلح تحت حمایت ترکیه به حومه حسکه را دفع کرد/ عقب‌نشینی کُردها از «راس العین»

ارتش سوریه تلاش گروه‌های مسلح تحت حمایت آنکارا برای نفوذ به مناطقی در شمالی غرب حومه حسکه را دفع کرد، و یگانی از ارتش با مهاجمان درگیر و آنها را به عقب راند.
دستیار پامپئو:

هدف از اعزام نظامیان بیشتر به عربستان افزایش فشارها به ایران است

دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور غرب آسیا می‌گوید که اعزام نظامیان بیشتر آمریکایی به خاک عربستان سعودی با هدف افزایش فشارها بر ایران صورت گرفته است.
تظاهرات گسترده در لبنان؛

از پایین کشیدن عکس سعد حریری تا تیراندازی هوایی در بیروت

نیروهای امنیتی لبنان تظاهرات مردمی را در اعتراض به نابسامانی اوضاع اقتصادی و مالیات، با توسل به زور و با استفاده از بمب های گازی سرکوب کردند. در جریان سرکوب این تظاهرات، ده ها نفر از معترضان مجروح یا دچار خفگی شدند؛ تعدادی از معترضان هم بازداشت شدند.
تحلیلگر معروف جهان عرب فاش کرد؛

نشست امنیتی-نظامی قریب الوقوع در سوچی/ نردبان پوتین برای اردوغان

تحلیلگر معروف جهان عرب از نشستی سرنوشت ساز و قریب الوقوع در سوچی روسیه درباره سوریه؛ اگر حوادث ناخوشایند رخ ندهد، پرده برداشت.
در دیدار با لودریان صورت گرفت؛

تأکید «برهم صالح» بار دیگر بر لزوم توقف حمله ترکیه به شمال سوریه

رئیس جمهور عراق در جریان دیدار با وزیر خارجه فرانسه بار دیگر بر لزوم توقف حمله ترکیه به شمال سوریه تأکید کرد.
اخبار حمله ترکیه به سوریه؛

حملات سنگین هوایی و توپخانه‌ای ارتش ترکیه به راس العین

حملات سنگین هوایی و توپخانه‌ای ارتش ترکیه به راس العین و اهتزاز پرچم سوریه بر فراز منطقه مرزی با ترکیه از مهمترین اخبار مربوط به حمله آنکارا به شمال سوریه است.
وزیر خارجه فرانسه:

آمریکا برای کاهش تنش، تحریم‌های ایران را لغو کند

وزیر خارجه فرانسه در نشست خبری مشترک با همتای عراقی خود تاکید کرد که کاهش تنش بین واشنگتن و تهران، ایران را به توافق هسته‌ای باز خواهد گرداند.