گروه : فضای مجازی
تلگرام طلایی و هاتگرام با دور زدن قانون 20 میلیون مخاطب جذب کردند/ دولت برای تلگرام و هاتگرام بزرگراه اختصاصی ایجاد کرد/ پشت پرده حمایت وزارت ارتباطات از تلگرام طلایی و هاتگرام
هر کدام از شبکه های اجتماعی خارجی یک ماموریت خاص دارند/ هدف فعالیت تلگرام در ایران جاسوسی بود
اذعان وزیر ارتباطات به دهن کجی مدیران تلگرام به مسئولان دولتی
کارشناس مسائل خانواده:

فضای مجازی میدان مین دشمن در استراتژی جدید فرهنگی/ نابسامانی ها، مردم را به ستوه آورده است

حجت السلام محمد مهدی ماندگاری گفت: فضای مجازی یعنی میدان مین، در جبهه زمانی که برای تخریب می‌رفتند، نمی‌گفتند که از میدان مین فرار کنید، بلکه می‌گفتند در میدان مین معبر باز کنید بنابراین باید به فرزندان خود بگوئیم که در فضای مجازی، از معبر عبور کنند، اما مراقب باشند که پایشان روی مین نرود.
حسینی کیا در گفت و گو با دانا؛

اولویت روحانی پاسخگویی به مطالبات اقتصادی ملت باشد

نماینده مردم سنقر در مجلس درباره اینکه روحانی به عنوان رئیس شورای عالی فضای مجازی حرفی می زند و در لباس رئیس جمهوری حرفی دیگر؛ گفت: روحانی بهتر است اولویت و هم و غم خود را بر سامان دادن معیشت مردم و به ویژه پاسخگویی به مطالبات اصلی مردم بگذارد.
تببین شعار سال با حمایت از پیام رسان های داخلی؛

ضرورت آماده سازی زیر ساخت های دقیق پیام رسان توسط دولت و مجلس/اولویت استفاده نمایندگان دیار کریمان کدامیک از پیام رسان های داخلی است؟

اخبار داغ این روزها در استفاده از پیام رسان های داخلی است؛ به همین منظور نظر تنی چند از نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس را در رابطه با ضرورت استفاده از این نرم افزارها جویا شده ایم که مشروح این گفتگو ها را در گزارش زیر می خوانید.
سعیدی در گفت و گو با دانا؛

روحانی با حرف های ضد و نقیض درباره فیلترینگ تلگرام، دنبال به حاشیه کشاندن افکار عمومی است/ ضعف تیم اقتصادی دولت زمینه ساز حرف های حاشیه ساز روحانی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بی تدبیری و کم کاری تیم اقتصادی و خود روحانی در مواجهه با شرایط رکود اقتصادی در جامعه به ویژه روند افسار گسیخته افزایش نرخ ارز و طلا، سبب شده تا او با حرف های ضد و نقیض خود درباره فیلترینگ تلگرام، به دنبال به حاشیه کشاندن افکار عمومی باشد.
کارشناس فضای مجازی در گفتگو با دانا:

مسئولین با اختصاص پهنای باند بیشتر از پیام رسان های داخلی حمایت کنند

کارشناس فضای مجازی گفت: مسئولین قصد حمایت از پیام رسان های داخلی را دارند نباید فقط بگویند شما به سمت پیام رسان های داخلی بیایید بلکه باید حمایت زیر ساختی هم بشود به عنوان مثال سرور و پهنای باند بیشتری را به آنها اختصاص بدهند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرد؛

تلگرام تهدیدی برای نظام فرهنگی و سیاسی کشور است/ تعلل دولت در توسعه زیرساخت‌های پیام‌‌رسان‌های داخلی

سعیدی گفت: تصمیم نظام مبنی بر تعیین و تکلیف تلگرام است و باید به تدریج این اتفاق رخ دهد که هم پیام‌رسان‌های داخلی به وضعیت مطلوبی برسند و هم کسانیکه در خصوص آنها مساله کسب و کار مطرح می‌شود بتوانند به پیام‌رسان‌های داخلی منتقل شوند.
حاجی دلیگانی در گفت وگو با دانا:

پیام رسان های خارجی ابزار قبح زدایی شده اند/ پیام رسان های داخلی باید از لحاظ فنی و زیرساختی قوی شوند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: متاسفانه با ظهور این شبکه های اجتماعی قبح خیلی ازمسائل از بین رفته است و توانسته اند فرهنگ غنی ما را از جوانان وخانواده ها به سرقت ببرند.

۱۰۰ صفحه‌ قوانین سخت‌گیرانه اروپا برای حفاظت از داده‌های شهروندان/ ضرورت اقدام سریع در برابر بی‌تعهدی تلگرام

علیرغم ادعای آزادی مطلق و رها بودن از نظارت دولت‌ها در فضای مجازی، اروپا یکی از سخت‌گیرانه‌ترین قوانین در محافظت از داده‌های شخصی کاربران را دارد و هر شرکتی که با انبارش داده‌های شهروندان اروپایی سروکار دارد باید از مقررات اروپا تبیعت کند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت وگو با دانا:

نقض حاکمیت ملی و اقتصادی کشورها از اهداف پیام رسان های خارجی است/ پول مجازی؛ یکی از مهمترین تهدیدات تلگرام

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یکی از تهدیدات شبکه های اجتماعی همین پول های مجازی است همچنین یکی از اهداف و کارکرد شبکه های پیام رسان خارجی نقض حاکمیت ملی و اقتصادی کشورها است که در همه دنیا نیز این موضوع مطرح است.

امکان انتقال اطلاعات از تلگرام به سروش فراهم شد+تصویر

اپلیکیشن سروش زمینه اثاث‌کشی آسان از تلگرام به این پیام‌رسان را با خلق ربات انتقال اطلاعات فراهم کرد.

عضو شورای عالی فضای مجازی:۳۰درصد از مخاطبان «تلگرام» کاهش یافته است

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی فضای مجازی گفت: استفاده مردم از پیام‌رسان‌های داخلی نسبت به ماه‌های گذشته، چهار برابر افزایش یافته است.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس:

بازار انحصاری پیام رسان های خارجی در هم شکسته شود/ ضرورت اعتماد به توانمندی های بومی

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: چه دلیلی دارد که در یک حوزه ای، انحصار تنها و تنها در اختیار خارجی ها باشد و هم وطنان ما نتوانند فرصتی برای بروز توانمندی های خود در همان حوزه بدست آورند .
مدیر طرح و برنامه و تدوین شورای فرهنگی اجتماعی زنان:

پیام رسان های داخلی از لحاظ فرهنگی و اقتصادی به صرفه تر هستند/ اجرایی شدن فرهنگ و زبان فارسی در پیام رسان های داخلی راحت تر است

مدیر طرح و برنامه و تدوین شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت : هم اکنون جوانان ایرانی توانسته اند تعدادی پیام رسان داخلی تولید کنند که از لحاظ فرهنگی و اقتصادی برای ما به صرفه تر است و این که جوانان ما توانسته اند پیام رسان داخلی تولید کنند و ما بر روی پای خود بایستیم بسیار لذت بخش است .
خرم آبادی اعلام کرد:

۵ شرط ادامه فعالیت تلگرام در ایران

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت:تلگرام برای ادامه فعالیت در ایران باید 5 شرط را رعایت کند.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت وگو با دانا:

ملت ایران دوست دارند منافع استفاده از پیام رسان ها به جیب خودمان ریخته شود/ پیام رسان های داخلی باید تقویت شوند

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس: همه موافق هستند که پیام رسان های داخلی تقویت شود، مشخص است همه ملت ایران دوست دارند منافع استفاده از این پیام رسان ها به جیب خودمان ریخته شود.