گروه : فضای مجازی
به WiFi‌ عمومی متصل نشوید
کابل زیردریایی جدید اینترنت را ۱۶میلیون برابر سریع تر می کند
پیام‌رسان‌ها در عربستان آزاد می‌شوند؟
سرپرست رگولاتوری ارتباطات:

ارسال پیامکهای تبلیغاتی با شماره‌های شخصی ساماندهی می‌شود

سرپرست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی خبر داد: پیامکهای تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شود تا پایان مهرماه ساماندهی می‌شوند.

کابل زیردریایی جدید اینترنت را ۱۶میلیون برابر سریع تر می کند

دو شرکت آمریکایی مایکروسافت و فیس بوک با همکاری شرکت مخابراتی تله فونیکا سرانجام کابل اتصال اینترنتی زیردریایی جدیدی را تکمیل کردند که سرعت تبادل داده را به شدت افزایش می دهد.
مرکز ملی فضای مجازی منتشر کرد؛

مسدود بودن ۴۴ درصد سرویسهای گوگل برای کاربران ایرانی

وضعیت خدمات و محصولات دیجیتال کمپانی آمریکایی گوگل از سوی مرکز ملی فضای مجازی کشور منتشر شده است. طبق این گزارش و برغم ادعاهای آمریکایی ها مبنی بر محدودیت دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت از سوی دولت ایران، اما شواهد نشان می دهد که گوگل بسیاری از خدمات خود را روی کاربران ایرانی بسته است.
یادداشت؛

ممانعت از فیلترینگ افتخارشان است!

با توجه به شناخت ماهیت اصلی این جاسوسکده ها و اینکه هیچ دولت و قانونی در هیچ کشوری نمی پذیرد که یک سرویس جاسوسی، اطلاعات مردم و مسئولین آن کشور را تخلیه کند، چگونه است که مسئولان ما ممانعت از فیلتر شدن چنین نرم افزارهایی را افتخار خود می دانند؟!!
یادداشت؛

غده سرطانی قمار در فضای مجازی

چرا با وجود اینکه آمارها نشان می دهد 96 درصد از جرایم حوزه سایبری در تلگرام، اینستاگرام و واتس اپ صورت می گیرد، اما باز هم این جنگ افزارهای اینترنتی_صهیونیستی همچنان آزادانه در فضای مجازی کشورمان جولان می دهند و قربانی می گیرند و در مقابل، مسئولان دولتی در وزارت ارتباطات با افتخار از مقاومت خود در برابر فیلترینگ تلگرام سخن می گویند؟! و پلیس فتا همچنان هیچ برنامه ای برای مقابله با این تهدید بزرگ ندارد؟! و مسئولان شورای عالی فضای مجازی در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تعلل می ورزند و اجازه می دهند اینچنین جوانان عزیز ما قربانی شوند؟! به راستی چرا؟...
یادداشت؛

مبارزه با دشمن نوین

آقایان مسئولان! خداوند در آیه 60 سوره انفال می فرماید در مقابله با "دشمن"، تمام نیروهایی که در اختیار دارید اعم از نظامی، اجتماعی، سیاسی، اخلاقی و فرهنگی را آماده سازید تا به وسیله آن، دشمنان خدا و خویش را بترسانید! چگونه است که شما در برابر چنین دشمنی، که برای براندازی اصل نظام و به گمراهی و ضلالت کشاندن نوجوانان و جوانان غیور ما، میلیون ها دلار هزینه کرده تا فحشاخانه ها و جاسوس کده هایی چون تلگرام و اینستاگرام و... را طراحی و عرضه کند اینچنین سکوت کرده و او را تأیید نیز می کنید؟!!
یادداشت؛

ولایت طاغوت در فضای مجازی!

متأسفانه درعصر حاضر، یکی از راه های سلطه دشمن برکشور، بحث فضای مجازی و حاکم بودن ولایت طاغوت در این فضا است. از جمله این فضاها، تلگرام و اینستاگرام صهیونیستی است که تلگرام خود به تنهایی ضربات سختی بر پیکره ی اطلاعاتی و حقوق شهروندی کاربران ایرانی وارد نموده است.
فیلترینگ تلگرام و هزار راه نرفته؛

از خواب مسئولین تا عزم ملی در جهت مقابله با کانال های ضد اخلاقی

یک کارشناس حوزه رسانه گفت:در خصوص مبارزه با فساد یک عزم ملی صورت گرفته، از آنجا که دولت عزمی برای بستن کانال ها ندارد گروه های مختلفی با ریپورت کردن کانال های پورنوگرافی کانال را از دسترس خارج می کنند هر چند که وظیفه ی اصلی بستن این کانال ها وزارت ارتباطات و مخابرات است .
به بهانه تعلل وزارت ارتباطات در مقابله با آلودگی تلگرام؛

وقتی وزیرِ دولت قانون مدار، دستور قضایی را اجرا نمی کند!

امتناع وزیر ارتباطات از اجرای دستور قضایی مبنی بر فیلترینگ شبکه های اجتماعی و نیز انتقال سرور تلگرام به داخل کشور باید از سوی نهادهای ذیربط به طور جدی دنبال شده و قانون در این باره به طور قاطع اجرا شود.
یادداشت؛

تهاجم دشمن و انفعال جبهه خودی...

از سوی دیگر، خود سردمداران استکبار، که مالکان و طراحان این محصولات، از آنها دستور می گیرند، در گفتگوهای مکرر به نقش عمده این نرم افزارها در حمایت از خود، اذعان دارند. برای مثال در شرایطی که در جهان موج تحریم کالای صهیونیستی به راه می افتد، وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی اعلام می کند ما خلاقیت را به مبارزه گذاشته ایم. وایبر به عنوان یک برند برتر، توانسته خطر نابودی اسراییل را دور کند.
یادداشت

اینجا قتلگاه است

جناب وزیر! تغییر محل سرور تلگرام، این نجس افزار صهیونیستی و صاحبان خائن آن را تطهیر نمی کند! اینجا قتلگاه است... که ظاهر زیبا و فریبنده اش بعضی از مسئولین را تبدیل به بلند گوی دشمن کرده است! و باطن فاسد و ضد خداییش اعتقادات و ارزش های مردم مسلمان و شهید پرور کشورمان، امنیت و معصومیت کودکان و غیرت نوجوانان و جوانانش را هدف گرفته است...
یادداشت

حضور در تلگرام؛ اعانه به ظالم

استفاده کنندگان و کاربران این نجس افزار ها باید بدانند، که حضور و فعالیت شان در این فضای طراحی شده از جانب دشمن به مثابه تأیید و کمک به ظالمان و ستمگران است. اعانه و کمک به ظالم و تقویت دشمنان اسلام جز آنکه حرمت دارد، از گناهان کبیره نیز به شمار می آید. موضوع چنان اهمیت دارد که برخی از مفسران صحیفه سجادیه (حضرت زین العابدین علیه السلام) عبارت «أن نعضد ظالماً» را اینگونه تفسیر کرده اند: "اگر کسی در موضع تجاوز به حقوق بندگان خدا قرار بگیرد، در این مقام مستقر است". کسانیکه برای ستم به دیگران دارای طرح و برنامه هستند، اگر شخصی در این ستم معاون و معاضد و کمک کار او شود قطعا مانند اوست.
یادداشت

حوزه های علمیه به پا خیزید؛ فضای مجازی نیازمند انقلاب است!

طلاب انقلابی با پشتوانه حوزه های علمیه باید زمینه گفتمان مطالبه گری و عدالت طلبی که مد نظر مقام معظم رهبری است را به وجود بیاورند تا ارکان نظام جمهوری اسلامی را در مقابل جنگ نرم دشمنان صهیونیستی مستحکم کرده و مقدمات دولت ظهور را فراهم سازند. طلاب و روحانیون در برابر هجمه های فرهنگی که به واسطه شبکه های ضد اجتماعی_صهیونیستی، به جامعه تزریق می شود و اعتقادات جامعه را فاسد می کند، نباید سکوت کنند. و به فرموده حضرت امام خامنه ای: «این میدان، میدان واقعی جنگ است و روحانیون و طلاب باید مسلح و آماده، وارد عرصه مقابله با شبهات و تفکرات غلط و انحرافی شوند.»

دلگیرترین غروب جمعه ۴ خانواده تهرانی چگونه رقم خورد؟/ توضیحات تنها بازمانده حادثه

گاهی اوقات غروب جمعه، دلگیرتر از آن چیزی می‌شود که تصورش را می‌کنی، گاهی اوقات غروب جمعه لحظه وداع با عزیزت می‌شود و گاهی اوقات غروب جمعه آخرین غروب زندگی‌ات...
یادداشت

خون بازی؛ هدیه تلگرام صهیونیستی به دختران دبیرستانی

یکی از نقشه های شوم دشمن اینست که همواره به دختران جوان و نوجوان ما تلقین کنند که شما همیشه محدود بوده‌اید -انقلاب اسلامی محدودیت آور است و خانواده ها شما را محدود کرده‌اند- به طوری که برای از بین بردن این حس محدودیت سعی می کنند وارد فضاهایی شوند که محدودیتی در آن نیست و آنان قادرند هرکاری را انجام دهند و چون حس می کنند وارد دنیای جدیدی شده اند، به راحتی از تمام آنچه که می بینند و می شنوند استقبال می کنند. مصداق بارز این فضاها نرم افزارهای ضد اجتماعی چون تلگرام و اینستاگرام هستند.
Page Generated in 6/2185 sec