گروه : مذهبی
نوجوان ۸ساله‌ای که راهبر شیعیان شد/ علت ترس دشمنان از امام جواد(ع)
چرا به امام جواد (ع) باب الحوائج می‌گویند؟
لزوم توجه به نخبگان محلی در امور مساجد/ چه کسی واسطه آشتی نخبگان محلی با مساجد می شود؟
مداح اهل بیت:

محفل دعای ندبه یک قرار عاشقانه با مهدی فاطمه است

مداح اهل بیت(ع) دعای ندبه را بسیار روحانی و صفا بخش دل ها دانست و بیان کرد: محفل دعای ندبه یک قرار عاشقانه با مهدی فاطمه است، شاید بسیاری در آن موقعی که یک عاشق با ناله و آه «متی ترانا و نراک» می گوید، در استراحت هستند.

امام جواد(ع) معجزه‌ای در میان ائمه اطهار(ع)

یکی از مسائلی که در عصر امام جواد(ع) مطرح شد این بود که آیا ممکن است کسی پیش از بلوغ به مقام امامت برسد؟ در سال 203 هـ.ق که امام رضا(ع) به شهادت رسید، شیعیان آن حضرت به علت اینکه تنها فرزند امام جواد(ع) بیش از هشت سال نداشت، در نگرانی و اضطراب عمیقی فرو رفتند.

پوستر/نورانی‌ترین پیوند آسمانی

روشن‏ترین تلاقی آیینه و آب، در آوازهای روشن شهر زمزمه می‏شود و دو بهار، توأمان،در فصلی گم شده در تاریخ، از راه می‏رسند و باهم پیوند می‏خورند.

سیمای امام جواد(ع) از امامت تا شهادت/امامی که در ۸ سالگی به امامت رسید

امام محمد بن علی (ع) معروف به جواد الائمه، تقی و جواد و مکنی به ابوجعفر ثانی در دهم رجب دیده به جهان گشود . نام پدرش امام علی بن موسی الرضا (ع) امام هشتم شیعیان و مادرش خیزران می‏باشد.

امام جواد علیه السلام به دست چه کسی و چگونه به شهادت رسید؟

گرچه در اینکه «معتصم عباسی» در به شهادت رساندن امام محمد بن علی بن موسی الرضا جواد الائمه(ع) اختلافی نیست؛ اما درباره عامل این فاجعه بزرگ دو نقل اصلی وجود دارد؛ یکی مسموم کردن آن حضرت را به وزیران خلیفه عباسی نسبت می دهد، و دیگری به «ام الفضل» همسر آن امام.

سیره زندگی اولین رهبر الهی شیعه که در خردسالی به امامت و در جوانی به شهادت رسید

امام جواد (ع) در سن 8 سالگی به مدت 16 سال امامت را بر عهده داشت و مکتب علمی، اجتماعی شیعه را جلوه خاص بخشید. شهادت آن بزرگوار پایانی است بر تلاش های چشمگیر ایشان که عباسیان را آنچنان غافلگیر نمود که نتوانستند حضرت را تحمل نمایند و سرانجام با توطئه معتصم به شهادت رسید.
خادم مسجد جامع یزد:

خیروبرکتی که در خدمت به بندگان خدا نصیبم شده را با هیچ چیز عوض نمی کنم

خادم مسجد جامع یزد گفت: درآمدی که از خادمی خانه خدا نصیبم می شود خیرو برکتی دارد که حاضر نیستم این مبلغ به ظاهر ناچیز را با پست و مقام های دنیوی و درآمد های آنچنانی عوض کنم چون در زندگی خود و خانواده ام بسیار اتفاق افتاده است که همگی شاهد خیر و برکت خادمی خانه خدا و دعای خیر بندگان نماز گزار بوده ایم.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

نمازی که همراه با فساد و منکر باشد؛ نماز نیست/ اگر نمازی آرمان نداشته باشد دردی را درمان نمی‌کند

نماینده ولی فقیه استان گفت: باید روی آرمان نماز هم کار کرد، آرمان‌ها را در مخاطبین خود قوی کنید؛ نماز یک صحنه آرمانی است آن را در خاطر نوجوانان بپرورانید اما اگر نمازی آرمان نداشته باشد دردی را درمان نمی‌کند؛ خاصیت نماز به صورت آرمانی این است که انسان و جامعه پاک شود.

نگاهی به زندگانی امام محمد تقی (ع)

نهمین امام شیعیان نام مبارکش محمد است و القاب و کنیه‌های فراوانی دارد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم؛

رابطه معنوی امام جماعت و جوانان یکی از راه های جذب جوانان به مسجد است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: جوانان و نوجوانان در دوران رشد عقلانی به سر می برند و نیاز دارند که با منطق و استدلال درست با معارف دینی آشنا شوند، لذا رابطه معنوی امام جماعت و جوانان یکی از راه های جذب جوانان به مسجد است.
مسئول بسیج مساجد و اماکن متبرکه سپاه استان اردبیل:

حمایت از 150 مسجد طراز و الگو در اردبیل/ استفاده از ظرفیت مساجد یک ضرورت است

مسئول بسیج مساجد و اماکن متبرکه سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل، گفت: برای استفاده از ظرفیت عظیم مساجد همه باید پای کار بیایند.
به بهانه روز جهانی مسجد؛

راهکارهای رسیدن به مسجد طراز انقلاب اسلامی، در اردبیل بررسی می‌شود

به مناسبت روز جهانی مسجد، راهکارهای رسیدن به مسجد طراز انقلاب اسلامی، در اردبیل بررسی می‌شود.
معرفی کتاب خانواده متعالی:

«معروف ها و منکرهای احکام خانواده»

حجت الاسلام و المسلمین محمد وحیدی کتاب خانواده متعالی، «معروف ها و منکرهای احکام خانواده» را تنظیم کرده و توانسته است فتاوای مورد وفاق بین مراجع عظام را گرد هم آورد.

پوستر/یا جوادالائمه ادرکنی

سلام بر امام جواد(ع) که «جود» قطره ای بود در پیشانی بلندش و «علم» غنچه ای بود از گلستانِ وجودش و «حلم» گوهری بود از گنجینه فضایلش.
مدیر موسسه مطالعات راهبردی و فرهنگی اصحاب الحسین(ع):

همایش «بربال اربعین» پیوند فضای حسی و علمی بانوان است

مدیر موسسه مطالعات راهبردی و فرهنگی اصحاب الحسین(ع) گفت: بانوان دارای ظرفیت تمدن سازی، فرهنگ سازی و تحول آفرینی هستند و اگر بتوان فضای حسی بانوان را در زمینه اربعین با فضای علمی گره زد، می توان شاهد موجی از غیرت و نور که در جریان اربعین وجود دارد را در جامعه مشاهده کرد.
Page Generated in 0/0550 sec