کد خبر: 1423846
یادداشت؛
مخالفان مبارزه با آمریکا سخنرانان روز جهانی استکبارستیزی!/ زندانیانِ فتنه ۸۸ در تبریز از چالش‌های پس از انقلاب خواهند گفت
آنانکه تا براندازی نظام پیش رفتند و تئوری تسلیم را به مبارزه ترجیح می‌دادند، حالا قرار است به مناسبت روز جهانی استکبارستیزی در دانشکده علوم پزشکی تبریز روی سن بروند و واقعیت‌ها را تحریف کنند، درست مثل فتنه‌ی ۸۸!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده پرستاری مامایی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همت کرده‌ و ویژه برنامه‌ای را با عنوان چالش‌های رابطه با غرب پس از انقلاب 57 به مناسبت روز جهانی استکبار ستیزی ترتیب داده‌ اما میهمانان این برنامه که قرار است از آمریکا برای حضار سخن بگویند و به پرسش‌ها پاسخ دهند کیستند؟!

همت‌کنندگان از محمد توسلی، دبیرکل حزب نهضت آزادی ایران و عماد بهارور عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برای حضور در تبریز دعوت به عمل آورده‌اند و در سوابقِ توسلی نوشته‌اند او پیرترین زندانی سیاسی بازداشت شده در اعتراضات سال 88 است! در سوابق عماد بهارور نیز عنوانِ زندانی سیاسی به چشم می‌خورد و او همچون توسلی با نهضت آزادی ایران قرابت آشکاری دارد و مسئولیت شاخه‌ی جوانان این نهضت را برعهده گرفته است.

اما مقصود از این نوشتار اشاره به سوابق سخنرانان نیست، بلکه‌ عقیده‌ایست که مبارزه با آمریکا را نفی می‌کند. نیم‌نگاهی به تئوری سردمداران این نهضت در طولِ سال‌های اخیر سندی بر این ادعاست و توسلی در گفت‌وگویی که خرداد ماه سالِ جاری با روزنامه‌ی شرق داشت با تیترسازی شرایط فعلی با 57 متفاوت است، عملاً اصل مبارزه با آمریکا را به‌حاشیه برد.

فی‌الواقع انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی تبریز از کسانی برای سخنرانی به‌مناسبت روز جهانی استکبار دعوت کرده است که عملاً مبارزه با استکبار را قبول ندارند و تعامل و گاهاً تسلیم را بر مقاومت ترجیح می‌دهند.

مسلماً سخنرانی امثال توسلی و بهارور درخصوصِ مبارزه با استکبار و چالش‌های پس از انقلاب 57 همانقدر خنده‌دار است که دعوت از امثال بهزاد نبوی و سعید حجاریان برای نطق درباره‌ی فتنه‌ی 88 و بررسی ابعاد آن مضحک است!

انتهای پیام/