printlogo


کد خبر: 1492589تاریخ: 1398/03/15 11:37
فتح قله‌های پیروزی در گرو مقاومت یک ملت است/ در گام دوم انقلاب بیش از گذشته به مقاومت نیاز داریم
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی:
فتح قله‌های پیروزی در گرو مقاومت یک ملت است/ در گام دوم انقلاب بیش از گذشته به مقاومت نیاز داریم
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: ملت‌های بزرگ با مقاومت است که توانستند کارهای بزرگ انجام دهند. خمودگی، بی‌حالی و تنبلی نتیجه‌ای جز هزیمت و شکست در پی نخواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص محور اصلی سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالگرد ارتحال امام (ره) گفت: مقاومت نجات‌بخش یک ملت است و یک حق طبیعی است.

سلیمی افزود: یک چشمه خروشان که از سرمنشأ خودش حرکت می‌کند با مقاومت بی‌نظیر، مسیر را برای خودش باز می‌کند. یک درخت در دل زمین سخت با مقاومت ریشه خود را در جان خاک فرومی‌برد و شاخسار خود را به آسمان می‌کشاند. در طبیعت به‌وفور این را می‌بینیم.

وی ضمن تأکید بر اینکه انسان با مقاومت است که در زندگی فردی خود نیز قله‌ها را فتح می‌کند عنوان کرد: مگر امکان دارد یک دانشمند بدون مقاومت مسیرهای نو را فتح کند. مگر امکان دارد مهندسی بدون مقاومت یک خلاقیت جدید را به جهان عرضه کند. مگر امکان دارد یک کارگر بدون مقاومت محصول دست خود را به نمایش بگذارد. این‌ها به این معناست که در زندگی فردی نیز مقاومت را به‌طور روزانه مشاهده می‌کنیم و در زندگی جمعی نیز همین‌طور است.

ملت‌های بزرگ با مقاومت کارهای بزرگ انجام دادند

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس بیان کرد: اگر یک ملتی مقاومت کرد قله‌های پیروزی را فتح خواهد کرد. ملت‌های بزرگ با مقاومت است که توانستند کارهای بزرگ انجام دهند. خمودگی، بی‌حالی و تنبلی نتیجه‌ای جز هزیمت و شکست در پی نخواهد داشت.

وی ضمن بیان اینکه تجربه کردیم که با مقاومت می‌توانیم حق خود را بگیریم تصریح کرد: امروز در جنگ تحمیلی اگر کشور ما مقاومت نمی‌کرد چه نتیجه‌ای را می‌توانستیم درو کنیم؟ در قصه داعش با مقاومت توانستیم پیروز شویم. در ماجرای رژیم صهیونیستی این‌همه مذاکره چیدند، نتیجه‌ی چیدمان پی‌درپی میزهای مذاکره جز عقب‌نشینی از سرزمین‌های اسلامی چیز دیگری نبود اما امروز که مقاومت شکل‌گرفته است رژیم صهیونیستی جرات تعرض به سرزمین‌های اسلامی را ندارد.

سلیمی افزود: خود ما هم در دوران گذشته هرگاه مقابل قدرت‌های بزرگ ایستادیم به نتایج درخشانی رسیدیم. هرکجا عقب رفتیم دیدیم که دشمن با پررویی هرچه‌تمام‌تر به دنبال فتح یک سنگر دیگر است. این‌ها به یک سنگر و به یک خاک‌ریز اکتفا نمی‌کنند.

وی ادامه داد: اگر کسی تصور می‌کند که دشمن در یک سنگر و در یک خاک‌ریز متوقف می‌شود، اشتباه کرده است. بنابراین دشمنی که زیاده‌خواه است و در یک خاک‌ریز متوقف است باید در مقابل او مقاومت کرد و او را پس زد و به عقب راند و بعد از مقاومت است که نتایج شگرف را مشاهده خواهیم کرد.

این نماینده مجلس قدرت بازدارندگی کشور در حوزه دفاعی را برآمده از مقاومت در این حوزه دانست و اظهار کرد: در عرصه نظامی مقاومت کردیم و موفق شدیم. در عرصه فرهنگی و یا اقتصادی و سیاسی یا مقاومت کم بوده و یا مناسب نبوده است، هرکجا مقاومت مناسب و دقیق و به‌اندازه بود نتایج حسنه و زیبایی را برای ما جلوه داد و هرکجا مقاومت مناسب نبود مشکل داشتیم.

مسئولان نتوانستند اقتصاد را مقاومت کنند 

وی تشریح کرد: در بخش اقتصاد عمده مشکل عدم مقاومت است که مسئولین نتوانستند اقتصاد را مقاوم کنند و به هر نحو وقتی جامعه‌ای را مصرف‌زده بار آوردیم، زمانی که کار ارزش پیدا نکرد این‌ها به هر نحو مشکلات عدیده‌ای را در بخش اقتصاد به بار می‌آورد. زمانی که سیستم بانکی ما ربوی شد یعنی برای کار و تلاش اقتصادی ارزش قائل نبودیم یعنی مقاومت نداشتیم یعنی به زندگی قارچی بسنده کردیم، این مشکلات را تجربه کردیم.

سلیمی  مقاومت را عامل پیروزی نهضت امام (ره) برشمرد و گفت: اگر امام سال ۴۲ مقاومت نمی‌کردند و تسلیم می‌شدند آیا خبری از نهضت اسلامی امام بود؟ اگر امام در مقابل تبعید مقاومت نمی‌کرد، زمانی که آن‌ها خواستند مصالحه و مذاکره با امام انجام دهند اگر امام مقاومت نمی‌کرد و عقب‌نشینی می‌کرد آیا امروز از انقلاب و نهضت مردم خبری بود؟

وی عنوان کرد: چهل سال با مقاومت این درخت تنومند را آبیاری کردیم و در گام دوم انقلاب بیش از گذشته به مقاومت نیاز داریم. امروز همه ملت ایران یک حرف دارند آن این‌که ما با مذاکره نتوانستیم حق خود را بگیریم. برجام و ده‌ها مورد دیگر نشان داد آنچه ما می‌توانیم و آن ابزار سحرآمیزی که می‌تواند حق ملت ایران را احقاق کند فقط و فقط مقاومت هست و مقاومت هست و مقاومت.

سلیمی خاطرنشان کرد: به‌هرحال امیدواریم درسی که مقام معظم رهبری امروز از سیره امام به ما دادند را همه به منصه ظهور برسانیم.

انتهای پیام/

 


لینک مطلب: http://www.dana.ir/News/1492589.html