شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 21:55 منتشر شده در مورخ: 1395/10/19 شناسه خبر: 1001858
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات:
مسعود شوشتری با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌ها برای برپایی هرچه باشکوه‌تر کنگره عظیم اربعین حسینی سال آینده آغاز شده گفت: برآورد می‌شود تعداد زائران ایرانی شرکت کننده در این راهپیمایی در سال 96 به بیش از 3 میلیون نفر افزایش یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فارس، مسعود شوشتری در اولین همایش تجلیل از خادمان اربعین حسینی در سالن هلال احمر سمنان، گفت: از هم اکنون باید برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی برنامه ریزی دقیق‌تر شود. 

وی با بیان اینکه بیش از 2 میلیون و 400 هزار زائر امسال برای شرکت در آیین اربعین حسینی، از 3 نقطه مرزی کشورمان راهی عراق شدند، افزود: پیش بینی می‌شود برای تسهیل در تردد زائران، مرز ورود و خروج زائران در سال آینده به 4 نقطه افزایش یابد.

جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به افزایش 100 درصدی حجم خدمات ارائه شده به زائران اربعین حسینی 95، گفت: استان سمنان در خدمات رسانی، اسکان و پذیرایی زائران اربعین حسینی 95، از استانهای برتر کشور است.

امسال، استان سمنان با ایجاد 9 ایستگاه (موکب) و 34 میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی، توانست نقش خوبی در اربعین حسینی داشته باشد.

وی، با اشاره به وجود مشکلات در کشور عراق در زمینه‌های مختلف، افزود: با وجود همه مشکلات، استان‌ها خوش درخشیدند و به خوبی توانستند به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی کنند.

وی، با بیان اینکه استان سمنان با ایجاد ایستگاه خدمات رسانی در نجف و کربلا، خدمات شایسته ای به زائران ارایه کرد، بیان کرد: بر اساس ارزیابی‌ها، استان سمنان در اسکان، تغذیه و خدمات رسانی به زائران رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص داد. 

شوشتری گفت: برای اولین بار توانستیم با برخی از موکب‌داران عراقی به صورت مشترک خدمات لازم را به زائران ارایه کنیم، ضمن اینکه بیش از 100 هزار نفر از زائران ایرانی در منازل مسکونی شهروندان عراقی اسکان یافتند.

جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به اینکه در اربعین حسینی 95، بیش از 25 هزار نفر از خادمان و دست اندرکاران ساماندهی و با دریافت روادید، برای خدمات رسانی به زائران وارد عراق شدند، افزود: این خادمان در 400 ایستگاه بزرگ به زائران خدمات رسانی و کار تغذیه و اسکان آنان را بر عهده داشتد.

شوشتری افزود: بیش از 800 هزار نفر از زائران روزانه در موکب های ایرانی اسکان داشتند، همچنین روزانه 4 میلیون پرس غذا در این موکب‌ها پخته و در اختیار زائران قرار داده شد.

شوشتری، از افزایش تعداد زائران اسکان ‌یافته در سامرا و کاظمین نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: برنامه اربعین 96 به‌صورت منسجم در حال انجام است و در نظر داریم تا با محوریت مردم، امور مربوط را به نحو مناسب‌تر انجام دهیم.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور با بیان اینکه 11 سال از عمر ستاد بازسازی عتبات عالیات در عراق می‌گذرد، افزود: این ستاد یک تشکل مردم نهاد مهم و با ثبات از طرف جمهوری اسلامی ایران است که در عراق به عنوان موسسه کوثر فعالیت می‌کند.

شوشتری اضافه کرد: این ستاد با پشتوانه کمک‌های مردمی و نذورات خیران موفق شده با وجود رکود حاکم بر اقتصاد، طرح‌های مختلف بازسازی و توسعه‌ای را در عتبات اجرا کند.

وی افزود: از محل این نذورات تا کنون طرح‌های زیادی در کوتاه، میان و بلند مدت اجرا شده که هم اکنون عمده طرح‌های کوتاه و میان مدت به پایان رسیده و یا در حال تکمیل است.

انتهای پیام/ 

http://dana.ir/1001858
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی