شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 09:17 منتشر شده در مورخ: 1395/10/20 شناسه خبر: 1001983
به مناسبت وفات حضرت معصومه(س)؛
حضرت معصومه(س) نمونه ولایتمداری/ دلها روانه حرم کریمه اهل بیت(س) شد
حضرت معصومه(س) فرزند امام موسی کاظم(ع) نمونه پاکی و ولایتمداری است که حرم مطهر این بانوی بزرگ پناهگاه عاشقان و زائران است و همزمان با روز وفات حضرت معصومه(س) دلها روانه حرم کریمه اهل بیت(ع) می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  بازتاب بروجرد دهم ربیع الثانی سالروز شهادت حضرت معصومه(س)، کریمه اهل بیت(س)، بانویی که زیارت حرمش در شهر مقدس قم حال و هوای خاصی دارد.


با دیدن گنبد حرم حضرت معصومه(س) هر زائری به یاد حرم برادر بزرگوارشان امام رضا(ع) می افتد و دلهای بی قرار در این حرم آرام می شوند و گنبد طلا و کبوترهای حرم، ایوان و رواق ها در ذهن انسان نقش می بندد.


حضرت معصومه(س) در قم نگینی است که عاشقان زیادی مسافر این حرم می شوند، بعد از زیارت در گوشه ای از حرم نشسته و دعا می خوانند و کریمه اهل بیت(س) را واسطه ای قرار می دهند تا گره از کارشان باز شود.


حرم حضرت معصومه(س) در قم پناهگاه عاشقان و زائرانی است که از راه های دور و نزدیک راهی این شهر مقدس شده و به زیارت خواهر امام رضا(ع) مشرف می شوند.


شب های چهارشنبه که از راه می رسد عاشقان زیادی به شوق دیدار راهی قم می شوند و در ابتدا به حرم حضرت معصومه(س) مشرف شده و با احترام سلامی به حضرت معصومه(س) عمه ولی خدا می دهند و سپس راهی جمکران می شوند و دعای توسل را با شور و حال خاصی در مسجد جمکران قرائت می کنند.


حضرت معصومه(س)در روز اول ذی العقده سال 173 در مدینه متولد شد و در دامان پدر بزرگوارش امام موسی کاظم(ع) و مادرش نجمه خاتون پرورش یافت و بعد از شهادت پدرش دست نوازشگر امام رضا(ع) برادر بزرگوارش بر سرش آمد.


بعد از سالها امام رضا(ع) تبعید شدند و حضرت معصومه(س) یک سال بعد از جدایی از برادر و دلتنگی، به شوق دیدار برادر راهی سفر شدند و وقتی به شهر ساوه رسیدند بیمار شدند و سپس به فرموده خودشان به شهر قم رفتند.


در هنگام ورود به شهر قم مورد استقبال قرار گرفتند و پس از 17 روز سرانجام در تاریخ دهم ربیع الثانی سال 201 از دنیا رفت.


امروز روز وفات حضورت معصومه(س) است، دلتنگ حرم و زیارت هستیم که ناگهان بغض دلتنگی شکسته می شود،  از راه دور دلهایمان را راهی حرم می کنیم و از راه دور سلام می دهیم، السلام علیک یا حضرت فاطمه معصومه(س).


امام رضا (ع) می فرماید: هر کسی که نتواند به زیارت من بیاد و خواهرم حضرت معصومه(س) را در قم زیارت کند گویی مرا زیارت کرده و پاداش او بهشت است.


انتهای پیام/

http://dana.ir/1001983
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0342 sec