شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:18 منتشر شده در مورخ: 1395/10/20 شناسه خبر: 1002060
مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب مطرح کرد
۵۰ درصد مدارس روستایی خنداب فاقد کتابخانه/راه‌اندازی کتابخانه سیار برای روستاهای خنداب
مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب گفت: بیش از ۵۰ درصد از مدارس روستایی این شهرستان فاقد کتابخانه مجزا هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، محمد رحمتی مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب در آیین افتتاح کتابخانه سیار آموزش و پرورش خنداب گفت: آموزش و پرورش شهرستان خنداب بیش از ۵ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی دارد که این تعداد دانش آموز در ۸۲ مدرسه و ۲۸۰ کلاس درس مشغول به تحصیل هستند.

رحمتی اظهار کرد: به استثنای مدارس شبانه‌روزی و مدارس پرجمعیت، بیش از ۵۰ درصد از مدارس روستایی این شهرستان فاقد کتابخانه مجزا هستند.

وی افزود: عدم وجود کتابخانه در مدارس خنداب یکی از آسیب های جدی در مسیر تعلیم و تربیت جامعه روستایی بوده که در واقع مانع شکوفایی استعدادهای دانش آموزان روستایی می شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب گفت: هدف ما از راه اندازی کتابخانه سیار این است که دانش آموزان راه خود را بهتر شناخته و قدرت تصمیم‌گیری و اجرای آن را میان این دانش آموزان تقویت کنیم، همچنین ایجاد فرهنگ کتابخوانی و مطالعه و حرکت و شتاب برای ایجاد فرصت های جدید برخی دیگر از اهداف راه اندازی این کتابخانه سیار هستند.

وی تصریح کرد: ممکن است در مدارس شهری، کتاب زدگی به عنوان یک آفت بد زمانه وجود داشته باشد، ولی در مدارس روستایی خوشبختانه عطش نیاز به کتاب، فراوان وجود دارد.

مدیر آموزش و پرورش عشایر خنداب با تاکید بر اینکه فضاهای فرهنگی بستر پرورش استعدادها در جامعه را فراهم می‌کند، گفت: کتابخانه‌های سیار ماهانه به روستاهای استان سرکشی کرده و کتب لازم را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد.

وی با اشاره به مراکز عرضه کتاب در مناطق شهری خاطرنشان کرد: نباید از محیط‌های روستایی و برخی مکان‌های شهری که فاقد مرکز کتاب هستند غافل شد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1002060
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی