شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 11:20 منتشر شده در مورخ: 1395/10/20 شناسه خبر: 1002113
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد:
موزه قیام گوهرشاد هم‌زمان با دهه فجر در مشهد افتتاح می‌شود
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از افتتاح موزه قیام گوهرشاد هم‌زمان با دهه فجر خبر داد و گفت: علاوه بر انجام فعالیت‌های قابل توجه در انیمیشن، در موسیقی نیز اثر فاخری تهیه شده که در آینده‌ای نزدیک رونمایی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، وحید جلیلی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد شب گذشته در همایش «سروهای فیروزه‌‌ای» در تالار شهر با ابراز تأسف نسبت به عدم وجود میراث فاخر فرهنگی در مشهد اظهار داشت: متأسفانه علاوه بر اینکه بسیاری از بافت‌های قدیمی این شهر توسط سوء استفاده کنندگان از بین رفت، در سکوت رسانه‌ای بخش قابل توجهی از میراث فرهنگی مشهد نابود شد.

 

وی میراث معنوی را حاوی تاریخ پرفراز و فروغ مشهد برشمرد و اضافه کرد: حرکت قیام گوهرشاد به‌عنوان فعالیتی شاخص در تاریخ محسوب می‌شود و بازسازی این قیام می‌تواند نقطه شروعی برای احیای تاریخ ایران باشد.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه متأسفانه علم و هنر مدرن در تاریخ معاصر نسبت به چنین قیام‌های تأثیرگذاری بی‌اعتنا است بیان کرد: در راستای رفع این رویکرد اشتباه، اقدامات علمی، فرهنگی و هنری بسیاری در خصوص تاریخ ‌نگاری واقعه گوهرشاد صورت گرفته به‌طوری که بیش از ۱۰۰ هزار کتاب چاپ و بیش از ۳ هزار اثر هنری خلق شده است.

 

جلیلی از افتتاح موزه قیام گوهرشاد هم‌زمان با دهه فجر امسال در این شهر خبر داد و گفت: علاوه بر انجام فعالیت‌های قابل توجه در انیمیشن، در موسیقی نیز اثر فاخری تهیه شده که در آینده‌ای نزدیک رونمایی می‌شود.

 

وی هنر را دارای ارتباط مستقیم با وقایع تاریخی برشمرد و یادآور شد: در صورت فراموش شدن حوادث بزرگ تاریخی و نادیده گرفته آن، بی‌تردید ضربه اصلی به هنر وارد می‌شود بنابراین هر فردی که به حماسه گوهرشاد توجه کند، بیش از هر کس به خودش خدمت کرده است.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1002113
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0283 sec