شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:27 منتشر شده در مورخ: 1395/10/20 شناسه خبر: 1002411
کاریکاتوریست البرزی برگزیده جشنواره جهانی هنر مقاومت شد
جایزه اول و تندیس طلایی جشنواره جهانی هنرمقاومت با حضور بهترین کاریکاتوریست های ٧٧ کشور جهان به «آرش فروغی »از هنرمندان البرزی و عضو خانه کاریکاتور البرز رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از نگارانه؛ اختتامیه چهارمین جشنواره هنر مقاومت با حضور مسئولان و هنرمندان و با پیام فرزند شهید نمر باقر النمر آغاز و با معرفی برگزیدگان خود به پایان رسید.

آئین اختتامیه این جشنواره با تجلیل از خانواده  شهید مدافع حرم سعید اسدالهی و رونمایی از تندیس شهید باقر النمر اثر استاد نادر قشقایی آغاز شد و با رونمایی از کتاب چهارمین دوره جشنواره هنر مقاومت و اهدای جوایز به برگزیدگان به پایان رسید.

شایان ذکر است  جایزه  اول و تندیس طلایی جشنواره جهانی هنرمقاومت با حضور بهترین کاریکاتوریست های ٧٧ کشور جهان به «آرش فروغی »از هنرمندان البرزی و عضو خانه کاریکاتور البرز رسید.

آرش فروغی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: بین هنرهای تجسمی، کاریکاتور بیشترین تأثیرگذاری ممکن را دارد چرا که کاریکاتور در دنیا به‌عنوان یک‌زبان شناخته‌شده تا یک هنر نمایشگاهی و خواستگاه آن مطبوعات است بنابراین ممکن است در یک کاریکاتور مستقیماً آن‌قدر برداشت وجود داشته باشد که در یک سخنرانی نتوان آن را جمع‌بندی کرد و در لحظه درک می‌شود.

وی ادامه داد: برای درک بیشتر از هر چیزی لازم است انسان آن را ببیند که کاریکاتور یک مفهوم خیلی کلی و بزرگ را تصویر و مجسم کرده و با چاشنی یک رگه طنز بیشتر به دل مخاطب می‌نشیند و بیان آن بسیار قدرتمندتر از سایر رسانه‌هاست.

فروغی تاکنون 35 جایزه بین‌المللی و 20 جایزه ملی کسب نموده است  که جایزه نخست جشنواره هولوکاست، جایزه نخست جشنواره فجر در سال 91، جایزه نخست هفتمین دوره دوسالانه طنز برزیل و جایزه نخست جشنواره بین‌المللی غزه مهم‌ترین‌های جوایزی بوده که کسب نموده است  همچنین در کشورهای چین، کرواسی، اوکراین، ایتالیا، فرانسه، پرتقال و لهستان نیز موفق به کسب جایزه شده است.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1002411
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی