شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 15:26 منتشر شده در مورخ: 1395/10/20 شناسه خبر: 1002586
حضرت معصومه(س) راه حضرت زینب(س) را پیمودند
یک کارشناس مذهبی گفت: حضرت معصومه(س) در واقع راه حضرت زینب را در پیش گرفتند و در مسیری که به دیدار برادر می رفتند، به تبلیغ دین اسلام پرداختند و ظلم حکام بنی عباس را افشا می کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمد رضا اصغری در گفتگو با خبرنگار نیزوا با تسلیت وفات حضرت معصومه(س) اظهار کرد: نام حضرت معصومه،  فاطمه است که لقب معروف معصومه و همچنین لقب کریمه اهل بیت را امام رضا(ع) به حضرت دادند.

وی تصریح کرد: حضرت معصومه(س) در بین خاندان بنی هاشم به عنوان یک بانو از کرامت و عظمتی والا برخوردار است و امامان معصوم نیز توجه  ویژه ای به حضرت داشتند و می خواستند نشان عظمت حضرت را برای شیعیان نشان دهند.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: امام رضا(ع)، امام صادق(ع)، امام جواد(ع) و امام موسی کاظم(ع) مستقیما در خصوص منزلت حضرت معصومه(س)حدیث دارند.

اصغری اضافه کرد: زیارت نامه حضرت معصومه هم از زیارت هایی است که از زبان امام معصوم بیان شده ونشان از عظمت حضرت معصومه(س) دارد.  

وی بیان کرد:حضرت معصومه(س) وقتی به شوق برادر از مدینه حرکت کردند در واقع راه حضرت زینب(س) را در پیش گرفتند و مثل عمه بزرگوارشان در بین راه تبلیغ اسلام می کردند و با اعتراض از ظلم حکام بنی عباس افشا گری کردند.

کارشناس مذهبی به عظمت شهر قم به واسطه حضرت معصومه(س) اشاره کرد و گفت: حضرت معصومه(س) وقتی در ساوه مریض می شوند می فرمایند مرا به قم ببرید چون قم مکان شیعیان واقعی و دوستداران ما است.

اصغری با بیان اینکه مقام و عظمت شهر قم در روایات و احادیث و در تاریخ اسلام جایگاه رفیعی دارد، افزود: در روایات داریم شهر قم مکان با عظمتی است که شیعیان واقعی و حقیقی از آنجا برمی خیزند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1002586
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی