شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 16:28 منتشر شده در مورخ: 1395/10/20 شناسه خبر: 1002603
اقدام جالب یک مرکز نیکوکاری در سی سخت؛
همت خیرین سایه فقر را از دنا زدود/تقسیم حداقل ها در سایه مهربانی
مرکز نیکوکاری مسجد جامع امام علی سی سخت با تلاش بی وقفه و مشارکت مردمی به نیازمندان کمک های نقدی و غیره نقدی اهدا می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیردنا،  تلفیقی از تلاش شبانه روزی و دستان باسخاوت مردم سی سخت در کنار یکدیگر کاری کرد کارستان که امید ناامیدان روشن و دل داغ دیدگان آسوده خاطر باشد.

مرکز نیکوکاری مسجد جامع امام علی سی سخت که حدود دو سالی از تاسیس آن می گذرد همواره در تلاش بوده تا چهره فقر و نداری را از شهر سی سخت و شهرستان دنا بزداید.

این مرکز در آخرین گزارش خود از مشارکت و حمایت مردم با سخاوتی که نمی توانند بی تفاوت سر بر بالین نهند سخن گفت به گفته فرهمند شیرزادی مسئول این مرکز نیکوکاری در 9 ماهه سال جاری مرکز نیکوکاری مسجد امام علی سی سخت بالغ بر یک میلیارد و 123 میلیون ریال از طریق مشارکت های مردمی و خیرین به ایتام و نیازمندان کمک کرده است.

 

سفیردنا,سی سخت

مسئول این مرکز خیریه در این باره در گفت و گو با سفیر دنا با اشاره به اینکه حدود 700 میلیون ریال از این کمکها به کمکهای نقدی و حدود 415 میلیون ریال آن به کمکهای غیر نقدی برمی گردد، بیان کرد: به دلیل این که این مرکز مربوط به شهر سی سخت است کمکهای مردمی با اولویت شهر سی سخت در بین ایتام و نیازمندان توزیع می شود.

وی با بیان اینکه کمکهای مردمی در حوزه های مختلف جهیزیه، درمان و فرانشیز، معیشتی و موردی، تعمیر مسکن، حامیان و اکرام ایتام، جشن عاطفه ها، لوازم التحریر، پوشاک، مواد غذایی و خوراکی، لوازم خانگی، فرهنگی، شناسایی دانش آموزان بی بضاعت و کم بضاعت را شامل می شود، گفت: تنها در شهر سی سخت حدود 600 نفر از ایتام و نیازمندان تحت پوشش کمکهای مردمی قرار دارند.

شیرزادی با اشاره به اینکه در حال حاضر کلیه ایتام شناسایی شده در سی سخت تحت پوشش کمکهای ماهیانه خیرین قرار دارند، افزود: این خیرین به صورت ماهیانه مبالغی به حساب ایتام واریز می کنند.

وی ادامه داد: کسانی که تمایل به تحت پوشش قرار دادن ایتام سایر نقاط شهرستان را داشته باشند می توانند به این مرکز مراجعه کنند.

 

سی سخت

شیرزادی خاطر نشان کرد: این مرکز با هماهنگی با آستان قدس رضوی و کمک خیرینی که قصد اعزام نیازمندان به سفر مشهد مقدس داشته اند تاکنون حدود 80 نفر از این افراد را به سفر معنوی مشهد مقدس اعزام کرده است.

مسئول مرکز نیکوکاری مسجد جامع امام علی سی سخت در ادامه به ساختار مردمی این موسسه در شهر سی سخت اشاره و ابراز کرد: این مرکز بعد از شناسایی 9 معتمد و 40 رابط در محله های مختلف شهر هشت هزار نفره سی سخت نقش بسزایی در مشارکت مردمی برای حمایت از نیازمندان ایفا کرده است.

شیرزادی با اشاره به اینکه برای صیانت از کمکهای مردمی و ضرورت رسیدن کمکها به دست صاحبان اصلی، از طرق مختلف و کمک رابطین شرایط درآمدی خانوارها بررسی می شود و سپس این مبالغ به حساب افراد واریز و یا کمکهای غیر نقدی تحویل می شود عنوان کرد: تاکنون هیچ یک از افراد نیازمند به این مرکز مراجعه نکرده اند که دست خالی بازگشته باشند.

 

سی سخت

مسئول مرکز نیکوکاری مسجد جامع امام علی سی سخت ضمن درخواست از همکاری و مشارکت مردم و همکاری با این مرکز گفت: مردم اطمینان داشته باشند که تمامی کمکها اعم از نذورات و یا وجوه نقدیشان مستقیم به افراد نیازمند می رسد.

وی یکپارچه سازی ارسال کمکها و نذورات برای رسیدن به دست صاحبان اصلی را از ویژگی های مهم این مرکز دانست و یادآور شد: ممکن است در کمکهای مردمی به خانوارهای نیازمند برخی ها فراموش شوند ولی این مرکز با شناسایی و ساماندهی این افراد کمکها را به صورت عادلانه بین نیازمندان واقعی توزیع می کند.

انتهای پیام /

http://dana.ir/1002603
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی