شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 13:15 منتشر شده در مورخ: 1395/10/21 شناسه خبر: 1003045
رییس بسیج اساتید دانشگاه پیام نور گرگان:
هجمه به قوه قضاییه از جنس حمله به ارکان نظام در دوران اصلاحات است/ دستگاه قضا باید در رابطه باعملکرد خود روشنگری نماید.
حمله به قوه قضاییه را در راستای حمله به سپاه، نیروی انتظامی، در دوران اصلاحات است و کسانی که امروز به قوه قضاییه هجمه وارد می کنند هدفشان این است که این قوه در تصمیمات خود محکم نباشد و می خواهند صلابت و اقتدار آن را در بین مردم از بین ببرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نادری رییس بسیج اساتید پیام نور گرگان در گفتگو با خبرنگار « دانشجو سلام » در مورد هجمه های اخیر به قوه قضاییه و اختلاف به وجود آمده بین قوا  گفت: به نظر بنده اینکه  اختلاف  قوا  بین  مردم کشیده شود ، کار درستی نمی باشد  و این مسئله  به  ضرر  نظام  و  مردم می باشد، چرا  که با این گونه رفتارها  فقط  از فضای عقلانیت دور  می شویم  و  احساسات  بر عقلانیت  غلبه خواهد کرد .

رییس بسیج اساتید پیام نور گرگان،  یکی  از  ضعفهای  قوه  قضاییه  را  در  اطلاع  رسانی  ضعیف عملکرد خود دانست  و  در این  رابطه  گفت:  این  وظیفه رسانه ها است که در بین مردم  روشنگری  کنند  چرا  که  اگر در جامعه  فضای ملتهب  ایجاد  شود  و  در گیری  به  وجود  آید  آن  وقت  باید 4 سال دیگر  نیز شاهد  یکسری  از  مشکلات و  التهابات در  کشور  باشیم.

نادری گفت:  کسانی به دنبال کشیده شدن اختلافات  به صحن جامعه هستند که می خواهند با  موج سواری، سرپوشی بر مشکلات و عدم توانایی های  خود  بگذارند  تا  از این طریق  آرا  و  نظرات مردم  را به  خود جلب نمایند.

وی،  حمله به قوه  قضاییه  را  در  راستای  حمله به سپاه، نیروی انتظامی، در دوران اصلاحات ارزیابی کرد  و  گفت:  کسانی  که امروز  به  قوه  قضاییه  هجمه  وارد  می کنند هدفشان این است که  این قوه در تصمیمات خود محکم نباشد  و می خواهند صلابت و اقتدار  آن  را  در بین مردم  از بین ببرند.

این استاد دانشگاه،  پیرامون   شایعاتی که  در باره  قوه  قضاییه مطرح می شود  اظهار داشت: بعضا  این شایعات  بدون  اینکه دارای  سند  مستدل و  متقنی  باشد مطرح  می شود که  به نظر  می رسد  با  این  تهمتها می خواهند برای  برنامه هایی که در آینده  پیش بینی کرده اند از این قوه  امتیازاتی  بگیرند و  انتظار  چشم پوشی این قوه از  آن تخلفات  را  داشته باشند.

نادری گفت: قوه  قضاییه  باید برای خنثی کردن  نقشه های  دشمنان  با  شفافیت  و  با  ارتباط گیری بیشتر  با  مردم  روشنگری  نماید، چرا که  اگر  مشکلات  را برای  مردم   واکاوی  کنند و  بر  اساس  مستندات  و  عقلانیت  جلو  بروند  مردم  نیز  قانع  خواهند  شد.

وی افزود: متاسفانه  این  روشنگریها در قوه قضاییه کم  است  و  غالبا در زمانی  که  اتهاماتی  به آن دستگاه  وارد  می شود،  در مقام دفاع از خود برمی آید که  به  نظر می رسد  این  رویه  باید اصلاح  شود  و باید قبل از آنکه دیگران  بخواهند  اتهامی  را  متوجه  سازند  وارد  عمل  شد.

وی گفت: البته  یکی  از این دلایل را می توان به علت وجود مشکلات  و خلاء های  قانونی دانست  و  تا زمانی که دستگاه  قضا  نام مجرمان را به طور اختصاری آورد  نمی توان  امید  داشت  با  فساد  مبارزه جدی  صورت  گیرد.

رییس بسیج اساتید پیام نور گرگان تصریح کرد:  اگر در  این زمینه  قوانین اصلاح  گردد و  موانع  از سر  راه  قوه قضاییه  برداشته  شود  بسیاری  از مشکلات حل  خواهد  شد.

وی گفت:  قوه قضاییه بایستی  قاطعانه  با مساله  فساد در هر  طیف و  جناحی  که  وجود دارد  برخورد  نماید  و می بایست  با  یک  رویه  ثابت به  مبارزه با جرائم  بپردازد  و  در این صورت  است که  طیف ها  و جریانات سیاسی،  دیگر  نمی توانند  به  قوه قضاییه  برچسب های  جناحی  بزنند  و  این قاطعیت  در  برخورد  می تواند  باعث افزایش  اعتماد  عمومی مردم  نیز شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1003045
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0483 sec