شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 10:14 منتشر شده در مورخ: 1395/10/22 شناسه خبر: 1003513
سئوال حاجی دلیگانی از وزیر صنعت، معدن و تجارت:
صدور مس به خارج و عدم تامین نیاز داخل /کارخانه های استفاده کننده از شمش مس در آستانه تعطیلی
نماینده مردم شاهین شهر با انتقاد از خروج مس خام از کشور و عدم پاسخ به نیاز داخلی کشور خواستار رسیدگی وزیر صنعت، معدن و تجارت به وضع موجود شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح الوند؛ در عصر حاضر که گره های بیکاری دست و پای جوانان بسته است و قفل های بزرگ بر روی درب های کارخانجات تولیدی از جمله کارخانجات استفاده کننده از شمش مس هست شاهد خروج  مس خام به خارج از کشور هستیم.

به همین منظور حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر و نجف اباد با انتقاد از صادرات مس خام به خارج از کشور گفت: دولت چرا مس خام را در اختیار واحدهای صنعتی که تعدادشان محدود است  قرار نمیدهد تا آنها مس خام  را فرآوری و ارزش افزوده به باربیاورند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار کرد: با وجود تاکید وزیر صنعت و معدن بر تقدم بازار داخلی باز هم ما شاهد آن هستیم که با وجود تقاضایی که از داخل کشور برای مس خام وجود دارد صادرات بی رویه این کالا افزایش یافته است.

وی با تاکید براینکه صنایع وابسته به این کالا با چالش جدی مواجه شده اند گفت: با این خروج بی رویه ما شاهد آن هستیم که کارخانه های استفاده کننده از شمش مس رو به سمت  تعطیلی هستند و مشکلات زیادی برایشان پیش آمده است.

حاجی دلیگانی بیان کرد: به این طریق از وزیر سئوال کردیم با وجود تاکید ایشان چرا وضعیت این چنینی است و فکری برای حل این مشکل نمایند.

متن سئوال عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از وزیر صنعت، معدن و تجارت به شرح ذیل می باشد.

هیئت رییسه محترم :

خواهشمند است در اجرای ماده(209) ایین نامه داخلی ، سئوال اینجانب از جناب اقای مهندس نعمت زاده، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت را برای بررسی به کمیسیون تخصصی ذیربط ارجاع دهید:

خلاصه سئوال

چرا شرکت ملی مس نیاز بازار داخلی به مس کاتد و مفتول سیمی را تامین نمی کند؟

شرح سئوال

-شرکت ملی مس علیرغم نیاز صنایع داخلی به مس کاتد و مفتول سیمی مبادرت به صادرات این کالا می کند؟

-چرا این شرکت با توجه به دستور جنابعالی مبنی بر تقدم تامین بازار داخلی کماکان با وجود تقاضای داخلی این کالا را صادر می کند؟

-چرا صنایع وابسته به این کالا را با چالش جدی مواجه کرده است؟

انتهای پیام/

http://dana.ir/1003513
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0348 sec