شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:22 منتشر شده در مورخ: 1395/10/22 شناسه خبر: 1003625
یک پرستار نمونه:
خوش اخلاقی پرستاران تأثیر مثبتی در روحیه بیماران دارد
یک پرستار نمونه گفت: وقتی یک پرستار با بیمار ارتباط خوبی را برقرار می‌کند تجربه ثابت کرده که روحیه بیمار هم بهبود پیدا می‌کند بنابراین خوش اخلاقی با تمام شرایط سختی که حاکم است نمونه یک پرستار حرفه ای بودن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سمانه ولی عابدی، در گفت و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، اخلاق حرفه ای را زیربنای حرفه پرستاری دانست و گفت: اخلاق خوب یکی از گزینه‌هایی است که به اعتقاد من در هر صنف و شغلی باید در رفتار افراد وجود داشته باشد با توجه به اینکه حرفه پرستاری یکی از مشاغل استرس زا و پرکاری است اما پرستاران باید بدانند که داشتن اخلاق حرفه ای ربطی به شغل و منصب ندارد و در هر شرایطی باید اخلاق حرفه ای را حفظ کرد.

وی ادامه داد: من افتخار این را داشتم که چند بار به عنوان پرستار نمونه از من تقدیر به عمل آید و خیلی خوشحالم که در طول مدت کاری بالا توانسته ام رضایت بیماران و مدیرانم را کسب کنم.

این پرستار نمونه، صبوری و گذشت را دو خصیصه مهم در حرفه پرستاری دانست و افزود: به هر حال حرفه پرستاری دردسرهای خود را دارد و این وضعیت نباید باعث شود تا پرستاران زود عصبانی شوند و خدای ناکرده با بیمار بدرفتاری کنند. باید شرایط مکانی و زمانی بیمار را در نظر بگیرند و با صبر و گذشتی که از خود نشان می‌دهند همواره در این حرفه ثابت قدم باشند.

 خوش اخلاقی پرستار در شرایط سخت نشان از حرفه ای بودن یک پرستار است

وی خاطرنشان کرد: تاریخ ولادت حضرت زینب ( س ) در تقویم به نام روز پرستار ثبت شده است بنابراین باید همه ما پرستاران این بانوی بزرگوار را الگوی خودمان بدانیم و درس گذشت و صبر و اسقامت را سرلوحه کارهایمان قرار دهیم.

ولی عابدی به خوش اخلاقی  پرستاران و روحیه خوب بیماران اشاره کرد و افزود: خوش اخلاقی بسیار در روحیه بیماران تاثیر مثبت می‌گذارد. وقتی یک پرستار با بیمار ارتباط خوبی برقرار می‌کند تجربه ثابت کرده که روحیه بیمار هم ارتقا پیدا می‌کند بنابراین خوش اخلاقی با تمام شرایط سختی که حاکم است نمونه یک پرستار حرفه ای بودن است.

این کارشناس تصریح کرد: خیلی جاها از گوشه کنار شنیده می‌شود که بیشتر پرستاران بداخلاق هستند اما نه تنها بیماران بلکه خیلی از همراهان بیماران هم طاقت حتی یک شب ماندن در محیط بیمارستان یا اورژانس را ندارند و بی انصافی است که بداخلاق بودن را به پرستاران نسبت می‌دهند به هر حال شرایط شغلی ما سخت است اما این حق را هم به مراجعین می‌دهیم که ذره ای کوتاهی در حقشان نشود.

انتهای پیام/خ

 

http://dana.ir/1003625
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی