شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:23 منتشر شده در مورخ: 1395/10/22 شناسه خبر: 1003631
مسئول هماهنگی پیوند اعضای بسیج جامعه‌ پزشکی آذربایجان‌ شرقی:
حدود ۳۰ درصد از بیماران نیازمند به پیوند در شمالغرب کشور هستند/ افراد نیازمند به پیوند قلب به مرکز قلب شهیدمدنی مراجعه کنند
مسئول هماهنگی پیوند اعضای بسیج جامعه‌ پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: آمار دقیقی از تعداد بیماران نیازمند به پیوند در دسترس نیست اما حدود ۳۰ درصد از این بیماران در شمالغرب کشور هستند که تقریباً نیمی از این مشکل بیماران ناشی از مصرف بی‌رویه‌ فست‌فودها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رسول زارع‌زاده، مسئول هماهنگی پیوند اعضای بسیج جامعه‌ پزشکی آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با اشاره به تلاش‌های انجام شده در جهت فرهنگ‌ سازی به منظور اهدای عضو، گفت: دعوت مردم برای پر کردن فرم اهدای عضو از تریبون نماز جمعه توسط آیت‌الله مجتهد شبستری، امام جمعه‌ی تبریز برای اولین بار در کشور همچنین فعالیت‌های بسیج جامعه‌ی پزشکی باعث شد که بیش از شش هزار نفر فرم اهدای عضو پر کرده‌اند.

 

وی با بیان اینکه بسیج جامعه‌ی پزشکی استان با فعالیت در مکان‌های مختلف مانند غرفه‌ها در نمایشگاه‌ها، هیئت‌ها، مکان‌های پرترد و اماکن آموزشی فعالیت‌های تاثیرگذاری در ترغیب مردم برای پر کردن فرم اهدای عضو داشته است، ابراز کرد: در بیمارستان‌های صحرایی مناطق محروم و شهرستان‌ها سعی در فرهنگ ‌سازی برای اهدای عضو داشته‌ایم که این امر بی‌نتیجه نبوده و باعث جذب مردم به این موضوع خداپسندانه شده‌ است.

 

وی همچنین از برپایی غرفه‌های دائمی در ائل‌گلی، عون بن علی و مصلای اعظم امام خمینی(ره) خبر داد و گفت: مردم می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به این غرفه‌های دائمی مراجعه کنند.

 

مسئول هماهنگی پیوند اعضای بسیج جامعه‌ پزشکی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه آمار دقیقی از تعداد بیماران نیازمند پیوند در دسترس نیست، گفت: حدود ۳۰ درصد این بیماران در شمال غرب کشور هستند که با ریشه‌یابی این مشکل به این حقیقت پی برده شده است که تقریباً نیمی از مشکل بیماران نیازمند به پیوند اعضا، ناشی از مصرف بی‌رویه‌ فست‌فودها و غذاهایی از این قبیل بوده که این نیز حاکی از عدم آشنایی شهروندان با بیماری سیروز کبدی و پیامدهای آن است.

 

وی با اشاره به فراخوان اهدای عضو که برای اولین بار در کشور توسط بسیج جامعه‌ی پزشکی این استان اجرا شد، تاکید کرد: فعالیت تشکل‌های مردم نهاد در این زمینه کافی نبوده است از این رو بسیج جامعه‌ی پزشکی به رسالت خود در این زمینه عمل کرده است همچنین از همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سفیران سلامت نیز در این زمینه بهر‌‌ه‌مند شده‌ایم.

 

زارع‌زاده، در ادامه گفت: از داوطلبانی که خواهان فعالیت در راستای فرهنگ‌سازی به منظور پر کردن فرم اهدای عضو هستند نیز دعوت می‌کنیم تا با مراجعه به بسیج جامعه‌ی پزشکی استان آذربایجان شرقی ما را در اجرای این امر مهم یاری کنند همچنین همشهریان نیز می‌توانند برای برخورداری از جزئیات و اطلاعات بیشتر به سایت www.tabrizehdacenter مراجعه کنند.

 

مسئول هماهنگی پیوند اعضای بسیج جامعه‌ پزشکی آذربایجان‌شرقی از افراد نیازمند پیوند قلب خواستار شد تا با مراجعه به مرکز قلب شهید مدنی، در واحد اهدای عضو نام‌نویسی کنند تا بلافاصله با راه‌اندازی مرکز پیوند قلب در نوبت عمل قرار بگیرند.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1003631
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی