شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 11:50 منتشر شده در مورخ: 1395/10/22 شناسه خبر: 1003690
جانشین فرمانده سپاه پاسداران:
دستگیری تفنگداران آمریکایی در آب‌های ایران، معادلات جهانی را تغییر داد/بوشهر برای دفن رؤیای انگلیس کافی است
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بوشهر برای دفن رویای انگلیس کافی است و نیازی به خرج کردن از سایر مناطق کشور نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از گام نیوز گام نیوز سردار حسین سلامی در اولین سالروز حماسه 22 ماه ساله 94 و دستگیری تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس که با حضور هزاران نفر از پاسداران و مسؤولان و مردم در مصلی جمعه بوشهر برگزار شد بوشهر را نماد ضد استعمار عنوان کرد و گفت: ملت ایران جایگاه درخشان و منحصر به فردی دارد و همواره بوشهر مدفن متجاوزان انگلیس و گورستان رویا و آرزوهای آنان بوده است.

بوشهر برای دفن رؤیای انگلیس کافی است

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: بوشهر برای دفن رویای انگلیس کافی است و نیازی به خرج کردن از سایر مناطق کشور نیست؛ این یک شرف و عزت و افتخاری جاودانه برای مردمان این دیار است و علاوه بر آن سال گذشته نشان داد که بوشهر مدفن هر تجاوزگر و هر قدرتی است که بخواهد تعرضی حتی به غیر عمد در این سرزمین داشته باشد چراکه در این نقطه از خلیج فارس توسط دریادلان این سرزمین گرفتار خواهد شد.

وی بیان کرد: هرچند ابعاد تاکتیکی این حماسه به ظاهر کوچک بوده و مطمئنا دستگیری چند تفنگدار در شأن حقیقی نیروی دریایی نیست، و این نیرو برای شکست دادن هیمنه استکبار شکل گرفته است اما پیامدهای سیاسی و راهبردی این ماجرا جهانی است چراکه این عمل نشان می دهد اراده این ملت برای دفاع از ارزش ها و آرمان و منافع خویش است.

دستگیری تفنگداران آمریکایی در آب‌های ایران، معادلات جهانی را تغییر داد

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی به آب‌های داخلی ایران، سبب شد که ضمن تاثیرگذاری در سطح جهان، معادلات جهانی را به نفع ایران تغییر دهد.

سردار سلامی وی اضافه کرد: در سطح سیاسی این واقعه کاملا جهانی است، پس این حماسه نشان داد فرزندان این سرزمین و ملت پاسداران حریم این انقلاب در هر نبردی با هر قیاسی اینگونه عمل می کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هر نیروی مسلحی و هر ملتی بر اساس ژرفا و عمق نگاه خود نسبت به دشمن عمل می کند اظهار داشت: ملت ایران از قدرت های بزرگ که از امپراطورهای بی نظیر هستند نمی هراسد.

وی بیان داشت: جهان بینی ملت ایران بر اساس آموزه ها و انقلابی است که امام راحل از دل تاریخ بیرون آمد تا انتقام مسلمانان را از مستکبران بستاند و آنان را در مسیر سعادت و نور قرار دهد؛ امام راحل بت های بزرگ را شکست.

سردار سلامی افزود: قرآن کریم که منطق حق است و چشم انسان را به عالم ملک و ملکوت آگاه می کند پرده از یک حقیقت بزرگ بر می دارد و آن اینکه اگر همه قدرت های بزرگ جمع شوند حتی قدرت خلق پشه ای هم ندارد و اگر آن پشه هم از آنان چیزی را برباید حتی قادر نیستند آن را پس بگیرند.

وی همه این غلبه ها را بر اساس غلبه ایمان عنوان کرد و بیان داشت: سلاح و تسلیحات دشمن ما بسیار قدرتمندتر است اما حقیقت قدرت چیز دیگری است که در قلب ها نهفته است؛ ایمان عامل اصلی غلبه انسان مومن بر کفار است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به حماسه 22 دی ماه سال گذشته اظهار داشت: این حماسه تجلی غلبه ایمان بود و دشمن هیچ عکس العملی نه در بعد نظامی و نه در بعد سیاسی نتوانست نشان دهد؛ سلاح ها از کار افتاد و اعتماد به نفس دشمن از بین می رود.

ایران به برکت انقلاب اسلامی از گورستان جهل مدرن بیدار شد

سردار سلامی افزود: صحنه جهاد تجلی و ظهور نور خداست به جبهه اسلام و افتخار ما به تاکتیک و تجهیزات نیست بلکه به انسان هایی است حامل روح جهاد هستند و از هیچ چیزی نمی هراسند؛  ما در مسیر ساختن یک تاریخ پر افتخار برای کشور قرار گرفته ایم.

وی با بیان اینکه هر ملتی هویت و شخصیت خود را در طول تاریخ می سازد گفت: واقعه ها، حوادث و نبردها سازندگان اصلی شخصیت و هویت یک ملت هستند و ما به برکت انقلاب اسلامی از گورستان جهل مدرن بیدار شدیم و هنر و شاهکار امام این بود که ملت خفته ایران را از برده داری نوین نجات و آنان را بیدار کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این حرکت امام را نقطه آغازی برای شکل گیری ایران عنوان کرد و گفت: امام راحل ملت ایران را در تراز ملت بزرگ رشد داد و مقام معظم رهبری فضای یک جهاد بزرگ را برای مسلمانان و بازپس گیری هویت و سرمایه به غارت رفته کشور را ایجاد کرد.

تنگ تر شدن فضای تنفس استکبار در جهان واقعیت است

سخنران این مراسم افزود: جنگ در شرق شرق مدیدترانه با مسلمان یک واقعیت است همچنین توقف سیاست آمریکا و انگلیس در جهان و تنگ تر شدن فضای تنفس استکبار در جهان واقعیت است؛ دنیا با قدرت یابی مسلمانان و اسلام در حال تغییر است.

سردار سلامی با اشاره به جنگ های اخیر در غرب آسیا و خلیج فارس اظهار داشت: هرگاه در هر منطقه ای قدرتی در حال ظهور و بروز باشد که با جغرافیای قدرت های سطله گر در تضاد باشد در آن منطقه جنگ رخ می دهد تا جلوی ان رشد گرفته شود.

وی افزود: استکبار هرچه هزینه می کند دستاوردی ندارد با اینکه همه قدرت خود را بکار گرفته است؛ از جنگ ائتلاف قدرتمند جهانی در هشت سال علیه ایران و تحریم های اقتصادی جدید جهانی و تهاجم وسیع فرهنگی و ایجاد فتنه و ترور دانشمندان و هر آنچه قدرت داشتند بکار گرفتند.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت حماسه 22دی ماه و روز دستگیری تفنگدارن آمریکایی در خلیج فارس با گرامیداشت یاد خاطره شهدای خلیج فارس گفت: این حماسه بزرگ در تاریخ سیاسی و نظامی جهان اسلام برگ زرین و بی نظیر بود.

نماینده ولی فقیه در استان استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه حماسه دستگیری متجاوزان به دست بزرگ مردان اسلام و ایران بود اظهار داشت : بعد از مذاکرات برجام و توافقات بسیاری از خام اندیشان سیاسی جهان در محاسبات خود اینگونه اندیشیدند که ایران در موقعیتی قرار دارد که می توان نهایت عملیات تضعیف در عرصه سیاسی، اقتصادی و علم و فن آوری اعمال کند.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه آمریکا به تمامی نیروهای طراح در سطح وسیع دستور تضعیف نظام اسلامی را دادند گفت: آنها در یک هجمه وسیع جهانی ایران را در تعرض قرار دادند.

نماینده ولی فقیه در استان ضمن بیان اینکه در مجامع سیاسی و اقتصادی تحریم ها و تهدیدها تشدید شد عنوان داشت: دشمنان نظام اسلامی ایران را در یک فضای تنگنا آفرین تحت فشار داد.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها آخرین ضربه در پسا برجام به ایران وارد کردند گفت: دشمنان می خواستند کشور ایران را مهار و از بین ببرند و از هم پاشیده کنند اما خداوند بهترین تدبیر کنندگان است.سال گذشته خداوند یاری به ایران اسلامی رساند و نیروهای قدرتمند نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، هفته ی قبل از آن مانور های لازم در آن منطقه دیده بودند و منطقه در سیطره این نیروها بود تمامی پروژه های تضعیف در پسابرجام و تهدید ها و اقتدار ایران محاسبات آمریکا و جهان غرب را بهم ریخت.

وی خاطرنشان شد: این کار نیروی دریایی سپاه در عرصه دستگیری تفنگداران به تمامی جهان این نکته را یادآور شد که دست خداوند بالاتر از همه است.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه ایران اسلامی از هیچ ابرقدرتی هراس ندارد اظهار داشت: در محاسبات جهان استکبار که خود را ابر قدرت می داند و درصدد تضعیف ایران بود با این حماسه معادلات آن ها برهم زد.

امام جمعه بوشهر در پایان با اشاره به اینکه حماسه 22دی ماه کار خدا به دست نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود گفت: این حماسه برگ زرین برای تاریخ جهان اسلام بود که به قلم سپاهیان به ثبت رسید.

گفتنی است در این مراسم از پاسداران دلیرمرد بازداشت کننده تفنگداران آمریکایی تجلیل شد. 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1003690
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی