شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 15:31 منتشر شده در مورخ: 1395/10/22 شناسه خبر: 1003788
بسته خبری حوادث کهگیلویه و بویراحمد؛
به دام انداختن شکارچی با یک عکس در کهگیلویه و بویراحمد/ مرگ4 نفر براثر گازگرفتگی/ دستگیری 4 توزیع‌کننده سابقه‌دار مواد مخدر در گچساران
مهمترین اخبار و رویدادهای حوادث کهگیلویه وبویراحمد را در صبح زاگرس مشاهده کنید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس؛ کهگیلویه و بویراحمد در هفته جاری شاهد رویدادهای مختلفی بود.

 ارسال یک قطعه عکس در شبکه‌های اجتماعی، شکارچی بز کوهی را در کهگیلویه و بویراحمد به دام انداخت

شبکه‌های اجتماعی از این فرد که در کنار لاشه شکار شده بز کوهی عکسی به یادگار گرفته است به عنوان شکارچی یاد می‌کنند.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که این فرد برای پیگیری مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی می‌شود، گفت: برای شکارچی متخلف پرونده تشکیل شده است.

اسدالله هاشمی با بیان اینکه در چند سال گذشته هیچ‌گونه مجوز شکاری در استان صادر نشده است، افزود: جریمه قانونی شکار بز کوهی 100 میلیون ریال است و به غیر از پرداخت این مبلغ، موارد دیگری از جمله زندان و جزای نقدی نیز به تشخیص قاضی دادگاه در نظر گرفته می‌شود.

وی تصریح کرد: محیط زیست در این زمینه بدون اغماض با هر متخلف درحیات وحش استان برخورد می‌کند.

هفت منطقه حفاظت شده دنا، دنای شرقی، خاییز سرخ، خامی، دیل، سولک و سیوک با افزون بر 312 هزار هکتار وسعت در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

80 نفر محیط بان از مناطق حفاظت شده کهگیلویه و بویراحمد نگهداری می‌کنند که حدود یک چهارم استاندارد جهانی است.

هر محیط بان در استان کهگیلویه و بویراحمد از چهار هزار هکتار منطقه حفاظت شده پاسبانی می‌کند در حالی که استاندارد بین المللی تعداد محیط بان در مناطق حفاظت شده برای هر نفر یک هزار هکتار است.

*****

4 نفر در کهگیلویه و بویراحمد بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست دادند

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش تعداد مسمویت با گاز منوکسید کربن در این استان خبر داد و گفت: 9 ماهه سال جاری 4 نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 3 نفر بوده، افزایش داشته است.

 کامروز امینی اظهار کرد: در 9 ماهه سال جاری 4 نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 3 نفر بوده، افزایش داشته است.

وی بیان کرد: از این تعداد دو نفر زن و دو مرد بوده اند.

امینی گفت: احتمال افزایش مسمومیت با گاز دی اکسید کربن در نیمه دوم سال بیشتر است.

****

کشف انواع مواد مخدر و دستگیری 4 توزیع‌ کننده سابقه‌دار در گچساران

فرمانده انتظامی گچساران از کشف انواع مواد مخدر و دستگیری 4 توزیع‌کننده سابقه‌دار در این شهرستان خبر داد.

محمد موسوی امروز در جمع خبرنگاران گچساران اظهار کرد: طی دو عملیات مجزای ماموران مبارزه با مواد مخدر و کلانتری 111 حسن‌آباد شهرستان گچساران چهار توزیع کننده سابقه‌دار مواد افیونی دستگیر و از آنها مقادیری مواد مخدر از نوع هروئین، تریاک و شیشه کشف شد.

وی ادامه داد: در برنامه‌ریزی پلیس شهرستان، ماموران انتظامی از فعالیت چند نفر در زمینه تهیه و توزیع مواد افیونی در این شهرستان با خبر شدند.

فرمانده انتظامی گچساران افزود: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر این شهرستان طی یک عملیات غافلگیرانه دو خودروی حامل مواد مخدر را در جلوی پلیس راه شیراز - گچساران متوقف و پس از بازرسی از این دو خودرو 474 گرم هروئین و 16 گرم تریاک و همچنین 8 گرم شیشه کشف کرده و در عملیات جداگانه‌ دیگر در محله کیامرثی در بازرسی از منزلی موفق به کشف 104 گرم شیشه که به صورت بسته‌بندی و آماده توزیع و فروش بود، شدند.

موسوی تصریح کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی خاطرنشان کرد: در پایان ضمن قدردانی از همکاری خوب مردم با پلیس در اجرای طرح‌های مختلف انتظامی از شهروندان  می‌خواهیم در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه جرایم ناهنجاری اجتماعی در شهرستان، از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن نسبت با شناسایی جرم و دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1003788
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی