شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 10:43 منتشر شده در مورخ: 1395/10/23 شناسه خبر: 1003805
نماینده مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛
تشییع آیت الله هاشمی تجلی وحدت بود
حجت الاسلام ذوالنور گفت: کسانی که در نظام خدمت می کنند و مسئولیت و جایگاهی در نظام دارند و هرگونه موضع درست و غلط آن ها به سرنوشت کشور مربوط می شود باید بدانند مردم روی تمام حرکات و رفتار آن ها نظاره گر هستند و آن ها را نقد می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور در گفتگو با سایت خبری زنان قم، اظهار داشت: حضور مردم در تشییع رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین امام و مقام معظم رهبری در حقیقت یک حضور متنوع و بسیار گسترده بود.

وی با اشاره به اینکه حضور شخصیت های کشوری، لشکری، علما، بزرگان، متدینین و اقشار مختلف مردم در تششیع پیکر آقای هاشمی رفسنجانی، یک حضور معنادار بود، افزود: این حضور بیانگر این است که مردم به خدمتگزاران خودشان اعتقاد دارند و مردم کسانی را که به هر نحو با انقلاب، نظام و عرصه های مختلف ارتباط داشتند را دوست دارند.

نماینده مردم قم در مجلس بیان داشت: مردم با توجه به سوابقی که آقای هاشمی رفسنجانی(ره) در زندان ها، تبعیدها  و مبارزات در زمان طاغوت داشتند و نقشی که در تثبیت انقلاب و همراهی با امام راحل ایفا کردند و همسنگر بودن با شهید آیت الله بهشتی و مقام معظم رهبری، خاطرات برجسته ای از محروم آیت الله هاشمی را در ذهن دارند.

 وی افزود: هر کسی که نسبت به نظام سابقه خدمتگذاری دارد برای همه اقشار مردم محترم است همانند آقای هاشمی رفسنجانی(ره) که سوابقی در خدمت گذاری به مملکت در جایگاه ریاست مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، فرماندهی جنگ و جبهه و مسئولیت های متنوعی از جمله ریاست مجلس خبرگان رهبری، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و عرصه های مختلف مملکت و اداره کشور و پیشرفت انقلاب داشته اند.

 

حضور مردم در مراسم تشییع تجدید بیعت با امام و رهبری بود

ذوالنور ادامه داد: مراسم تشییع مرحوم هاشمی در حقیقت تجلی وحدت بود، کسانی که عکس آقای هاشمی رفسنجانی رادر کنار عکس امام و مقام معظم رهبری حمل می کردند و شعارهایی که در دفاع و تبعیت از ولایت می دادند در حقیقت بیان گر تجدید عهد مردم با امام و مقام معظم رهبری و آرمان های انقلاب بود و مردم آمدند تا یک بار دیگر با امام ، انقلاب، ولایت و آرمان های انقلاب بیعت مجدد کنند.

وی افزود: آن هایی که می گویند با رحلت آقای هاشمی رفسنجانی دچار دوگانگی شده اند باید بدانند که دچار تک بعدی قشری بدون تحلیل هستند و معمولأ یک طرف قضیه و جلوی خود را می بینند.

 

مردم نظاره گر رفتار مسئولین هستند

نماینده مردم قم در مجلس اضافه کرد: مسئولانی که  جایگاهی در نظام دارند باید بدانند مردم روی تمام حرکات و رفتار آن ها را رصد دارند و هرگونه موضع درست و غلط آن ها به سرنوشت کشور مربوط می شود.

وی بیان داشت: اگر مردم از مسئولین کار درست ببینند آن ها را حمایت و همراهی می کنند و اگر کار اشتباه و خطایی ببینند، آن ها را نقد خواهند کرد؛ هیچ مسئولی از خطا مصون نیست و اگر کسی را نقد کردیم، به این معنا نیست  خدمات وی را نادیده گرفته ایم و گذشته اش فراموش شده است.

 

نقد و تجلیل نشانه فراموش کردن گذشته افراد نیست

ذوالنور تأکید کرد: هر شخصی یک گذشته، حال و آینده ای دارد که  پُر است از مسائل مثبت و منفی؛ بنابراین هر جا یک مسئولی نقد می شود این نقد متوجه بر اعمال، رفتار و کردار قابل نقد او است و هر جایی که تجلیل انجام شود نسبت به کارهای درست و خوبی است که انجام داده و این دو با هم متفاوتند.

وی با اشاره به  تجلیل از مرحوم آیت الله منتظری افزود: عزل آیت الله منتظری از طرف امام به این معنا نبود که دوران مبارزاتی ایشان نادیده گرفته شده است.در پیام مقام معظم رهبری به تمامی زندگانی آیت الله هاشمی پرداخته شده بود به طوری که قیدهایی که رهبر معظم انقلاب در پیام استفاده کردند، قیدهای ماضی بود، بنابراین گذشته آقای هاشمی رفسنجانی(ره) یک گذشته بسیار ارزشمند، مفید و پرخدمت بود.

 

وحدت بین مسئولین بهتر از گذشته خواهد شد

ذوالنور از وحدت بیشتر بین مسئولین کشور در آینده خبر داد و افزود: دلیلی وجود ندارد که مسئولین به جان هم بیفتند و این حادثه رحلت آقای هاشمی(ره) هم نمی تواند اوضاع را به سوی بدی پیش ببرد بلکه یک اتفاقی است که باعث تقویت وحدت کشور می شود.

وی با تأکید بر اینکه حضور مردم در تشییع آقای هاشمی رفسنجانی(ره) پیام وحدت بود،افزود: ممکن است افرادی که در مراسم تشییع حضور داشتند در دوران آقای هاشمی رفسنجانی به او نقد جدی داشته باشند اما به عنوان پیمان با امام ،ولایت و آرمان های انقلاب در مراسم حضور پیدا کردند.

 نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی یک خانواده است، افزود: اعضای یک خانواده ممکن است پنج شب از هفت شب هفته را با هم اختلاف و درگیری داشته باشند ولی اگر دشمنی از بیرون به این خانواده حمله کرد تمام آن اختلافات کنار می رود و همه در یک سطح در مقابل دشمن خارجی قرار می گیرند. بنابراین انتقادها، ایرادها، اشکالات، قوت ها و خوبی ها هر کدام جای خود را دارند و وحدت مردم هم در ناکام کردن دشمن جای خودش را دارد.

وی گفت: خناسان فراوان که در پیام مقام معظم رهبری آمده است، یا داخلی بودند یا به هدایت دشمنان بیرونی تلاش کردند آقای هاشمی رفسنجانی(ره) را در مقابل رهبری قرار بدهند و مقام معظم رهبری در پیام خود فرمودند که آن ها نتوانستند تمام ارتباطات را بگسلند.

 یعنی آن ها تلاش کردند اما علاقه زیاد آقای هاشمی از یک طرف و مدیریت،زیرکی، کیاست و بزرگواری مقام معظم رهبری از طرف دیگر نگذاشت هدف دشمنان محقق بشود.

ذوالنور زیرکی و کیاست مراجع اعظام تقلید در پیام هایشان را بیان کرد و افزود: هوشمندی پیام تسلیت آیت الله جوادی آملی که در تسلیت آقای هاشمی رفسنجانی(ره) صادر کرده بودند و گفتند مهمترین تجلیل و قدردانی حرکت در مسیر پیام مقام معظم رهبری است نیز بیانگر وحدت مردم است.

وی در خاتمه بیان داشت: دشمنان می خواستند با سوء استفاده از رحلت آقای هاشمی رفسنجانی(ره) جامعه را با قرار دادن ایشان مقابل انقلاب، دو قطبی کنند و هر کسی که در تجلیل از آقای هاشمی شرکت کرد را مقابل انقلاب بدانند ولی مردم حزب الله و متدین با حضور خودشان در تشییع آقای هاشمی رفسنجانی، صحنه را به صحنه وحدت تبدیل کردند و نگذاشتند هدف دو قطبی سازی دشمن محقق شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1003805
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی