شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 16:24 منتشر شده در مورخ: 1395/10/22 شناسه خبر: 1004105
گزارشی از یک پرونده باز در آموزش و پرورش گلستان؛
حقی که بعد از هفت ماه واریز شد
حقوق حدود 2هزار معلم حق التدریسی مدارس گلستان بعد از 7 ماه به حسابشان واریز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کلاس بیست؛ ماه ها و سال ها از استخدام معلمان حق التدریس  در آموزش و پرورش می گذرد و همیشه این وزارت خانه پرجمعیت برای پرداخت حق و حقوق  آن با مشکلاتی مواجه بوده است.

معلمان حق التدریس، معلمانی هستند که با کمترین حقوق و بی ادعا به تدریس در مدارس مختلف کشورمشغول هستند.

24ساعت کاری ما را  کمتر از این میزان محاسبه می کنند

به گفته یکی از معلمان حق التدرسی  استان؛ 24 ساعت کاری ما را  کمتر از این میزان و به دلخواه خودشان  محاسبه می کنند و حتی  میزان بیمه ها رو نیز کامل نمی ریزند ؛ این جفا در حق من و همکارانم نیست که بیشترین زحمات را متحمل می شویم و کمترین توجه به ما می شود.

این معلم گلستانی همچنین گفت: با وجود ابلاغ  قانون اصلاح تبصره (10) ماده (17) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش  برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی کشور توسط رئیس جمهور اما تاکنون ساز و کار مدونی برای این معلمان به استان ها ارسال نشده است و این موضوع نگرانی های فراوانی را برای آنان بوجود آورده است.

در سال گذشته یک هزار و 400 معلم حق التدریسی در مدارس استان فعالیت می کردند و در سال جاری حدود 2هزار نفر از این نوع استخدام به دانش آموزان استان گلستان درس می دهند.

1800740

سرانجام وعده های روی تحقق هم به خود دید

این عده از معلمان در سال گذشته بعد از چندین ماه خدمت  تنها یک ماه از حقوق خود را دریافت کرده بودند و بدون عیدی و به سال 95 قدم گذاشتندکه سرانجام در اردیبهشت ماه حقوق 3 ماه زمستان 94 آن هم کمتر از مقدار اصلی در جیب خود دیدند.

امسال نیز باتوجه به حواشی مختلف در آموزش و پرورش و وعده های امیدوار کننده وزیر جدید خوشحالی هرچند اندک به سراغ 2هزار معلم گلستانی آمده بود اما با تاخیر در پرداختی ها به یاس بدل شد.

سرانجام وعده های روی تحقق هم به خود دید و معلمان حقوق سه ماهه نخست امسال را که در واقع حق الزحمه سال گذشته آنان محسوب می شود هرچندبه قول خود آنان به مقدار کمتر دریافت کردند.

یک میلیار 400 میلیون تومان حق الزحمه معلمان حق التدریس آزاد استان گلستان

"قربان عرب احمدی" معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان در گفت و گو با خبرنگار کلاس بیست دراین باره گفت: حقوق معلمان حق التدریسی شاغل  به طور کامل پرداخت شده است و اسناد معلمان آزاد(معلمان جدید تبصره ها) نیز صادر شده و براساس تخصیص به شهرستان ها ابلاغ شده است.

وی افزود: تنظیم اسناد براساس دستورالعمل وزارت خانه  انجام شده است که با توجه به میزان تدریس با کسر روزهای تعطیل محاسبه می شود.

معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: بیش از یک میلیار 400 میلیون تومان حق الزحمه معلمان حق التدریس آزاد استان گلستان است.

56346904 54643384aefbb

استخدام معلمان حق التدریسی

به نظر می رسد؛ نگرانی پیچ و خم های قانونی استخدام معلمان حق التدریس و عدم ساماندهی این قشر همچنان براین قشر سایه افکنده است و آنها کماکان از نداشتن امنیت شغلی رنج می برند.

حال باید منتظرماند و دید دانش آشتیانی بعنوان وزیر پرجمعیت ترین وزارت حانه چه برنامه اجرایی را برای معلمان حق التدریس، مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران سوادآموزی به استان ها ابلاغ می کند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1004105
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی