شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 09:37 منتشر شده در مورخ: 1395/10/23 شناسه خبر: 1004343
رییس اداره راهداری سلسله در واکنش به انتقادات تخریب دکل مخابراتی توسط این اداره:
تخریب دکل روستای عالم‌آباد مطابق قانون بوده است/ روال قانونی در احداث دکل رعایت نشده است
رییس اداره راهداری سلسله تخریب دکل مخابراتی روستای عالم‌آباد را مطابق قانون می‌داند و می‌گوید: اگر مراحل قانونی در احداث این دکل طی می‌شد، اداره راهداری به هیچ وجه اقدام به تخریب نمی‌نمود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا و به نقل از لرسو، چند وقت پیش، اداره راهداری سلسله اقدام به تخریب دکل روستای عالم‌آباد می‌کند و پس از آن، برخی نسبت به این اقدام انتقاد داشته و می‌گفتند، این دکل در حریم جاده نبوده و بیش از ده متر با جاده روستایی که انتهایش بن‌بست است، فاصله دارد.

آنان اقدام اداره راه را خسارت می‌دانستند و نسبت به این اقدام اداره راه سلسله انتقاداتی را در فضای مجازی منتشر کردند.

اما رییس اداره راهداری سلسله نظر دیگری دارد و این اقدام را در راستای قانون می‌داند و تأکید کرده که پس از طی شدن مراحل قانونی اقدام به تخریب دکل فوق نموده است.

رییس اداره راه نسبت به نشر این اخبار واکنش نشان داد و اظهار داشت: با توجه به اخبار منتشر شده، ضروریست که در ارتباط با تخریب دکل مذکور توسط اداره راهداری در جاده اکبرآباد، توضیحاتی را به عرض مردم عزیز برسانم.

 

وی با بیان اینکه اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای حسب وظیفه قانونی متولی نگهداری کلیه راه‌ها می‌باشد، افزود: در همین راستا قانون ایمنی راه و راه آهن مصوب سال 94 وظایف و اختیارات این اداره را به طور صریح مشخص نموده است.

 

ملکی ادامه داد: از جمله در  تبصره یک ماده ۶ و ماده ۱۷ قانون مذکور آمده است، هرگونه عملیاتی که موجب خرابی جاده گردد همچنین ایجاد هرگونه مستحدثات یا درختکاری یا زراعت یا اقدام به حفاری در حریم راه بدون اجازه وزارت راه و شهرسازی ممنوع است و وزارت مذکور مکلف است با حضور نماینده دادسرا، این قبیل مستحدثات یا درختکاری و یا زراعت و حفریات را ضمن تنظیم صورت مجلس، رأساً قلع و آثار تجاوز را محو کند.

 

وی تصریح کرد: در ماده ۱۷ نیز چنین آمده است که ایجاد هرگونه ساختمان و دیوارکشی و تأسیسات به شعاع یکصد متر از انتهای حریم راه‌ها، بدون کسب مجوز از وزارت متبوع، ممنوع است و وزارت راه و شهرسازی موظف است در مورد متخلفان برابر تبصره یک ماده ۶ قانون ایمنی راه و راه آهن اقدام نماید.

 

رییس اداره راهداری سلسله اضافه نمود: حال  با توجه به اینکه حریم جاده های روستایی 12.5 متر از اکس جاده به طرفین بوده و ساخت و ساز تا فاصله 112.5 متر از اکس جاده به طرفین بدون کسب مجوز ممنوع می‌باشد.

 

وی افزود: طبق موارد فوق، اداره راهداری و حمل نقل جاده‌ای شهرستان الشتر حسب وظیفه پس از هماهنگی با دادستان محترم شهرستان و در حضور مأمورین انتظامی اقدام به تخریب ساخت و سازهای مذکور که در فاصله ۵ متری از اکس جاده احداث شده بود نموده است.

 

ملکی ابراز داشت: تفاوتی ندارد مستحدثات مذکور متعلق به هرشخصی اعم از حقیقی یا حقوقی باشد و همگی در برابر قانون یکسان می‌باشند.

وی بیان داشت: این اقدام کاملاً قانونی و منطبق بر قانون بوده است.

 رییس اداره راهداری سلسله تأکید کرد: چنانچه ضرری متوجه بیت‌المال شده است، ناشی از اقدامات خودسرانه و خلاف قانون متولیان ساخت و سازهای مذکور می‌باشد که بدون اخذ مجوز و سیر مراحل قانونی، اقدام به ساخت و ساز نموده‌اند و اگر مراحل قانونی طی می‌شد، اداره راهداری به هیچ وجه اقدام به تخریب نمی‌نمود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1004343
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی