شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 16:56 منتشر شده در مورخ: 1395/11/02 شناسه خبر: 1008362
خانواده های ایلامی از فعالیت مخفیانه مراکز عرضه قلیان نگرانند
تعدادی از مردم در تماس با ایلام پویا خواهان برخورد با قلیانی های شباب و سرابله شده اند که انتظار می رود نیروی انتظامی نسبت به تذکر به صاحبان این مراکز اقدام لازم را ارائه نماید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایلام پویا، با افزایش درخواست‌های عمومی برای کاهش اعتیاد به قلیان، مردم و نیروی انتظامی با همکاری گسترده ای که با هم داشتند، توانستند ضمن تعطیلی بسیاری از مراکز عرضه قلیان، تعداد زیادی از این قلیان ها را نیز با اقناع جوانان به گلدان تبدیل کنند.


 
خوشبختانه در سراسر کشور از این موضوع به خوبی استقبال شد و هم اکنون بسیاری از مراکز عرضه قلیان تعطیل شده است.


 
اما تعدادی از مراکز عرضه قلیان که عمدتا به صورت پوششی و مخفیانه اقدام به فعالیت می کنند، موجب ناراحتی بسیاری از خانواده شده اند.


 
این معدود مراکز عرضه قلیانی های باقی مانده داد مردم را درآورده و خانواده ها را نگران کرده اند.

 

تعدادی از مردم در همین راستا، در تماس با ایلام پویا خواهان برخورد با قلیانی های شباب و سرابله شده اند که انتظار می رود نیروی انتظامی نسبت به تذکر به صاحبان این مراکز تذکرات لازم را ارائه نماید.
 
به گفته بسیاری از کارشناسان، افزایش مصرف دخانیات در منازل و پارکها و صد البته مهمانی ها و شب نشینی ها، نه تنها در بین جوانان بلکه در بین بانوان نیز روند صعودی به خود گرفته است.
 
بسیاری از پزشکان با اشاره به خطرات قلیان معتقدند که مصرف این ماده دخانی، فرد را با خطراتی به مراتب بیشتر از سیگار مواجه می سازد و مصرف کنندگان در معرض خطر ابتلا به انواع مختلفی از سرطان ها هستند که مهم ترین آنها سرطان ریه، ‌پوست، ‌لوزالمعده، ‌مثانه و خون است.

 

همچنین پزشکان یکی از زیان های مصرف قلیان را مربوط به اسانس های شیمیایی با بو و مزه میوه می دانند که در اثر حرارت بالا تجزیه می شوند و مواد بیماری زایی را تولید می کنند و ضمن کاهش قدرت دفاعی بدن، زمینه را برای ابتلا به بیماری های ریوی فراهم می کنند، همچنین در بعضی موارد سبب نمایان شدن آسم خفته در افراد می شوند.

 

افزایش ضربان قلب در افرادی که قلیان می کشند، چند برابر افراد سیگاری است و بر خلاف تصور عموم که قلیان را اعتیادآور نمی دانند، این پدیده نیز به دلیل بالا بردن نیکوتین در خون، خاصیت اعتیاد آوری دارد؛ البته رفتار قلیان کشیدن یک رفتار پیچیده است که به سرعت فرد را معتاد نمی کند و در دراز مدت اثرات سوء آن ظاهر می شود.

 

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1008362
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی