شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 00:49 منتشر شده در مورخ: 1395/11/01 شناسه خبر: 1011395
به مناسبت روز ملی هوای پاک؛
جمعی از مسئولین البرز از نیروگاه منتظر قائم فردیس بازدید کردند
ظهر امروز(پنج شنبه) جمعی از مسئولین و اصحاب رسانه استان البرز به مناسبت روز ملی هوای پاک از مجموعه نیروگاه منتظر قائم فردیس و تغییرات بوجود آمده به جهت رفع آلایندگی بازدید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از «تیتریک»، ظهر امروز(پنج شنبه) جمعی از مسئولین و اصحاب رسانه استان البرز به مناسبت روز ملی هوای پاک از مجموعه نیروگاه منتظر قائم فردیس بازدید کردند.

 

نیروگاه منتظر قائم تا سال گذشته به دلیل استفاده از سوخت مازوت و تجهیزات فرسوده یکی از منابع اصلی آلاینده شهر فردیس و استان البرز بود و به دلیل تغییرات ساختاری و تجهیزاتی که در آن بوجود آمده سوخت آن به گاز طبیعی تغییر کرده است و از میزان آلایندگی آن تا سطح قابل توجهی کاسته شد.

جمعی از مسئولین البرز از نیروگاه منتظر قائم فردیس بازدید کردند

در این بازدید یک روزه مهدی مهرور مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز با اشاره به ضرورت مدیریت آلودگی گفت: یکی از کارهایی که مسئولین باید در زمینه مدیریت آلودگی انجام دهند کنترل و نظارت بر مراکز صنعتی بزرگ است و این نیروگاه جزو بزرگترین مرکزهای صنعتی استان محسوب می شود که در این زمینه مورد توجه مسئولین است.

وی در ادامه افزود: توسعه حمل و نقل عمومی و فرهنگ سازی در این زمینه نیز در کنار همه فعالیت ها باید مورد توجه قرار گیرد و مشارکت مردم مهمترین گزینه برای گشایش این مشکل است.

حسین محمدی رئیس حفاظت محیط زیست نیز در این دیدار بازدید گفت: نیروگاه منتظر قائم تا زمانی که از سوخت مازوت استفاده می کرد جزو بزرگترین آلاینده ای البرز بود، با توجه به وضعیت آلودگی دو میلیون لیتر مازوت موجود در این مجموعه پلمپ شد و این مجموعه فعلاً فقط از گاز طبیعی استفاده می کند.

 

جمعی از مسئولین البرز از نیروگاه منتظر قائم فردیس بازدید کردند

محمدی در ادامه با اشاره به تاثیر مصرف مازوت این نیروگاه بر آلودگی هوا افزود: مازوت مورد استفاده در این نیروگاه برابر با کل مصرف بنزین استان بود.

مهندس دهنوی مدیر مجموعه نیروگاه منتظر قائم نیز در خصوص پسماند های آبی صنعتی این مجموعه اظهار داشت: در گذشته این پسماندها به خارج مجموعه نیروگاه منتقل و مورد استفاده کشاورزان قرار می گرفت، اما در سال گذشته به دلیل شکایت مالکان هم جوار این مسئله رفع شد و امروز هیچ پسماند آبی از این نیروگاه خارج نمی شود و همه آن در خود مجموعه و فضای سبز موجود صرف می شود.

 

مدیر فنی این نیروگاه با اشاره به پایش پسماندهای آبی نیروگاه گفت: کلیه پسماندهای آبی نیروگاه به صورت ساعتی نمونه برداری و آزمایش می شوند و تمام فرآیند تصفیه و کنترل مایعات خروجی در خود مجموعه انجام می شود، در صورت بروز ناخالصی و آلودگی بلافاصله فرایند تصفیه تکرار خواهد شد.

جمعی از مسئولین البرز از نیروگاه منتظر قائم فردیس بازدید کردند

وی افزود: از آن جایی که نیروگاه به صورت شبانه روز و 24 ساعته در حال کار است، همه آب های وارد شده در نیروگاه کنترل شیمیایی می شوند، ما با ایستگاه های معتبر محیط زیست ارتباط داریم به صورت دوره ای آزمایش صورت می گیرد.

مدیر فنی نیروگاه منتظر قائم اظهار داشت: آب فقط در صورتی از نیروگاه خارج می شود که کیفیت لازم را داشته باشد و کنترل و استاندارهای لازم انجام شده باشد و کنترل ها به صورت دستی انجام می شود، مقداری از آب های زلال و پاک را کلر زنی می کنیم.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1011395
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی