شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 17:24 منتشر شده در مورخ: 1395/11/01 شناسه خبر: 1011682
خطیب جمعه زابل:
تحریم ها سبب پیشرفت ایران اسلامی شده است/ استاندار و مسولان سیستان وبلوچستان به وعده های خود عمل کنند
امام جمعه زابل اظهار داشت: استاندار و مسئولان استانی به وعده های خود عمل کنند چرا که دوران حاشیه امن برای مسئولین تمام شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ حجه الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در خطبه های نماز جمعه این هفته زابل عنوان کرد: تحریم ها در ایران باعث برکات شده چرا که اگر تحریم نمی کردند ما اکنون سازنده بالستیک نبودیم و بهترین مهندسین در زمینه هسته ای را نداشتیم بنابراین تحریم ها سبب پیشرفت ایران اسلامی شده است.

وی افزود: در بهمن ماه،ماه فجر انقلاب هستیم بنابراین بر همه ما لازم و واجب است که تاریخ انقلاب را مطالعه کنند و مخصوصا مسئولین آموزش و پرورش در مدارس با جشن های مفرح و درس آموز ضمن اینکه شیرینی این ایام و جشن را در ذائقه دانش آموزان قرار می دهند باید دانش آموزان را با انقلاب و آرمان های انقلاب آشنا بکنند و بفهمانند انقلاب ما چه اهداف و آرمان هایی در پیش رو داشت.

خطیب جمعه زابل خاطرنشان کرد: دشمن شبهه افکنی میکند و از هر فرصتی استفاده می کند ما هم باید از هر فرصتی استفاده کنیم و فرزندانمان را با انقلاب آشنا و خون شهدا بکنیم چرا که باید پرچم این انقلاب باید دست به دست منتقل شود و به صاحب پرچم یعنی امام زمان تقدیم شود.

امام جمعه زابل تصریح کرد: هفت بهمن، روز جهانی گمرک است که در این راستا از تریبون نماز جمعه از استاندار و معاونینش سوال می کنیم شما در این چند سال قول هایی به مردم دادید که انجام نشد هرچند زحمات استاندار و فرمانداران بر هیچکس پوشیده نیست اما منطقه ی آزاد که جشن آن گرفته شد ولی بعد جشن همه را مات و مبهوت کرد چه شد؟

وی با بیان اینکه، قول طرح تجارت چمدانی و پاس مرزی را دادید اما این قول چه شد و به کجا رسید ادامه داد: فعال کردن بازارچه های مرزی چه شد؟بارها گفتیم و خسته نمی شویم اگر مدتی چیزی نمی گوییم می خواهیم فرصتی به مسئول ندهیم تا فکر بکنند تا آنچه در چنته و در افکار دارند اعمال بکنند و پاسخگوی مردم باشند.

خطیب جمعه زابل تصریح کرد: استفاده ازمنطقه ی تجاری رامشار چه شد چرا به مطالبات قانونی مردم توجه نمی شود؟ چرا به سیستان و رونق و کسب و کار توجه نمی شود؟چرا پای درد دل مرزنشینان که قرار است از طرح فروش قانونی سوخت بهره مند شوند نمی نشینید.

کیخا ابراز داشت: آیا تردد سهل و آسان کامیون ها و ماشین هایی که از افغانستان وارد ایران می شوند برای کامیون ها و ماشین های ایرانی میسر نیست چقدر این را پیگیر شدید؟

وی تاکید کرد: امیدارم استاندار محترم و معاونینش جواب سوالات را تا پنجشنبه که روز گمرک است به سمع و نظر مردم برسانند دوران حاشیه امن برای مسئولین تمام شد اگر کاری قرار است انجام دهید در همین هفته جلسه ای با اصحاب رسانه و یا امامان جمعه بگذارید؛ گاها شنیده می شود می آیند و به راحتی می روند بدون اینکه با امامان جمعه دیدار داشته باشند.

خطیب جمعه زابل در پایان گفت: مسولان، جواب سوال ها را نه به شخص بنده بلکه به مردم بدهند چرا به درد مردم این منطقه نمی رسید؟ چرا اقدام مسئولین اجرایی استان در پایتخت ضعیف است اگر برنامه ندارید بروید جایی که از شما طرح و برنامه نخواهند این استان نیاز به مسئولین بانشاط و بسیجی و انقلابی دارد که شب و روز نشناسند و برای مردم کار کنند و خستگی ناپذیر باشند.

انتهای پیام//

http://dana.ir/1011682
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی