شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 14:35 منتشر شده در مورخ: 1395/11/02 شناسه خبر: 1012198
روایتی از زندگی خانواده ای که یارانه شان قطع شده
علی ارشدی 55 ساله که سالها به علت بیماری نمی تواند به دنبال شغل و در نتیجه کسب در آمد باشد، این روزها، روزگار خوشی ندارد و یکی از آن80 خانواری که در شهرستان پاسارگاد یارانه آن از ابتدای سال 93 قطع شده است، خانواده علی ارشدی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از طنین پاسارگاد، از زمان شروع فاز دوم هدفمندی یارانه ها یعنی ماه های ابتدایی سال 93 افراد زیادی نسبت به حذف یارانه‌شان معترض شده و می‌گویند که ما پولدار نیستیم و روی یارانه نیز حساب باز کردیم تا بخشی از امورات زندگی خود را بگذرانیم. برخی دیگر از معترضان معتقد بودند افرادی را می‌شناسند که سرمایه‌های بسیار زیادی دارند و خودرویشان به ارزش کل زندگی آنهاست.

طنین پاسارگاد در تاریخ 21 دی ماه سال جاری طی گزارشی به این موضوع در شهرستان پاسارگاد پرداخت.

اما یکی از آن80 خانواری که در شهرستان پاسارگاد یارانه آن از ابتدای سال 93 قطع شده است، خانواده علی ارشدی است.

علی ارشدی 55 ساله که سالها به علت بیماری نمی تواند به دنبال شغل و در نتیجه کسب در آمد باشد، این روزها، روزگار خوشی ندارد.

همسر وی می گوید: ما سیزده سال است که ازدواج کردیم و حاصل این ازدواج  سه فرزند ده ساله به نام محمد مهدی، هفت ساله به نام محمد امین و سه ساله به نام محمد صادق است.

وی می گوید: همسرم به علت بیماری نمی تواند امرار معاشی داشته باشد و سالهاست من نه تنها باید پدری برای فرزندان خود باشم بلکه پرستاری همسرم نیز بر عهده من است.

خانم ارشدی ادامه می دهد: یارانه ما از ابتدای سال 93 قطع شده و بارها مراجعه و نام نویسی کرده ام و از هرجایی که فکرش کنید هم نامه برده ام اما فقط تا به امروز معطل بوده ام و مدام به من می گویند صبر کنید، صبر و دیگر خسته شده ام.

وی ادامه می دهد: تلویزیونمان سه سالی است سوخته و به اجبار بچه های من رادیو گوش می کنیم.

محمد امین پسر هفت ساله این خانواده می گوید: من هم دوست دارم مثل هم کلاسی هایم برنامه کودک نگاه کنم، هیچ سرگرمی در خانه نداریم و تلویزیونمان سه سال است که سوخته و نمی توانیم  تعمیرش کنیم و مادرم همیشه می گوید صبر کنید تا تعمیرش کنیم اما...

مادر خانواده می گوید: آب، برق و گاز نداریم و خانه مان چون آجری است چندین مار بزرگ در لباس ها و رختخواب بچه هایم دیده ام و شبها با ترس می خوابیم.

وی ادامه می دهد: از مسئولان خواهش می کنم پیگیر این مشکل ما باشند چرا که این مبلغ یارانه هر چند برای خیلی ها نا چیز است اما برای من و خانواده ام بسیار است و می توانیم با وجود این یارانه بهتر و راحت تر زندگی کنیم تا  حداقل جلو فرزندانم خجالت زده نباشم.

طنین پاسارگاد، این قصه یکی از آن هشتاد خانواری است که یارانه شان سه سالی است قطع شده است. اکثریت خانوارهایی که  در پاسارگاد یارانه نقدی شان قطع شده از خانواده های ضعیف و فقیر شهرستان پاسارگاد هستند و به نظر می رسد حل کردن مشکل آنها و برگرداندن یارانه آنها از نان شب برای مسولان واجب تر است.

شاید با برگرداندن این مبلغ نا چیز یارانه و حل کردن مشکل آنها  بتوان  آینده نسبتا بهتری برای فرزندان این خانوارها متصور شد.

 

 

http://dana.ir/1012198
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی