شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 10:51 منتشر شده در مورخ: 1395/11/02 شناسه خبر: 1012376
دبیر گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی:
آموزش پزشکی از مباحث دینی فاصله گرفته است/ تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو آشنایی بیشتر مدیران با قرآن
دبیر گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی با اشاره به اینکه آموزش پزشکی کشور از مباحث دینی فاصله گرفته است، گفت: انس حکمای قدیم در حوزه پزشکی با قرآن نمود بیشتری نسبت به سایر اقشار جامعه داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رحیم قربانی دبیر گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سینا با اشاره به برگزاری چهارمین همایش قرآن، عترت و سلامت در روزهای 7و 8 بهمن ماه سال جاری اظهار کرد: این همایش ویژه جامعه پزشکی برگزار می‌شود و علاوه بر محتوای آن در بحث‌های علمی تخصصی به بررسی شیوه‌های کارکرد قرآنی در حیطه علوم پزشکی، برگزاری محافل انس با قرآن و سایر موارد نیز می‌پردازد.

 

دبیر گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی با اشار به مهمترین محورها در این همایش اضافه کرد: بیشترین محوری که همیشه مدنظر بوده ارائه آخرین مقالات و یافته‌هایی است که در حیطه قرآن و علوم پزشکی مطرح می‌شود، همچنین ارتباط و نقش قرآن و اهل بیت(ع) در حوزه سلامت، روش‌های نشر فرهنگ قرآنی در جامعه پزشکی به ویژه در انجمن‌های علمی تخصصی در گردهمایی سال جاری دیده شده است.

 

قربانی بیان داشت: همچنین در کنگره امسال بررسی ارتباط قرآن و عترت با اقتصاد مقاومتی در حوزه پزشکی مدنظر است چرا که اقتصاد مقاومتی بحث کلان کشور است و باید همه دستگاه‌ها و نهادها براساس منویات مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی خاص خودشان را داشته باشند.

 

وی گفت: یکی از بسترهای مناسب برای اقتصاد مقاومتی حیطه سلامت است چرا که مراکز مختلف درمانی، بیمارستان‌ها، مطب‌ها، درمانگاه‌ها و مکان‌هایی که مردم در آنها حضور دارند و مواد مصرفی، بیمه، تجهیزات پزشکی بخش وسیعی را شامل می‌شود که هزینه‌‌بر است.

 

آشنایی مدیران جامعه پزشکی با قرآن در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مؤثر است

این مقام مسئول افزود: اگر مدیران جامعه پزشکی، متخصصین و پزشکان براساس منشور قرآنی و آموزه‌ها و سیره اهل بیت(ع) آشنا شوند قطعا در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در حیطه سلامت نقش ویژه‌ای خواهد داشت که یکی از محورهای همایش قرآن، عترت و سلامت بررسی این گونه مسائل است.

 

دبیر گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی اظهار کرد: با توجه به استقبال جامعه پزشکی از برگزاری همایش قرآن، عترت و سلامت اذعان داشت: در 3 سال گذشته به فضل الهی از لحاظ کمی و کیفیت رشد خوبی داشتیم و امسال هم پیش‌بینی می‌کنیم از لحاظ کمی و به ویژه کیفی رشد خوبی را شاهد باشیم.

 

آموزش پزشکی کشور از مباحث دینی فاصله گرفته است

قربانی با بیان اینکه انس و الفت حکمای قدیم در حوزه پزشکی با قرآن نمود بیشتری از سایر اقشار جامعه داشت گفت: امروزه روند سیستم آموزشی کشور که برگرفته از بیگانه است بین رشته‌های پزشکی و مباحث دینی و اسلام فاصله ایجاد کرده که در این همایش سعی می‌شود این جدایی را کمتر کرده و به اصل خویش برگردیم.

 

وی با بیان اینکه در هیچ زمانی تخصص و علم جدای از مبانی دینی و قرآنی ما نبوده است، متذکر شد: در حال حاضر بسیاری از نیروهای متخصص علمی در سطح جهانی هستند که در زمینه قرآنی و اسلامی در حد بالایی قرار دارند.

 

این مقام مسئول گفت: بنابر روایات، دو گروه وجود دارند که خداشناسی آنها بیشتر از سایر اقشار مردم است یکی منجمین و دیگری گروه پزشکان، این دو گروه عظمت خداوند را در خلقت انسان که مخاطب خدا و قرآن است درک می‌کنند و به همین دلیل ما باید این دو گروه را بیشتر با مبانی دینی و قرآنی آشنا کنیم که در همایش قرآن، عترت و سلامت تلاش می‌کنیم منابع لازم را در اختیار متخصصین پزشکی قرار دهیم تا انس و الفت بیشتری با این کتاب الهی برقرار کنند.

 

دبیر گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی افزود: در راستای نشر و ترویج فرهنگ ناب قرآن کریم و مکتب حیات بخش اهل بیت (ع)، بیش از 3 سال است که گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی کشور فعالیت‌های خود را حیطه‌های مختلف با حضور اساتید و نخبگان علمی و قرآنی کشور شروع کرد.

 

قربانی ادامه داد: در حال حاضر 15 نفر از عزیزان در گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی کشور حضور و عضویت دارند و تاکنون توانسته‌ایم بیش از500 نفر از نخبگان علمی و قرآنی کشور را که رتبه‌های ممتازی در رشته‌های مختلف قرآنی داشتند شناسایی کنیم.

 

وی با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی کشور برگزاری گردهمایی سالانه برای نخبگان علمی و قرآنی حیطه علوم پزشکی کشور است تصریح کرد: به فضل الهی اولین دوره گردهمایی سالانه در بیمارستان شهید لبافی نژاد برگزار شد، دومین دوره به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بیمارستان نمازی شیراز، سومین دوره سال گذشته در دانشگاه بقیه الله و امسال هم در بیمارستان میلاد برگزار خواهد شد.

 

دبیر گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی در پایان بیان داشت: این همایش توسط گروه قرآن عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی کشور و با همکاری نهادها و سازمان‌های مربوط به حوزه پزشکی کشور از جمله وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سازمان تامین اجتماعی، سازمان نظام پزشکی، معاونت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سپاه پاسداران ، سازمان بسیج جامعه پزشکی، دانشگاه بقیه الله و سایر دستگاه‌های مرتبط برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار سینا، چهارمین همایش قرآن، عترت و سلامت دارای امتیاز فرهنگی و بازآموزی برای جامعه پزشکی در تاریخ 7 و 8 بهمن ماه سال جاری در بیمارستان میلاد برگزار خواهد شد.

 

علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 16-88645513 تماس گرفته یا به سایت www.ams.ac.ir مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1012376
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی