شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 09:03 منتشر شده در مورخ: 1395/11/18 شناسه خبر: 1029494
در گفتگو با بانوی کارآفرین؛
کارآفرینی با کمترین هزینه/بانویی که فعل خواستن را به خوبی صرف کرده است
زهرا تقوی بانوی کارآفرین سمنانی که با انجام هنرهای دستی توانسته در راستای اقتصاد مقاومتی نقش مثبتی ایفا کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زهرا تقوی در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه از فعالیت های چندین و چندساله خود در  عرصه های مختلف می گوید.

زهرا تقوی از بانوان فعال سمنان است که هم اکنون در مسجد عابدینه به آموزش خیاطی و بافتنی به بانوان این مسجد مشغول است.

وی می گوید: پیش از این که در سمنان ساکن شود در تهران به پرورش قارچ مشغول بوده است و به بانوان علاقه مند به این کار نیز آموزش می داده است.

تقوی افزود: در تهران بسیاری از بانوان با این آموزش ها علاقه مند به پرورش قارچ شدند و بسیاری از آنها ترفندهای پرورش قارچ را در منزل آموختند و بدین کار هم اکنون مشغول هستند.

وی افزود: بانوان سمنانی زیاد علاقه ای به چنین کارهایی که زمان بر است و نیاز به سرمایه دارد ندارند؛ در این مدت دریافته ام که بانوان سمنانی بسیار اقتصادی فکر می کنند و بسیار پول سخت خرج می کنند و یعنی پولهایی که پس انداز می کنند را با دقت نظر خاصی خرج می کنند و به کارهایی که باید مدتی طول بکشد و شاید در ابتدای کار باید انسان از جیب خرج کند علاقه ای ندارند.

تقوی بیان داشت: زکات علم نشر آن است به همین دلیل هر آنچه که یاد گرفته ام و بعد از این نیز بیاموزم به دیگران به ویژه بانوان آموزش خواهم داد و خیلی به این فکر نمی کنم که به دیگران یاد بدهم که فلان مبلغ پول دریافتی داشته باشم.

وی افزود: بسیاری از کارها هست که بانوان به راحتی با آموختن آنها می تواند آنرا در منزل در محیط خانه و خانواده در کنار همسر و فرزندانشان انجام دهند و به اقتصاد خانواده کمک کنند.

این بانوی فعال گفت: انسان باید همواره رو به جلو در مسیر رشد و کمال خود گام بردارد.

تقوی با بیان اینکه ایده های فراوانی در ذهن دارم که نیازمند پشتیبانی است، گفت: قصد دارم این فعالیت هایی که در حوزه هنر خیاطی و تهیه سرویس عروس و بافت لباس انجام می دهم در آینده در یک تولیدی حتی کوچک با مشارکت دیگر بانوان انجام دهم تا ایجاد کارآفرینی برای بانوان علاقه مند باشد.

وی که فعل خواستن توانستن است را به خوبی صرف کرده است، معتقد است، می شود با کمترین هزینه بزرگترین کارها را به انجام رسانید؛ به شرط اینکه انسان اراده کند و بخواهد.

این بانوی فعال می گوید: باید همگی دست در دست یکدیگر دهیم با علم و عمل و اقدام به موقع در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی یعنی اقتصاد مقاومتی گام برداریم؛ چرا که شرط نجات از شرایط سخت اقتصادی تحقق این امر مهم و حیاتی است.

 

http://dana.ir/1029494
ارسال نظر
نظرات