شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:07 منتشر شده در مورخ: 1395/11/27 شناسه خبر: 1039786
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دامغان :
۱۰۰ قطعه طیور بومی از بازار روز دامغان جمع آوری و امحاء شد
رئیس اداره دامپزشکی دامغان از جمع‌آوری و معدوم سازی ۱۰۰ قطعه طیور بومی از مراکز فروش غیرمجاز این شهرستان خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک دامغان ؛ علی­ اصغر جلالوند با اعلام این خبر به خبرنگار تیتریک گفت : طرح جمع­ آوری و معدوم­ سازی طیور بومی و سنتی توسط واحد نظارت بر بهداشت عمومی شهرستان با همکاری خدمات شهری شهرداری‌ شهرستان دامغان انجام شد.

وی افزود: طبق دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی مبنی بر جلوگیری از عرضه هرگونه طیور بومی زنده در مراکز غیر مجاز، مأموران دامپزشکی پس از بازدید از سطح شهر و بازار روز نسبت به ضبط و جمع آوری طیور بومی غیر مجاز اقدام کردند.

جلالوند خاطرنشان کرد: طی این بازرسی‌ ها حدود ۱۰۰قطعه طیور بومی جمع‌آوری و پس از هماهنگی با شهرداری نسبت به معدوم‌سازی آن اقدام شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دامغان اظهار داشت : عرضه طیور بومی از جمله مرغ، خروس، اردک، بلدرچین وغیرهدر معابر عمومی و مراکز غیرمجاز ممنوع بوده و در صورت مشاهده با آن برخورد می‌شود.

وی در خاتمه از عموم شهروندان گرامی درخواست نمود ضمن عدم خرید هرگونه پرنده از دست فروشان و عرضه کنندگان غیر مجاز به منظور حفظ سلامت خانواده خود و جلوگیری از تهدید سلامت و بهداشت عمومی، هرگونه تخلف بهداشتی و موارد مشابه در این زمینه را به اداره دامپزشکی شهرستان خود و یا سامانه اطلاع رسانی ۱۵۱۲اداره کل دامپزشکی استان سمنان گزارش نمایند.


انتهای پیام /

http://dana.ir/1039786
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0303 sec