شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:28 منتشر شده در مورخ: 1395/11/27 شناسه خبر: 1039847
مدیریت کنتورسازی قزوین باز هم حقوق معوقه کارگران را کامل پرداخت نکرد
در پی انتشار اخباری در رسانه ها مبنی بر پرداخت کردن 2 ماه حقوق عقب افتاده کارگران کنتورسازی قزوین از 5 ماه حقوق، از طرف کارگران این کارخانه اعلام شد که این حقوق کامل نبوده و صرفا در حد پرداختی برای سکوت رسانه ها در جو خبری موجود بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کار ایرانی، شرکت کنتورسازی قزوین که در تولید کنتورهای برق ید طولایی دارد مدت هاست که دچار مشکلات فراوانی شده است و ضعف مدیریتی کار این شرکت را به جایی رسانده تا حدود 500 کارگر مدت ها هیچ کدام از مزایای شغلی شان را دریافت نکنند و تعدادی از آنها به مصاحبه با رسانه ها بپردازند.

 

در چند مدت اخیر به دلیل عدم پرداخت حقوق کارگران و ظلم هایی که در حق آنها شده بود رسانه ها اخباری را منتشر کردند که ماهیت این شرکت را نشان می داد از جمله:

رئیس دادگستری شهرستان البرز:

مسئولان قزوین شرکت کنتورسازی را نجات دهند (خبرگزاری مهر)

 

تسنیم گزارش می‌دهد

اعتصاب کارگران کنتورسازی در مقابل استانداری قزوین (خبرگزار تسنیم)

 

اختصاصی فارس

شرکت کنتورسازی ایران تعطیل شد (خبرگزاری فارس)

 

 

با تجمع در مقابل استانداری؛

کارگران کنتور سازی قزوین خواستار دریافت مطالبات خود شدند/قول های استاندار عملی نشد (قدس آنلاین)

 

گزارشی از وضع وخیم کنتورسازی ایران

کارخانه‌ای که وضعیتی بدتر از تعطیلی دارد (سایت اقتصادی کار ایرانی)

 

در پی انتشار این اخبار و فشار رسانه ها و اعتراضات پی در پی کارگران این کارخانه، مدیریت پس از گذشت زمان زیادی دو ماه حقوق معوقه را پرداخت کرد و در رسانه ها منتشر شد اما مسئله ای که مغفول ماند و به آن توجه نشد این بود که این دو ماه حقوق، به هیچ وجه حقوق کامل نبوده است و بخشی از حقوق بوده است به صورتی که حقوق یک کارگر با سابقه این شرکت همراه با حق اولاد و حق مسکن و... حدود 300/1 هزار تومان است بوده اما تنها 800 هزار تومان که خالص حقوق است و هیچ یک از مزایا در آن در نظر گرفته نشده است پس از افت و خیزها و جنجال های فراوان، پرداخت شده است.

 

پس از گفتگو با کارگران این شرکت آنها اظهار کردند این حقوق صرفا در حد یک نمایش رسانه ای است و با وضعیت فعلی کارخانه مدیریت نمی تواند تا پایان سال حقوق و مزایای معوقه آنها را پرداخت کند و مدیریت اگر قولی برای پرداخت می دهد تنها یک شعار است.

 

انتهای پیام

http://dana.ir/1039847
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی