شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:44 منتشر شده در مورخ: 1395/11/27 شناسه خبر: 1039974
افتتاح پروژه دولت احمدی نژاد توسط روحانی/ پیشرفت 65 درصدی بیمارستان رازی در دولت قبل
این روزها خبر افتتاح پروژه ای توسط رئیس جمهور داده می شود که تنها 33 درصد پیشرفت آن توسط دولت فعلی بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، سال 84 بود که ساخت بیمارستان 200 تختخوابی رازی بیرجند در سفر اول دولت نهم به خراسان جنوبی مصوب و در سال 85 عملیات اجرایی این بیمارستان آغاز شد.

 

 طبق گفته دکتر قائمی در خصوص این بیمارستان به روابط عمومی استانداری، بیمارستان رازی بیرجند تا قبل از 93، 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و از سال 93 تاکنون هم پیشرفت فیزیکی این پروژه به 98 درصد رسیده است.

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون برای این بیمارستان 71 میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: از سال 93 تاکنون 36 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه صرف شده است.

 

براساس گفته های دکتر قائمی، 65 درصد پیشرفت فیزیکی این بیمارستان با اعتبار 35 میلیارد تومان مربوط به دولت گذشته و 33 درصد پیشرفت فیزیکی با اعتبار 36 میلیارد تومان نیز مربوط به دولت یازدهم است که نتیجه گیری می شود که بیشترین پیشرفت این بیمارستان مربوط به دولت قبل است.

 

 

 

تاکنون مسئولان دولت یازدهم که یکی از شعارهای خود را توسعه خدمات پزشکی و سلامت عنوان می‌کنند  وعده‌های متعددی درخصوص افتتاح این بیمارستان داده‌اند و علی رغم پیشرفت بالای بیمارستان، بارها برای افتتاح آن تنها شاهد وعده و وعید بوده ایم.

 

نمونه ای از قول‌ها و اقدامات مسئولان دولت یازدهم در خصوص بیمارستان رازی:

 

4شهریور ماه سال 93 دکتر نوبخت در سفر به خراسان جنوبی اعلام کرد:" اعتبارات هر پروژه ای که امسال به اتمام برسد؛ کامل تخصیص می یابد" و همچنین در این سفر قول تامین اعتبار بیمارستان 200 تختخوابی رازی بیرجند نیز داده شد.

 

در سفر ریاست جمهوری به استان در دی ماه سال 93 نیز 20 میلیارد تومان اعتبار برای اتمام عملیات ساخت بیمارستان رازی مصوب شد.

 

وزیر بهداشت هم در سفری که دی ماه سال 93 به استان داشت از  بیمارستان ۲۰۰ تخت‌خوابی بیرجند بازدید کرد و گفت: این بیمارستان همزمان با دهه فجر سال ۹۴ بهره‌برداری می‌شود.

 

دکتر قائمی در 11 مردادماه سال 94؛ با انتقاد از عملی نشدن وعده های نوبخت، افزود: نوبخت در سفر 11 ماه قبل خود به خراسان جنوبی قول کمک 10 میلیارد تومانی برای تکمیل بیمارستان رازی بیرجند داد که تا کنون محقق نشده است.

 

وجه الله خدمتگزار استاندار سابق خراسان جنوبی در 23 مردادماه 94، اظهار کرد: در سفر دکتر نوبخت به استان قول مساعد در زمینه اختصاص اعتبار لازم برای تکمیل و بهره‌برداری از بیمارستان 200 تختخوابی بیرجند داده شد  که با پیگیری‌های جدی که به انجام رسید مبلغ 100 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این پروژه مهم به استان تخصیص یافت و در حال حاضر این مبلغ نیز به حساب استان برای اقدامات بعدی واریز شده است.

 

وزیر بهداشت در 19 اسفندماه سال 94 در سفر به استان، در رابطه با قول ۱۰ میلیاردی که قبلا در سفر به استان داده بود، گفت: تاکنون ۵ میلیارد را پرداخت کرده ایم و بخشی از هزینه های دیگر را نیز سازمان مدیریت تقبل کرده است؛ من الان و در حضور شما قول می دهم که در نیمه اول سال ۹۵ بیمارستان رازی بیرجند افتتاح شود و آرزوی من این است که این قول زودتر عملیاتی شود.

 

 اما افتتاح این پروژه دوباره نیز با تاخیر مواجه شد که باری دیگر وزیربهداشت در سفر خود به استان در شهریورماه امسال گفت: این پروژه در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

 

پس از این همه وعده و وعید و کمبود اعتبار؛ این روزها خبر افتتاح این پروژه توسط رئیس جمهور داده می شود و قرار است این پروژه که به قول دکتر قائمی تنها 33 درصد پیشرفت  آن توسط دولت تدبیر و امید  بوده است به عنوان برگ زرینی از خدمات دولت تدبیر و امید به مردم استان، مورد افتتاح قراربگیرد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1039974
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی