شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 17:03 منتشر شده در مورخ: 1395/11/28 شناسه خبر: 1040181
در همایش دیده بان مطرح شد؛
تنوع بالای جرائم با ۱۹۸۳ عنوان در کشور!/ سایه سنگین جرم بر سر ۱۷ منطقه حاشیه نشین کرج
۶۲ منطقه حاشیه نشین در کرج وجود دارد که ۱۷ منطقه آن دارای وضعیت حاد بوده و در واقع بستر جرائم شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از البرز ۲۴  همایش دیده بان پیشگیری  روز گذشته (چهارشنبه) با حضور مسئولان قوه قضائیه و دادگستری استان البرز و مدیران سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مردمی) در کانون شهید فهمیده برگزار شد.

مشاور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه وظیفه اصلی دیده بانان پیشگیری از جرم در جامعه را پیش بینی آن قبل از وقوع دانست و گفت: متاسفانه کشور ما تنوع جرم بالایی را داراست و ما با ارائه گزارش های مردم به دنبال تخلفات کلان هستیم اما گزارش ها نباید مغرضانه باشد.

رضا اختری با اشاره به کاهش حضور فیزیکی افراد برای ارائه گزارش در مراجع قضایی افزود: مسلما جسات پیشگیری برای عموم مردم می تواند نتایج خوبی را در جامعه به دنبال داشته باشد و بعضا گزارشات مردمی که در سامانه ها ثبت مب شود به اطلاع مقام معظم رهبری نیز خواهد رسید.

همچنین کارشناس قوه قضاییه و هدایتگر برنامه سامانه سجام با بیان اینکه ۱۹۸۳ عنوان جرم در کشور وجود دارد گفت: قوه قضاییه به موضوعات کلان از جمله محیط زیست و کوه خواری و … رسیدگی می کند و با توجه به لزوم بهره گیری از مردم ۹۸۰۰ نفر در کشور عضو سامانه سجام هستند.

محمد رحیمی با اشاره به لزوم آموزش مبانی ضد فساد به مردم افزود: توسعه دخالت‌ های مردم در عرصه‌ های مختلف سیاسی و اجتماعی می‌تواند احساس مسئولیت اجتماعی را در بین مردم افزایش دهد و توسعه همدلی دولت با مردم می تواند از نتایج این مهم باشد.

در ادامه معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز حل مشکلات اجتماعی را نیازمند مشارکت مردم دانست و گفت: ۶۲ منطقه حاشیه نشین در کرج وجود دارد که ۱۷ منطقه آن دارای وضعیت حاد بوده و در واقع بستر جرائم شده اند و سمن ها باید برای اجرای طرح های پیشگیرانه وارد عمل شوند.

مهدی جوهری در خاتمه تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه جامع اطلاعات مردمی (سجام) در استان البرز را ۱۵۰ نفر عنوان کرد و افزود: این افراد نقش هدایتگری در مقابله با وقوع جرم در سطح شهر خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1040181
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی