شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 10:21 منتشر شده در مورخ: 1395/11/28 شناسه خبر: 1040548
ادامه نوسان بورسی در سرزمین خودرویی‌ها/ استارت اول هفته و ترمز آخر هفته
در هفته جاری گروه پارس خودرو، ایران خودرو، ایران خودرو دیزل، گروه بهمن، زامیاد، سایپا و سایپا دیزل ابتدای هفته را با روند مثبت شروع کرده و در انتهای هفته منفی شدند و این در حالی است که در هفته جاری تمامی هفت گروه خودرویی با توجه به شفافیت های صورت های مالی خود مورد معامله قرار گرفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بررسی سهام 7 گروه خودرویی در هفته جاری حاکی در هفته جاری با نوسان منفی در بازار سرمایه مورد معامله قرار گرفتند.

*سایپا ( خساپا)
 
سهام گروه خودرو‌سازی سایپا در ابتدای هفته یک هزار و 878 سهم بوده که این رقم در پایان با روند نزولی  به یک هزار و 739 سهم رسیده است و حجم 35 میلیون 25 سهم در ابتدای هفته با رشد به 25 میلیون و 993 سهم رسیده است.
 
در ابتدای هفته این سهم با کاهش 2.02 درصدی روبر شده که این روند در پایان هفته جابه جا و به ریزش 0.24 درصد رسیده است.

 

پنجشنبه/////
 

*ایران خودرو (خودرو)
 
ایران خودرو در ابتدای هفته یک هزار و 31 سهم بوده که این رقم در پایان با روند نزولی به 998 سهم رسیده است و حجم 9 میلیون 21 سهم در ابتدای هفته با رشد به 11 میلیون و 552 سهم رسیده است.
 
در ابتدای هفته این سهم با ریزش 1.98 درصدی روبر شده که این روند در پایان هفته جابه جا و به ریزش 0.14 درصد رسیده است.
 


پنجشنبه/////

*زامیاد (خزامیا)
 
 گروه زامیاد در ابتدای هفته 891  سهم بوده که این رقم در پایان با روند نزولی به یک 607  سهم رسیده است و حجم 12 میلیون 88 سهم در ابتدای هفته با رشد به 7 میلیون و 165 سهم رسیده است.
 
در ابتدای هفته این سهم با کاهش 1.96 درصدی روبر شده که این روند در پایان هفته جابه جا و به ریزش 0.47 درصد رسیده است.
 پنجشنبه/////

*پارس خودرو (خپارس)
 
گروه سهام پارس خودرو در ابتدای هفته 487 سهم بوده که این رقم در پایان با روند صعودی به 573 سهم رسیده است و حجم 6 میلیون 105 سهم در ابتدای هفته با رشد به 6 میلیون و 49 سهم رسیده است.
 
در ابتدای هفته این سهم با کاهش 1.22 درصدی روبر شده که این روند در پایان هفته جابه جا و به ریزش 0.69 درصد رسیده است.
 


پنجشنبه/////

*سایپا دیزل (خکاوه)
 
گروه سهام سایپا دیزل در ابتدای هفته 640  سهم بوده که این رقم در پایان با روند صعودی به 591 سهم رسیده است و حجم 10 میلیون 972 سهم در ابتدای هفته با ریزش به 8 میلیون و 733 سهم رسیده است.
 
در ابتدای هفته این سهم با ریزش 0.5 درصدی روبر شده که این روند در پایان هفته جابه جا و به کاهش 1.51 درصد رسیده است.
 


پنجشنبه/////

*گروه بهمن (خبهمن)

گروه بهمن در ابتدای هفته تعداد 219 نوبت معاملاتی داشته  که این رقم در انتهای هفته به  156 سهم کاهش یافته است و حجم معاملات در این گروه با یک میلیون و 281 سهم به یک  میلیون و 37 سهم در پایان هفته کاهش یافته است.
 
در ابتدای هفته این سهم 1.12 درصد کاهش داشته و در پایان هفته بدون تغییر بوده است.پنجشنبه/////

*ایران خودرو دیزل(خاور)
 
سهام گروه ایران خودرو دیزل برای دومین هفته معامله شد و در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و در ابتدای هفته 10  سهم بوده که این رقم در پایان با روند صعودی به 76 سهم رسیده است و حجم 37 میلیون 248 سهم در ابتدای هفته با کاهش به یک هزار و 335 میلیون سهم رسیده است.
 
در ابتدای هفته این سهم با ریزش 0.09 درصدی روبر شده که این روند در پایان هفته جابه جا و به کاهش 3.27 درصد رسیده است.پنجشنبه/////


در این رابطه عظیم ثابت کارشناس بازار سرمایه در خصوص روند خودرویی ها در هفته جاری گفت: اتفاق خاص منفی که بر روند نمادهای خودرویی تاثیر گذار باشد رخ نداده و حتی خبرهای مثبتی چون برگزاری نمایشگاه خودرو بعد از 12 سال نیز آلارم مثبتی برای بازار است.

وی در ادامه تصریح کرد: وضعیت صنعت خودرو کشور با حضور سرمایه گذاران خارجی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد؛ همچنین قراردادهای صنعت خودرو در حاشیه این نمایشگاه می تواند تاثیر مثبتی بر ارزش سهام این گروه ها داشته باشد.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: روند معاملات بازار با بُعد نوسان گیری بوده و سرمایه گذاران دید مثبت ولی کوتاه مدتی به معاملات در بازار سرمایه دارند و بعلاوه کمبد نقدینگی به طور محسوس در بازار قابل مشاهده است.

ثابت در توضیح علت روند منفی سهام خودرویی ها بیان کرد: با توجه به اینکه به پایان ماه و زمان تسویه حساب اعتبارات شرکت ها نزدیک می شویم روند منفی در ارزش سهام شرکت ها منطقی بوده و دور از انتظار نیست.

گزارش میزان حاکی از بازگشایی تمام نمادهای خودرویی و در عین حال گروه‌های ایران خودرو، ایران خودرو دیزل، گروه بهمن، پارس خودرو، زامیاد، سایپا و سایپا دیزل با وجود روند نسبتا صعودی شاخص بورس، در ابتدای هفته روند مثبت و سپس وارد کانال منفی شدند.
 
انتهای پیام/ط

http://dana.ir/1040548
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/4051 sec