شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 15:59 منتشر شده در مورخ: 1395/11/28 شناسه خبر: 1040673
رفتار منفعلانه دولت کویت با ایران
سفر رئیس جمهور کشورمان به کویت که در مسائل مهمی چون تروریست منطقه،اقدامات رژیم سعودی و ائتلاف عربی بر علیه مردم مظلوم یمن و همچنین اتفاقات بحرین مطرح شده را می توان دولتمردان کویتی را واداشت که عقلانیت بیشتری از خودشان به نمایش بگذارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از هرمز؛ سفر رئیس جمهور کشورمان به کویت که در مسائل مهمی چون تروریست منطقه،اقدامات رژیم سعودی و ائتلاف عربی بر علیه مردم مظلوم یمن و همچنین اتفاقات بحرین مطرح شده را می توان دولتمردان کویتی را واداشت که در سیاست گذاری ها و رویکردشان نسبت به اتفاقاتی که در این چندسال اخیر به وقوع پیوسته، عقلانیت بیشتری از خودشان به نمایش بگذارند.

در مورد دولت کویت متاسفانه باید بگوییم که مواضع پرفراز و نشیبی که دولت کویت داشته و در سالهای دفاع مقدس همسو با سیاست های رژیم آل سعود و همینطور در کنار رژیم بعثی عراق قرار گرفت و اول کار خود دولت کویت از سیاستهای جنگ افروزی رژیم عراق، آسیب های جدی متحمل شد و همچنین در سال های اخیر متاسفانه به تبعیت از دولت عربستان سعودی، در جنگ نرم و کاهش قیمت نفت نقش موثری در آسیب رساندن به ملتهای مسلمان و به خصوص به خود ملت کویت وارد کرده و باید حساب کشور عمان با کویت را در روابط با ایران جدا کرد.

کویت باید در سیاستهای خودش عقلانیت بیشتری به خرج بدهد و اتخاذ سیاست های اثرپذیر و القایی از ناحیه رژیم سعودی در این دو سه دهه اخیر، آسیب های جدی به منافع ملت کویت وارد کرده و همینطور انتظار می رود دولتمردان کویتی عقلانیت بیشتری در برخورد با دولت و ملت بزرگ جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

دولت کویت باید روابط و تعاملی که احتمالا در آینده بین شهروندان و تجار دو کشور صورت می گیرد ملاحظات خاصی را لحاظ بدارد و انتظار می رود دولت کویت دوباره در مسیری قرار نگیرد که در گذشته شاهد اتفاقاتی بودیم که نتیجه آن دودش به چشم خود ملت کویت می رود.

اما دولت عمان با کویت متفاوت است و همواره سعی کرده در سال های اخیر یک حالت متوازن بین ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس را برقرار کند و سعی کرده به جریانات تندی که متاسفانه متاثر از بعضی از سیاست های به خصوص دولت عربستان سعودی که نقش پدرخوانده را در شورای همکاری خلیج فارس بازی و ایفای نقش عمده در اتحادیه عرب داشته است ورود پیدا کند.

متاسفانه اخیرا یک کمیته ضدایرانی در اتحادیه عرب تشکیل شد و دولت عمان سعی کرد از این حواشی و موضوعات، خودش را دور نگه بدارد و همین مسئله نشان می دهد که عمان یک رویکرد مستقل و متعادلی را در منطقه حفظ کرده، و می تواند در جهت منافع منطقه ای یک حالت بسیار متوازن کننده و منطقی را در پیش داشته باشد.

امنیت و ثبات در منطقه مرهوم تعامل سازنده و مثبت بین کشورهای حاضر حوزه خلیج فارس است و هر گونه تاثیرپذیری برخی کشورهای عرب از سیاستهای مداخله جویانه دولت آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی در منطقه می تواند به ثبات و امنیت منطقه آسیب برساند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1040673
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0424 sec