شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:08 منتشر شده در مورخ: 1395/11/28 شناسه خبر: 1040753
مسئولان روشن دیروز منتقدان خاموش امروز؛
سنگ کوب خیابان قیام یزد و هشدارهایی که جدی گرفته نشد!
امروز آن مسئول یا مسئولانی که به کنایه به مواضع علما استان یزد طعنه می زدند امروز که دست اندرکاران طرح ساماندهی خیابان قیام به اشتباه بودن این کار اعتراف می کنند چرا سکوت اختیار کرده اند؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزد رسا؛ طرح ساماندهی خیابان قیام یزد به عنوان شاهرگ اصلی بازار یزد، طرحی است که با ملاحضه یا بی ملاحضه هزینه هنگفتی را از کیسه بیت المال بلعید تا شاید کارنامه مفیدی برای مسئولان استان باشد و با اجرای ان بتوان دل مردم را هم به دست آورد!

 اما این طرح چنان در اوج بی تدبیری و بی مدیریتی اجرا شد که نه تنها دل مردم را به دست نیاورد بلکه تغییرات غیر قابل تحمل این خیابان موجب اعتراض بازاریان و مردم را فراهم کرد.
پیش از اینکه موضوع خیابان قیام گریبان گیر مردم شود آیت الله مدرسی در جلسه 20 آذر ماه شورای فرهنگ عمومی سال جاری ضمن انتقاد از نحوه اجرای این طرح به صراحت در خصوص مشکلات آن هشدار داد.


آیت الله مدرسی خیابان قیام و میدان امیر چخماق شاهرگ حیاتی شهر یزد در ابعاد فرهنگی، دینی، اقتصادی و اجتماعی است آیا مسئولان و دست اندرکاران طرح های جاری به همه این جوانب توجه داشته اند؟
 وی با بیان اینکه طرح های گسترده خطی و میلیاردی نیاز به پیوست فرهنگی دارد، با بیان این سوال‌ها که  آیا این طرح ها پیوست فرهنگی دارد؟ و آیا مسئولین فرهنگی استان در جریان بوده اند؟، ادامه داد:  نگاه به این حرکت ها باید نگاه جامع و کامل باشد و نباید صرفا نگاه توریستی و صنعت گردشگری باشد، اتفاقا توریست هم دوست دارد تا از بافت قدیمی دیدن نماید که به تمام معنا روح داشته باشد، آیا این حرکت ها مانع ادامه حیات روحانی بافت قدیم نیست؟


 آیت‌الله مدرسی تصریح کرد: آیا از اعتراض بازاریان دراین زمینه خبر داریم؟ ترس از آن است که کار به جاهای باریک کشیده شود.


 امام جمعه حومه شرقی یزد عنوان کرد: حدود پانصد دستگاه اتومبیل قابلیت پارک در دو طرف خیابان داشت، آیا برای بحث پارکینگ و ترافیک این خیابان قیام فکری برداشته ایم؟ آیا بحث حمل و نقل عمومی در این خیابان بررسی شده است؟ آیا معقول است که ما الآن مردم را در تنگنا قرار بدهیم و بگوییم بعداً به آن رسیدگی می شود؟


 آیت الله مدرسی با اشاره به شلوغی راه و همچنین تنگ کردن مسیر عبور و مرور، افزود:  امکان رفت و آمد اورژانس و ماشین آتش نشانی در این خیابان وجود دارد؟ بحث اورژانس بازار،  امنیت بازار و بحث آتش نشانی دیده شده است؟ مواضع مدبرانه آیت الله مدرسی در حال صورت گرفت که برخی مسئولان استانداری یزد در اوج بی سلیقگی به کنایه و طعنه در مقابل آن موضع های عجیب و غریب گرفتند.


 امروز آن مسئول یا مسئولانی که به کنایه به مواضع علما استان یزد طعنه می زدند امروز که دست اندرکاران طرح ساماندهی خیابان قیام به اشتباه بودن این کار اعتراف می کنند چرا سکوت اختیار کرده اند؟ گویا هنوز برای مسئولان استان یزد هنوز این باور ایجاد نشده که هر کجا از علما فاصله بگیرند ضرر خواهند کرد ان هم ضرر بزرگ و جبران ناپذیر....

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1040753
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی