شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 17:14 منتشر شده در مورخ: 1395/11/28 شناسه خبر: 1040970
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :
تخریب گران دولت به نظام ضربه می زند/تلاش می کنیم مسیر حج باز شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر کسی دولت را تخریب کند به نظام ضربه می زند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار و معاونین وی در سالن شماره یک استانداری استان برگزار شد.

سید رضا صالحی امیری در این جلسه با بیان اینکه خیلی خوشحالم که توفیق حضور  در استان سخت کوش و دلسوز کهگیلویه و بویراحمد را پیدا کردم، افزود: این  افتخار برای من سعادت بسیار بزرگی است.

وی اظهار کرد: این روزها ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و اربعین آیت الله هاشمی رفسنجانی است که ضمن تسلیت به مقام معظم رهبری و خانواده وی از خداوند برایشان علو درجات را خواستارم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هاشمی رفسنجانی را سرمایه ای بزرگ برای کشور عنوان کرد و گفت: فقدان درگذشت وی همه ما را متاثر و ناراحت کرد چرا که حضور وی برای کشور منشاء خدمات بسیار ارزنده ای قبل و بعد از انقلاب به همراه داشت.

صالحی امیری با بیان اینکه 20 محور و تجربه از خاطرات خودم را می خواستم در این جلسه عنوان کنم اما به علت ذیق وقت دیگر مختصر سخن می گویم، ادامه داد: دولت یازدهم هم آینده خوبی برای کشور پیش بینی کرده است و هم رویکرد امیدوارانه دارد.

وی با بیان اینکه این استان با سایر استان ها وجه تمایز خاصی دارد، افزود: این استان با توجه به اینکه از روحیه معنوی و معرفتی برخوردار است، علت این امر هم وجود جوهره مردانگی این سرزمین است که در دل  آنها نهفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هویت و معنویت اهل بیت برای ما بسیار چشم گیر و مایه قدرت ما می شود، تاکید کرد: باید قدر این ارزشها را بدانیم و سرمایه بسیار خوبی برای ما ایرانی ها است.

دولت یازدهم در شرایط بسیار بدی  کشور را تحویل گرفت

وی با بیان اینکه دولت یازدهم در شرایط بسار بدی کشور را تحویل گرفت، گفت: مجموعه شرایطی که آن زمان در کشور وجود داشت از قطع نامه های ظالمانه توسط آمریکا و شورای امینت، تورم بالای 42 درصد، رشد منفی6.7،  گرانی 300 درصد، بیکاری بسیار زیاد و مناقشاتی که بین مسئولان عالی رتبه کشور، برای عبور از این مشکل باید یک ریل گذاری خاصی صورت می گرفت تا آرامش در کشور، وفاق و توسعه حاصل شود که این دولت به خوبی آن را انجام داده است.

صاحی امیری با تاکید بر اینکه  ما باید بپذیریم که یک جامعه متنفذ هستیم، تاکید کرد: برای حداقل برای منافع مردم از مناقشات بپرهیزیم و اتحاد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه زمانی که کشور را تحویل گرفتیم فروش نفت ما یک هزارو 775 بشکه بود، یادآور شد: تنها چهار کشور از ما نفت نمی خریدند و حتی پول های ما در بانک های سایر کشورها بلوکه شده بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه با توجه به موقعیتی که داشتیم چیزی جز ادامه راه گذشته تا رسیدن به نقطع پایان و تحقیر ملی نداشتیم، گفت: اما همه صاحب نظران می دانند که در دنیای امروز قدرت تنها جنگ سرد نیست، بلکه قدرت  با مغز متفکر داشتن، تکونولوژی و رسانه هم به وجود می آید که این روز به روز در جامعه در حال گسترش است  و به همین دلیل این دولت راه دیپلماسی و مذاکره را در پیش گرفت.

وی با بیان اینکه ما راهی جزء مذاکره  نداشتیم، افزود: با مذاکره می توانستیم در دل دشمنان رخنه ایجاد کنیم که در این راه موفق شدیم.

صالحی امیری با اشاره به اینکه در گذشته ایران در تمامی نظر سنجی ها به علت تبلیغات رسانه های غربی به یک کشور ناامن یاد می شود، افزود: این نظر سنجی بعد از مذاکرات کاملا برعکس شد و امروزه از این ایشن کشور به عنوان امن ترین یاد می شود.

وی با بیان اینکه تا قبل از مذاکرات مقامات و دانشجویان ما حتی نمی توانستند به کشورهای خارجی سفر کنند، یادآور شد: امروزه شاهد هستیم بیش از صد ها مقام اروپایی و امریکایی و خارجی به کشور ما سفر می کنند و حتی ما نیز به سایر کشورها سفر می کنیم بدون اینکه مشکلی داشته باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برای اولین بار در مذاکرات بین امریکا و اسرائیل غاصب شکاف ایجاد کردیم، تصریح کرد: اسرائیل یک کشور غاصب و خبیث است که تنها عامل تفرقه بین مسلمانان جهان است.

وی با اشاره به اینکه تا رسیده به نقطه هدف که مقام معظم رهبری برای ما ترسیم کرده است باید به رشد 8 درصد برسیم، گفت: برای رسیدن به این نقطه نیاز به 100 میلیارد دلار سرمایه است که وزیر نفت در جلسه روز گذشته از امضای قرار داد 4.8 میارد دلاری با یک شرکت نفتی اروپایی خبر داد.

صالحی امیری با بیان اینکه الان بعد از 60 سال ایران با نفوذی که  در دل اپیک پیدا کرده است در حال افزایش تولید نفت است، افزود: کشورهای روسیه و عربستان هم که بزرگترین تولید کننده نفت هستند نیز نتوانستند از این نفوذ برخور دار باشند.

وی با بیان اینکه ما در شرایط خاص منطقه ای قرار داریم که کشورهای همسایه ما سوره، عراق، یمن و ترکیه نا امن است، یادآور شد: امنیت امروز این کشور مدیون رهبری حکیمانه رهبر انقلاب، نیروهای نظامی، انتظامی ، سپاه پاسداران و نیروهای امنیتی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نیازمند سرمایه‌گذاری مناسب هستیم تا مشکلات اشتغال را حل کنیم.

وی بیان کرد: امروز روحانیت باید پرچمدار نشاط و غرور ملی باشد و مسؤولان در کنار کار و تلاش باید برای جامعه نشاط و امید درست کنند و عده‌ای فکر می‌کنند با محروم کردن جوانان از نشاط به قله امید می‌رسند.

صالحی امیری با بیان اینکه جوانان به موسیقی، سینما، دعا و زیارت نیاز دارند، تصریح کرد: باید فضای نشاط برای جوانان ایجاد شود و تلاش می‌کنیم در جهت امنیت فرهنگی و ثبات فرهنگی در کشور گام برداریم.

 

وچود دو هزار کانون قرآنی فعال در سطح کشور /فعالیت 3 هزار و 200 کتابخانه در سطح کشور

وی با بیان این که 23 هزار کانون فرهنگی و هنری در کشور وجود دارد و معاونت قرآنی فعالی داریم، گفت: دو هزار کانون قرآنی فعال در سطح کشور وجود دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری خوب و مطلوب نمایشگاه‌های کتاب افزود: 89 نمایشگاه فرهنگی سال جاری در سطح ایران و جهان برگزار کردیم، ضمن اینکه امسال 175 فیلم در جشنواره به نمایش گذاشته شد که 20 میلیون نفر جشنواره فیلم فجر را دیدند.

وی با اشاره به افزایش معنویت در حج و زیارت گفت: تلاش می‌کنیم مسیر حج را باز کنیم و در صورتی که عربستان شرایط ما را بپذیرد با رعایت کرامت و عزت اعزام حجاج به حج را سال آینده از سر خواهیم گرفت.

صالحی‌ امیری اضافه کرد: هیأتی را برای مذاکره و رایزنی به عربستان اعزام می‌کنیم و نتیجه این مذاکره را به مردم اعلام می‌کنیم.

وی در بخش اظهارات خود با اشاره به صدور 2 هزار و 500 مجوز در حوزه مطبوعاتی در یک سال گذشته، افزود: تلاش ما ایجاد امنیت و بهبود معیشت اصحاب رسانه است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش پایانی خود با اشاره به فعالیت 3 هزار و 200 کتابخانه در سطح کشور گفت: تلاش ما این است که با رساندن کتاب به خانه سرانه مطالعه را افزایش دهیم.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1040970
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی