شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 20:39 منتشر شده در مورخ: 1395/11/28 شناسه خبر: 1041051
سخنگوی وزارت خارجه گفت: مشارکت انگلیس در تامین تسلیحاتی برخی کشورهای منطقه برای حمله به مردم بی‌گناه یمن و کشتار افراد غیرنظامی، زنان و کودکان آن کشور را نمونه آشکار اقدامات بی‌ثبات‌کننده انگلیس در منطقه می‌دانیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهرام قاسمی سخنگوی وزارت  امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات معاون وزیر امور خارجه انگلیس اظهار داشت: همانگونه که بارها اعلام شد آزمایش موشکی جمهوری اسلامی ایران در راستای برنامه‌های دفاعی کشور بوده و به هیچ وجه نقض‌کننده هیچ یک از تعهدات بین‌المللی کشورمان نمی‌باشد.


وی افزود: سیاست  اصولی جمهوری اسلامی ایران در منطقه برقراری و تحکیم ثبات بوده و همواره تمام تلاش خود را برای ارتقای امنیت و ثبات در همکاری با کشورهای منطقه بکارگرفته است. ما همواره گفته‌ایم که ثبات در منطقه باید توسط کشورهای منطقه ایجاد، تامین و تقویت شود و حضور نیروهای خارجی در این منطقه، منشاء بسیاری از بی‌ثباتی‌ها و ناآرامی‌ها است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه با اشاره به تلاش‌های اخیر انگلیس برای بازگشت دوباره به منطقه خلیج فارس گفت: مصداق بارز نقش مخرب و غیرسازنده حضور نیروهای خارجی در منطقه خلیج فارس را می‌توان سوء استفاده مقامات بریتانیایی از شرایط  منطقه با وارونه جلوه دادن واقعیات، توجیه اقدامات مداخله‌جویانه خود و مصداق بارز یک فرصت‌طلبی در راستای افزایش حضور نظامی در منطقه خلیج فارس دانست. در همین ارتباط، مشارکت انگلیس در تامین تسلیحاتی برخی کشورهای منطقه برای حمله به مردم بی‌گناه یمن و کشتار افراد غیرنظامی، زنان و کودکان آن کشور را نمونه آشکار اقدامات بی‌ثبات‌کننده در منطقه می‌دانیم.

 

منبع: فارس
http://dana.ir/1041051
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0784 sec