شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:09 منتشر شده در مورخ: 1395/12/01 شناسه خبر: 1043343
امروز اتفاق افتاد؛
ادامه تراژدی اعتصاب کارگران کارخانه‌های یزد یکی پس از دیگری/ کارگران کاشی کویر یزد خیابان را بستند
کارگران کارخانه کاشی کویر یزد که 10 ماه حقوق معوقه خود را تاکنون پس از مطالبات و پیگیری های فراوان نتوانستند بگیرند، امروز صبح در خیابان مقابل کارخانه تجمع کرده و خیابان را بستند که منجر به حضور پلیس شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کار ایرانی، در پی ادامه سریال ورشکستگی‌ها و تعطیلی‌های پی در پی کارخانه‌های کاشی استان یزد یکی پس از دیگری و به طور کلی زیر بار فشار رفتن صنعت کشور، این بار کارخانه کاشی کویر یزد که به دلیل سوء مدیریت و مشکلات مالی دچار وضعیت وخیمی شده است.

 

با توجه به اینکه استان یزد قطب صنعت کاشی و سرامیک ایران است اما اکنون در این صنعت دچار معضلات بزرگی شده است که منتج به تعطیلی کارخانه‌های کاشی و سرامیک این استان یکی پس از دیگری می شود.

 

یکی دیگر از کارخانه قدیمی کشور رو به تعطیلی می‌رود

کارخانه کاشی کویر که یکی از قدیمیترین کارخانه‌های کاشی و سرامیک ایران است اکنون به دلیل سوء مدیریت و نبود راهکارهای نظارتی و قانونی برای زیرنظر گرفتن مدیران کارخانه، اکنون به مشکل پرداخت حقوق کارگران برخورده است که این مشکل مدت زمانی طولانی است که در این کارخانه وجود دارد.

 

یکی از کارگران در این رابطه گفت: اکنون 10 ماه از حقوق پرسنل پرداخت نشده است و علاوه بر آن هیچ کدام از مزایای بیمه و سنوات و... هم برایشان واریز نشده است که این مسئله گرفتاری ها و مشکلات بسیاری را برای این قشر ضعیف و مظلوم جامعه به وجود آورده است.

 

دیواری کوتاهتر از کارگران پیدا نکرده‌اند

این کارگر ادامه داد: پرسنل این کارخانه 1300 نفر بودند که به دلیل مشکلات فراوان و ناامیدی هایی که از کار در این محل پیدا کردند اکثر آنها رفتند و اکنون تنها 300 نفرشان باقی مانده است. در حال حاضر مدیریت معیوب این کارخانه حتی نمی تواند مطالبه های حقوقی همین تعداد را هم بپردازد.

 

وی ادامه داد: کارگران مدت هاست که دارند با وعده وعیدهای مدیرعامل کنار می‌آیند و دلشان را به آن خوش کرده اند اما دیگر طاقتشان طاق شده و امروز پس از چندبار اعتصابات داخل کارخانه ای به بیرون از کارخانه رفتند و در خیابان تجمع کردند.

 

بلوار ورودی شهر یزد مسدود شد

یکی دیگر از نمایندگان کارگران در این رابطه اشاره کرده: کارگران کاشی کویر یزد پس از اینکه دیدند با مماشات کردن و سازگاری با وعده های پوچ مدیرعامل اتفاقی نمی افتد تصمیم گرفتند به خیابان بیایند و مقابل کارخانه اعتراض کنند که منجر به حضور پلیس برای باز کردن مسیر شد.

 

وی ادامه داد: کارگران کاشی کویر یزد از ساعت 9 صبح امروز (1 اسفند) اعتصاب کردند و بلوار ورودی شهر یزد(فقیه خراسانی) را مسدود کردند تا شاید نهاد یا ارگانی پیدا شود تا به داد آنها برسد.

 

واردات و نبود بازار مناسب بهانه تولیدکنندگان شده است

وی افزود: اکنون مالک کارخانه کاشی کویر که مالک چندین کارخانه دیگر هم هست و از قبل این کارخانه ها تسهیلات و مزایای زیادی را دریافت کرده است حقوق کارگران را نمی دهد تا نقدینگی که در دست دارد را برای سرمایه گذاری های خود خرج کند.

 

این نماینده کارگران اظهار کرد: مدیریت کارخانه، واردات و نبود بازار مناسب را برای مشکلات مالی کارخانه بهانه کرده است در صورتی که این مسائل همگی توجیه است و کاشی کویر با توجه به سابقه ای که دارد می تواند در بازار رقابتی خوش بدرخشد اما مسئله این است که مدیران نمی خواهند!

انتهای پیام/

http://dana.ir/1043343
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی املاک موسوی2 سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0582 sec