شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:32 منتشر شده در مورخ: 1395/12/09 شناسه خبر: 1049952
دانا گزارش می دهد/
51 روز از مرخصی مهدی هاشمی گذشت/ آیا "مهدی" رکورد مرخصی از زندان را به نام خود ثبت می کند؟
مهدی هاشمی شامگاه 19 دی ماه از زندان مرخص شد و 51 روز است که به زندان بازنگشته است.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرحوم هاشمی رفسنجانی در شامگاه 19 دی ماه سال جاری درگذشت و بلافاصله پیکر او به جماران منتقل شد؛ از همان ساعات ابتدایی انتقال پیکر هاشمی رفسنجانی به جماران جمع کثیری از مسئولان لشکری و کشوری در این محل حاضر شدند و مهدی هاشمی هم بلافاصله پس از اطلاع از این موضوع از زندان مرخص شد.
 
 
روز سوم بهمن بود که محسنی اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضا رسما اعلام کرد که مرخصی مهدی هاشمی به پایان رسیده است.
 
 
وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه درخواست اعاده دادرسی مهدی هاشمی در دیوان عالی تأیید شده یا خیر و اینکه آیا وی به زندان بازگشته است؟ اظهار داشت: مرخصی مهدی هاشمی امروز تمام شده است اما در حال حاضر اطلاعی از بازگشت وی به زندان ندارم.
 
 
محسنی اژه‌ای در خصوص تأیید درخواست اعاده دادرسی مهدی هاشمی در دیوان عالی مطرح کرد: در حال حاضر با توجه به اطلاعاتی که از هفته گذشته داشته‌ام، تا هفته گذشته این اتفاق نیفتاده و همچنان این پرونده روال عادی خود را طی می‌کند.
 
 
 در پی این اظهارات محمود علیزاده طباطبایی وکیل خاندان هاشمی در گفتوگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اظهار داشت: من هم از این موضوع اطلاع ندارم ولی اگر به آقای هاشمی ابلاغ شود حتما باز‌می‌گردند.
 
وی در خصوص زمان مرخصی مهدی هاشمی گفت: اصلا زمانی را به مهدی هاشمی ابلاغ نکرده‌اند، شبی که آیت الله هاشمی فوت کرد وزیر بهداشت با آقای دولت آبادی تماس گرفت و مهدی هاشمی به مرخصی آمد و الان هم اگر به آقای هاشمی ابلاغ کنند حتما بر‌می‌گردند.

هر چند پیش از اعلام سخنگوی دستگاه قضا شنیده‌ها حاکی از آن بود که مهدی هاشمی قرار است تا مراسم چهلم مرحوم هاشمی رفسنجانی در مرخصی بماند اما پس از اینکه موضوع مرخصی مهدی هاشمی جنجال‌های بسیاری به پا کرد؛ مصطفی محبی، مدیر کل زندانهای استان تهران در حاشیه برنامه بازدید سفرای مقیم ایران از کانون اصلاح و تربیت تهران در جمع خبرنگاران در رابطه با پایان مرخصی مهدی هاشمی گفت: مرخصی مهدی هاشمی تا 25 بهمن ماه تمدید شده است.


پس از پایان مرخصی مهدی هاشمی آن هم سه روز پیش از برگزاری مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم هاشمی رفسنجانی، مرخصی مهدی هاشمی تا روز 30 بهمن تمدید شد و پس از پایان زمان مرخصی وی، محسنی اژه‌ای در نسشت خبری که روز یکم اسفند ماه برگزار شد گفت: مرخصی مهدی هاشمی دیروز به پایان رسید اما فعلًا تمدید شده است.


اما در همین مدت خبرهایی مبنی بر خروج مهدی هاشمی از کشور هم منتشر شد که اژه‌ای در این باره گفت: خبرخروج مهدی هاشمی از کشور کذب است.


محسنی اژه‌ای روز گذشته و در حاشیه مراسم بزرگداشت والده سردار نقدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مرخصی مهدی هاشمی چه زمانی به پایان می‌رسد اظهار داشت: روز یکشنبه آخرین اخبار در این باره را اعلام خواهد کرد.


مهدی هاشمی شامگاه 19 دی ماه از زندان مرخص شد و 51 روز است که به زندان بازنگشته است؛ این در حالی است که بر اساس ماده 520 آیین دادرسی کیفری محکومان می‌توانند در صورت رعایت ضوابط و مقررات زندان و مشارکت در برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و کسب امتیازات لازم پس از سپردن تأمین مناسب، ماهانه حداکثر سه روز از مرخصی برخوردار شوند. در موارد بیماری حاد یا فوت بستگان نَسَبی و سببی درجه یک از طبقه اول یا همسر و یا ازدواج فرزندان، زندانی می‌تواند به تشخیص دادستان حداکثر تا پنج روز از مرخصی استفاده کند.


انتهای پیام/
 

http://dana.ir/1049952
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0269 sec