شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 13:35 منتشر شده در مورخ: 1395/12/24 شناسه خبر: 1064052
استاد حوزه و دانشگاه مطرح کرد؛
به وزیر کشور تا پایان تعطیلات نوروز مهلت می دهیم/ ما شاهزاده قجری نمی خواهیم
استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر تا پایان تعطیلات عید دولت تدبیر و امید تدبیر کرد و وزیر کشو این فامیلشو برداشت بسیار خوب و الی 14 فروردین ما به حرکت مقدسمان ادامه خواهیم داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از خاورستان، حجت الاسلام  مختاری، استاد حوزه و دانشگاه، در جمع مردم و طلاب متحصن در مدرسه علمیه سفیران هدایت اظهاد داشت: عاقل آن نیست که بین خیر مطلق و شرّ مطلق، آن خیر مطلق را انتخاب کند، بلکه عاقل واقعی آن است که بین دو شرّ بهترین را انتخاب کند.

 

وی افزود: همه علما و متحصنین واقف هستند که این تحصن مشکلاتی را ایجاد می کند و آفاتی دارد اما سکوت دربرابر این جریان به مراتب آفات بدتری را خواهد داشت و این تحصن و اعتراض برکاتی به همراه دارد.

 

استاد حوزه و دانشگاه گفت: آرزوی قلبی ما این بود که استانداری هماهنگ و همراه می داشتیم؛ ما عقده جمع شدن و سر و صدا نداریم، مسئله این نیست.

 

حجت الاسلام  مختاری اظهاد داشت: دلیل این تحصن قضایایی است که اگر آنها را در کنار هم قرار دهیم مسئله ی بزرگی است.

 

وی افزود: این حرف های اخیر استاندار شروع یک خیزش ویرانگر فرهنگی است این را به عنوان یک کلمه نبینید؛ جایگاه گوینده را  در نظر بگیرید. همین حرف هارا اگر یک مدیر اداره ای می گفت ما چنین عکس العملی نشان میدادیم. استاندار در جایگاه والی و حاکم استان این حرف هارا میزند.

 

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه دو گروه هستند که نقش بسیار مهمی در رشد و یا عقب ماندگی جوامع اسلامی داشتند و دارند و تمام بدبختی هایی که امت اسلامی میکشند از این دو گروه است، افزود: یک گروه حاکمان و دیگری عالمان. اگر حاکان راه بی تقوایی، فسق، فجور و بی دینی در پیش بگیرند و عالمان هم سکوت کنند نتیجه اش مظلومیت اهل بیت، خانه نشینی علی(ع)، فاطمیه، کربلا، بیش از هزار سال غربت اسلام و قرآن و این اوضاع پریشانی که در این سرزمین های اسلامی می بینید می شود.

 

حجت الاسلام مختاری ادامه داد: حاکمان مهم هستند و یک طرف قضیه پیش آمده حاکم این استان است و طرف دیگر علمایی هستند که وظیفه دارند فریاد بزنند؛ درست است که مردم استان ما عقل، دیانت و تقوایشان آنچنان قوی است که این مسائل تاثیری بر آنها نمی گذارد اما یک عده خاکستری هم هستند که منتظرند حرفی از جانب کسی آن هم در رأس مسئولیت اجرایی استان بشنوند و همان را پیگیری و دنبال کنند که « الناس علی دین ملوکهم».

 

وی بیان کرد: ما در این چند ماه گذشته مواجه شدیم با یک استانداری که سابقه خوبی دارد. نمایندگان خراسان شمالی هم می گویند که در آنجا هم مدام حاشیه سازی می کرده است و از موانع رشد و پیشرفت خراسان شمالی را ایشان می شمرند. استانداری که زمان ورودش کاملا مشکوک است.

 

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: آقای وزیر کشور ابتدا همشهری خودش را به استان فرستاد که حداقل خیر نداشت شر هم نداشت اما در ماه های پایانی دولت کسی را فرتاده که هم همشهری و هم فامیل اوست؛ این کار با این فهم اتفاق افتاده است که میدانند این آقا یک فرد سیاست باز است، این آقا میخواهد ظرف این چند ماه در این استان چه کار اجام بدهد. خودش هم میگوید که فقط شش ماه طول میکشد که بر اوضاع مسلط شوم و شناسایی بکنم و بعد این شش ماه  چه میخواهی بکنی بنده خدا؟

 

حجت الاسلام مختاری تصریح مرد: ما با اوضاع مشکوکی مواجهیم؛ نحوه ی نصب ایشان مشکوک است.

 

وی اظهار کرد: عرف این است که وقتی می خواهند استانداری را برای استانی بگذارند با نماینده های استان مشورت می کنند که آنها بهتر اوضاع را می دانند؛ خراسان جنوبی صدها نفر نیروی نخبه دارد. قحط الرجال که نیست، نظر نمایندگان هم گرفته نشده، نظر نخبگان و علما هم گرفته نشده. ناگهان این آقا را فرستادن برای این استان.

 

استاد حوزه و دانشگاه گفت: این آقا از زمانی که آمده حرکات خلافی انجام داده. کم کردن یادواره های شهدا، از طرفی تحریک فتنه مذهبی در استان، از طرفی بی تفاوتی و بی مسئولیتی در برابر هنجار شکنی هایی که با برگزاری اردوه ی مختلط  کویر نوردی  انجام شد و دختر و پسر در تاسوعای گذشته در عاشورای گذشته و در این فاطمیه گذشته زدند و کوبیدند و آقا انگار نه انگار. خبر داری یا خبر نداری؟ اگر خبر داری و سکوت میکنی که یعنی تایید میکنی و گر خبر نداری چجور استانداری هستی که از اوضاع  و احوال استان خودت مطلع نیستی؟

 

حجت الاسلام مختاری بیان کرد: این حرف های اخیر استاندار حرف های معمولی ای نیست؛ ببینید که استاندار با چنین پیشینه ای اینها را برای انتخابات انجام میدهد. با خودش گفته انتخابات نزدیک است و باید مأموریتی که به او داده اند را انجام دهد. باید کاری بکند و رأی مردم را متحول کند. پروژه ای را کلید  میزند خودش هم میگوید که من از مقامم دست کشیده ام؛ پس حرف ها، حرف ها معمولی نیست که این آقا حاضر شده از مقام و جایگاه خودش دست بکشد.

 

وی افزور: فردی می آید و به حال هنر گریه میکند و وقتی هنر راتعریف میکند میگوید "ساز، دف، دهل، رقص و زنان و مردان و بعد استان خودش را به عنوان الگو معرفی می کند و چندین بار در سخنان خودش میگوید که باید تفکر اصلاح بشود و بعد هم میگوید که این تفکر را علما و اساتید دانشگاه و نخبگان اصلاح کنند، میگوید که باید هنرمندان اصلاح کنند که هنر را هم آنگونه تعریف کرده بود.

 

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: این آقا میگوید: میخواسته جشنی برپا کند و هزینه  آن هم آماده بوده است. اما هنوز نتوانسته ام! در این استان در دهه فجر و مناسبت های مختلف جشن های بسیاری برگزار میشود، این چه جشنی است؟

 

حجت الاسلام مختاری افزود: این فرد میخواستد یک جشن آنچنانی برگزار بکند اما اطرافیانش که اوضاع استان را میشناختند نمیگذاشتند. اگر جشن تو جشن اسلامی و این مردم هم که مسلمانند چرا نتوانی برپا  کنی؟

 

وی تصریح کرد: خیلی ها میگویند علما خیلی سخت گرفته اند اما بدانند که از همه این حرکات، حرف ها و نکاتی که گفتیم معلوم است که یک هجوم فرهنگی و ویرانگر در کار است.

 

استاد حوزه و دانشگاه افزود: طبق قرآن و نهج البلاغه این آقای استاندار تراز جمهوری اسلامی نیست. استاندار شایسته ای براساس روایات نیست.

 

حجت الاسلام مختاری بیان کرد: بر اساس روایات، کارگزار تراز انقلاب باید عالم به کتاب و سنت باشد؛ آقای وزیر کشور بشنو که نبی مکرم اسلام میفرمایند "کسی که کارگزاری را بر مسلمین بگمارد در حالی که میداند در آنجا بهتر از او هستند و کسانی که آگاه تر از او به کتب خدا و سنت هستند کسی که چنین کارگزاری را بگمارد به خدا و پیغمبر و همه مؤمنین خیانت کرده است.

 

وی ضمن اشاره به سخن پیامبر که فرمودند "کسی که خودش را جلو بیاندازد و خودش حاضر شود کاری را به عهده بگیرد در حالی که بین آن مردم بهتر او کس دیگری هم است، انسان گمراهی است"، تصریح کرد: تو میدانی که حرف های تو خلاف شرع است و طبق رساله مراجع گناه کبیره است عمل به سنت خدا و پیامبر نکرده ای؛ چرا بر این مردم حکومت میکنی؟

 

وی ادامه داد: اگر میدانی که معاذالله، حالا ما توجیه می کنیم که این آقا نمی داند و الا قرآن فرمود: فمن یحکم بما انزل الله فاولئک هم الفاسقون، هم الکافرون. ایشان به احتمال قوی نمی دانسته که دراین صورت شرط حکومت بر مسلمین را ندارد.

 

حجت الاسلام مختاری بیان کرد: در عهدنامه مالک اشتر حضرت علی(ع) از شرایط حاکم تراز اسلام را تقوا میداند و میگوید: "مالک تو قبل از هر چیز در آنجا(مصر) باید تقوا و طاعت داشته باشی و از قرآن پیروی کنی. آقای استاندار میدانی که قرآن گفته :« والجتنبوا قول الزور» و امام هشتم قول زور را همین بی بند و باری ها تفسیر کرده اند؟ که شما به آن افتخار میکنی. اینها افتخار دارد؟! شما میدانی که قرآن فرمود : «و من الناس من  یشتری لهو الحدیث یضل عن سبل الله  بغیر علم و یتخذها هزوا»؟ و امامان معصوم ما فرمودند: "لهو الحدیث یعنی همین ب بند و باری ها؟ ومیدانی قرآن در صفات عباد الرحمن گفته :« فالذین لا یشهدون الزورو اذا مرو بالغو مرّو کراما» یعنی شاهد همین بی بند و باری ها نبودن و درآنها فرو نرفتن؟ شما اگر میدانی که بی تقوا هستی و گناه مضاعف است زیرا دیگران را تحریک و تشویق کرده ای و یک سنت سیئه گذاشته ای که حدیث داریم: من سنّ سنت السیئه کان له وزرها و وزر من عمل بها الی یوم  القیامه» که میشود هر کس یک سنت بدی را پایه ریزی کند و زر و وبال آن کار و وزر و وبال هر کسی که تاروز قیامت به آن عمل کند بر گردن اوست.

 

وی ادامه داد: امیر المؤمنین به مالک عرض کرد: "مالک در آنجا باید یاور دین خدا باشی با قلب، زبان و دستانت" نه اینکه ویران کنی دین خدا را. بعضی ها میگویند که این حرکت ها سیاسی است و الله قسم اگر دولتی بود و استاندارش این ویژگی ها را می داشت ما بر علیه او حرکت می کردیم.

 

 استاد حوزه و دانشگاه گفت: بعد از حرف های این آقا و اعتراض علما صدا و سیما هیچ همراهی نکرد. کاش صدا و سیمای ما به اندازه ای که بی بی سی برای استاندار سرمایه گزاری کرد برای  علما این شهر سرمایه گزاری میکرد؛ حدود 20 روز از این وضعیت گذشت و وزارت کشور و استانداری به جای اینکه حمایت کنند، توهین کردند و مسخره کردند و شایعه پراکنی کردند و اتهام زدند.  خب علما چه میکردند؟ ناچار شدند تحصن کنند.

 

وی اضافه کرد: بعد از تحصن، هم به جای اینکه قدری حرمت علما را  نگه دارند بعد از گذشت چند روز از تحصن آن هم با فشار های آیت الله رئیسی، وزیر کشور یکی را فرستاده که او هم با ما قایم موشک بازی میکند؛ مگر این مردم شهروند این جامعه نیستند؟ این چه رفتاری است که وزارت کشور با مردم دارد؟

 

حجت الاسلام مختاری افزود: این تحصن باید انجام می شد والی خیانت به اسلام بود؛ این تحصن برکاتی داشت که اول آنها انجام وظیفه بود وآرامشی که پیدا کردیم از اینکه کسانی که دارند بر علیه دین ما و خون شهدا حرکت می کنند مقابلشان ایستادیم.

 

وی تصریح کرد: ما انقلاب نکردیم که در دشت، صحرا و کوه بزنی و برقصی و اسم آن را شادی بذاری؛ از اسم شادی هم سوء استفاده میکنند. خب شاه هم از این استانداران داشت اما مردم انقلاب کردند برای اسلام.

 

استاد حوزه ودانشگاه خاطر نشان کرد: ما گیر نتیجه نیستیم ولو اینکه نتیجه هم برای ما مهم است. ما پیرو مکتب ابا عبدالله هستیم که وقتی به حضرت گفتند نرو کوفه که دلهایشان با شما است و شمشیر هایشان علیه شما و  میکشند شما را  فرمود "من میروم اگر بتوانم به نتیجه برسم و دشمن را نابود کنم ما پیروزمندیم و اگر به حسب ظاهر شکست بخورم ما مغلوب نشده ایم که رضای خدا بهترین گنج است را بدست آوردیم.

 

وی افزود: من میروم، نهایت دشمن من را میکشد برا یک انسان مؤمن آزادی خواه که مرگ ننگ نیست. اگر زنده بمانم سرزنش نمیشوم و اگر کشته شوم ملامت نمیشوم شما بمانید و سکوت کنید و بزارید هرروز با این حرف ها به ریش شما بخندند و شما به بازی بگیرند».

 

حجت الاسلام مختاری اظهار داشت: عده ای که به خاطر دنیا مقام و منسب و یا وابستگی به جریانات سیاسی در این تحصن شرکت نکرده اند مصداق  آخر همین سخن امام حسین(ع) هستند.شیطان وسوسه میکند که از نظر شرعی شاید درست نباشد. خیلی از کسانی هم که به کربلا نیامدند همین وسوسه شیطان آنها را وسوسه کرد که گفتند جنگ علی و دیگران هم جنگ قدرت است، جنگ حسین(ع) و یزید هم جنگ قدرت است به ما چه !

 

وی اضافه کرد: به برکت این حرکت یک اتحادی بین نیرو های حوزه، متدینین و مردم انقلابی ایجاد شده است که دارای برکت است و این گروه ها دو مرتبه همدیگر را یافتند و این یک زنگ خطر باشد به جریان وابسته به انقلاب  درکل کشور که اگر متحد نشوند و شیطان آنها را فریب بدهد و گول مقام و منسب رابخورند خدایی نخواسته ممکن کار به جایی برسد که همینجور استاندار هایی داشته باشیم.

 

استاد حوزه و دانشگاه گفت: خیلی از کسانی که خیلی دولا دولا شتر سواری میکردند  وخودشونو جزء نیرو های انقلابی میدانستند در این جریان لو رفتند.این ها بخوبی برای مردم ما روشن شد.کسانی که از یک طرف میگویند امام خامنه ای(مدظله العالی) و از یک طرف میگویند ده سال به هاشمی ظلم شد و از یک طرف پشت نماینده ولی فقیه را خالی میکنند.

 

حجت الاسلام مختاری اظهار داشت: خیلی ها میگویند چرا به دیگر مسائل کشور توجه نمیکنید؟ مامسائل دیگری هم در کشور داریم. آنها بدانند دل همه مؤمنان از هر فساد و بی عدالتی  از هر بی بندو باری خونه چه در سطح استان و چه در سطح کشور اما استان ما خانه ما است. اگر نمی توانیم در سطح کشور کاری بکنیم و آنرا واگذار کردیم به مراجع، رهبری و البته یه بخشی را هم مردم باید با رأی خودشان تودهنی بزنند به اینها، ما در سطح کشور نمی تواینم اما در خانه خودمان که میتوانیم. اگر در مسائل سطح کشور سکوت میکنیم، سکوت ما از روی رضایت نیست، سکوت بیست و پنج ساله علی(ع) است، سکونت ده ساله حسین(ع) است و منتظریم که روزی مقام معظم رهبری اشاره کنند و مطمعن باشیم که به نظام آسیبی نمیرسد تا این شاخه های اضافی که هرس میشوند را هرس کنیم.

 

وی خاطر نشان کرد: میگویند عذر خواهی کرده اصلا موضوع این چیز ها نیست. این آقا با این کار هایی که در این چند ماه کرده و با پروژه ای که شروع کرده این استاندار تراز اسلام و نظام اسلامی نیست. با عذر خاهی که این تمام نمیشود. آن هم عذر خواهی نیم بند بعد از یک ماه. این عذر خواهی نیست، ماست مالی است این یعنی کلاه سر مردم و روحانیت گذاشتن. اگر حر توبه کرد موضوعش فرق میکرد. او منسب دار در لشگر امام حسین نبود. حر یک اشتباه کرد و بعد واقع پشیمان شد و سرافکنده آمد و بادادن جانش عذر خواهی کرد اما همان حر هم اگر امام حسین بر حکومت کوفه مسلط میشد به حر منسب نمیداد.

 

استاد حوزه و دانشگاه افزود: بعضی ها دم از اخلاق زدند کدام اخلاق؟ این اخلاقی که از آن دم میزنید اخلاق ماتریالیستی و اخلاق لیبرال است. این یعنی بی غیرتی، یعنی بی تفاومت و یعنی هر چی بلا سر دین آوردند چیزی نگویید.این همان اخلاقی است که در دین مسیح بدعت شد که اگر سیلی به صورت چپ تو زدند سمت راست صورتت را جلو بیاور.چطور در برابر کسی که دین را تحریف کرده است و به شهدای ما بی اعتنایی کرده است دم از اخلاق میزنید؟! این اخلاق انسان هایی است که برای دنیا با همه سازش میکنند.این اخلاق نیست، سازش کاری است. اخلاق اسلامی یعنی پاکدامنی که این آقا با این حرف ها ریشه پاکدامنی را میزند. اخلاق اسلامی یعنی تواضع در برابر علما و حق نه گستاخیو تکبر که بعد از  بیست و چند روز یک عذر خواهی نیم بندی بشود

 

حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: اخلاق ما اخلاق پیغمبر (ص) است که برای خودش غضبناک نمیشد اما در برابر هتک حرمت به دین خدا نمی نشست و تنها چیزی که حضرت را آرام میکرد اجرای حق بود.

 

وی  گفت: این تحصن ما به حق است و ما از پای نخواهیم نشست اما اولا درآستانه عید است فلذا ما صلاح نمی بینیم که مردم را معطل کنیم و ایام عیدشان را به هم بزنیم و از طرف دیگر ما در این مدت احساس کردیم کخ خیلی از مردم هنوز روشن نیستند و خیلی ها هنوز فکر میکنند که یک آقایی یک حرفی زده و ما سخت گرفتیم. فضای مجازی هم که طوری است که راحت دروغ میگویند برعلیه ما. خیلی ها سمپاشی و شبهه افکن ینسبت به این اعتراض دارند انجام میدهند و احساس میکنیم که این حرکت مقدس سخت احتیاج به یک حرکت تبیینی و جهاد تبیینی دارد. اذا یک فرصتی میخواهی ایجاد کنیم که مردم را روشن کنیم و سبهات را پاسخ دهیم و تا پایان عید این جها روشنگری انجام شود واین معنایش عقب نشینی نیست بلکه معنایش نرمش قهرمانانه است، یعنی تغییر تاکتیک برای  اینکه با عده و امکانات و مردم متدینی که روشن شدند به صحنه باز گردیم.

 

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: اگر تا پایان تعطیلات عید دولت تدبیر و امید تدبیر کرد و وزیر کشو این فامیلشو برداشت بسیار خوب و الا چهارده عید ما به حرکت مقدسمان ادامه خواهیم داد. آقای وزیر کشور اینجا بیرجند است. اینطور نیست که توبیایی مثل شاهزاده ی قاجاری بر ما مسلط کنی که احترام به عالم و نماینده ولی فقیه نگذارد و نه سخن مردم و ائمه جمعه را گوش کند. ما شاهزاده قجری نمیخواهیم.

 

حجت الاسلام مختاری بیان کرد: ما کاری به جریانات سیاسی نداریم، آقای روحانی را پذیرفتیم و استاندار قبلی را هم همین طور، اولین بار نیست که جناحی سر کار می آید که با سلیقه سیاسی بنده موافق نباشد، ما الان مشکل با دولت نداریم، مشکل با جناح خواصی ندایم بلکه مشکل ما این استاندار است.  اگر میخواهید مردم مردم با شما همراه باشند استانداری را بگذارید که با دین و فرهنگ این مردم هماهنگ باشدتا به حال سابقه نداشته که این مردم عزل یک استاندار را بخواهند. علی رغم اینکه در دل ما این هست که چه خوب بود استاندار بومی بود ولی خب تدبیر دولت بوده و ما هم پذیرفتیم.مردم ما مردم نجیبی هستند.اما گاهی کسانی میآیند که با دین و آرمان های مردم هماهنگ نیستند و با ماهواره ا چیز های دیگر همراهی میکنند و مردم را میخواهند سوق بدهند به سمتی که ماهواره ا دنبالش هستند و مردم آنرا نمیپذیرند.

 

وی تصریح کرد: اگر دولت به حرف مردم و نمایندگان وعلما و طلاب و نماینده ولی فقیه گوش نکند ننگ آن برای خودش خواهد ماند.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1064052
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0474 sec