شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 13:55 منتشر شده در مورخ: 1395/12/24 شناسه خبر: 1064079
مأموریت اصلی بنیاد نخبگان شناسایی، حمایت و هدایت نخبگان است/ نیروی انسانی بهترین سرمایه خراسان جنوبی
سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی گفت: نخبگان تلاش دارند تا معضلات و راه کارهای مناسب مقابله با آن را در استان شناسایی کنند و در این راستا بنیاد برگزاری اردوهای جهادی را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از خاورستان، حسن هاشمی سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، اظهار کرد: بنیاد یک نهاد مهم و تصمیم گیر در عرصه امور نخبگان است و سرلوحه کار بنیاد سخن مقام معظم رهبری است که فرمودند "مدیریت تحولات کشور باید در دست نخبگان قرار گیرد".

 

وی افزود: یکی از ماموریت های اصلی بنیاد شناسایی، حمایت و هدایت نخبگان و مستعدان در حوزه های مختلف است.

 

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی بیان کرد: امور نخبگان در استان از حساسیت بالایی بررخوردار است چرا که استان ما فاقد زیر ساخت های تولیدی، صنعتی و کشاورزی است و پایه اصلی این زیر ساخت ها آب است که مشکل خشک سالی همچنان ادامه دارد.

 

هاشمی خاطرنشان کرد: آن چیزی در این استان که می توان روی آن سرمایه گذاری کرد که در واقع سرمایه اصلی این استان می باشد، نیروی انسانی است.

 

وی با اشاره به پیشینه بسیار خوب در حوزه فرهنگی و علمی در استان، گفت: بنیاد می تواند با شناسایی و توانمند سازی این عزیزان در استان، زمینه فعالیت در کشور را فراهم کند.

 

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی با بیان اینکه بنیاد هر ساله برنامه هایی در سطح های ملی و استانی دارد، گفت: در طرح های ملی می توان به طرح شهاب اشاره کرد که هدف از این طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش آموزی است.

 

هاشمی ادامه داد: بنیاد به این مهم دست یافته که اگر می خواهند نخبه پروری داشته باشند باید شناسایی و هدایت را از مقاطع دانش آموزی دنبال کند و به آنها مشاوره تحصیلی دهد تا زمینه مطرح شدن آنها به عنوان یک نخبه فراهم شود.

 

وی یادآور شد: یکی از اقدامات مهم بنیاد ساخت ساختمان بنیاد نخبگان بوده که تنها ساختمان بنیاد استانی در کشور است.

 

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی تصریح کرد: نخبگان تلاش دارند تا معضلات و راه کارهای مناسب مقابله با آن را در استان شناسایی کنند و در این راستا بنیاد برگزاری اردوهای جهادی را در دستور کار خود قرار داده است.

 

هاشمی با بیان اینکه خراسان جنوبی یک استان محروم است، گفت: برگزاری اردوهای جهادی در استان ما از حساسیت بالاتری برخوردار است چراکه می تواند فرهنگ خودباوری را احیا کند.

 

وی افزود: یکی دیگر از اقداماتی که بنیاد در دستورکار خود قرار داده، تشکیل مجمع خیرین نخبه پرور است تا بتوانیم از ظرفیت خیرین و واقفان استفاده کنیم و چتر پوششی از نخبگان را افزایش دهیم و بسیاری از معتمدان نیز شناسایی شده اند.

 

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بنیاد حمایت در حوزه های قرآنی و حوزوی را نیز دارد، خاطرنشان کرد: به این موضوعات کمتر پرداخته شده است و قطعا روحانیون در بحث آموزشی و تعلیم و تربیت می توانند کمک بسیاری کنند.

 

هاشمی با اشاره به تشکیل کارگروه های تخصصی، گفت: هدف این کارگروه ها شناسایی معضلات استان در زمینه های مشخص است که به همین منظور کارگروه آب برای رفع بحران بی آبی و ارائه راه کار های مناسب تشکیل شد که قطعا این کارگروه در حوزه صنعت و کشاورزی نیز می تواند موثر واقع شود.

 

وی با بیان اینکه کارگروه گیاهان دارویی تشکیل شده است، گفت: تصمیم داریم که کارگروه هنر و معدن را نیز تشکیل دهیم چرا که پتانسیل زیادی در این زمینه ها داریم و قطعا می تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی استان ایفا کند.

 

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی متذکر شد: همه می دانند که خراسان جنوبی در بحث معادن از ظرفیت بالایی برخوردار است اما حلقه مفقوده این است که فرآوری های لازم در این حوزه انجام نمی شود و ما خام فروشی داریم.

 

هاشمی با بیان اینکه در زمینه کارگروه هنر نیز ظرفیت عظیمی وجود دارد، خاطرنشان کرد: یکی از کالای حیاتی که می تواند یک هدف گزاری مشخص در این زمینه داشته باشد و رونق اقتصادی را به همراه داشته باشد تولید صنایع دستی است که ریشه در فرهنگ استان دارد و نیاز به سرمایه گذاری زیادی نیز ندارد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1064079
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0321 sec